Tak małego telefonu komórkowego jeszcze nie widzieliście. Czy takiego sprzętu da się w ogóle używać?

Na postawione w tytule pytanie przyjdzie nam jeszcze chwilę zaczekać, bowiem wysyłka pierwszych egzemplarzy rzekomo najmniejszego telefonu na świecie zacznie się dopiero w połowie przyszłego roku. Jedno jest pewne już teraz - to nie będzie wygodne urządzenie dla ludzi o grubszych palcach.

Poznajcie tiny t1 - prawdopodobnie najmniejszy na świecie telefon komórkowy, na którego produkcję trwa właśnie zbiórka w serwisie Kickstarter. I jak zapewniają autorzy projektu, daleko mu do atrapy.

Gadżet o wymiarach 21 x 46,7 mm i wadze zaledwie 13 gramów ma złącze dla karty nanoSIM, klawiaturę, a pamięć urządzenia pomieści 300 numerów telefonów i 50 wiadomości SMS.

 

Bo poza dzwonieniem z telefonu da się podobno wysyłać wiadomości SMS (chciałbym zobaczyć na własne oczy pisanie ich na takiej miniaturowej klawiaturze). Bateria o pojemności 200 mAh ma pozwolić na 3 dni w stanie czuwania lub 180 minut rozmów.

Wszystko tu jest miniaturowe. Znalazło się nawet miejsce na ‘wyświetlacz’, o ile w ogóle można określić tym mianem panel o przekątnej 0,49 cala (64 x 32 piksele).

Czytaj też: Oto pierwszy na świecie powerbank wykorzystujący akumulatory z grafenem. Bezpieczny i szybki

Wszystko wskazuje na to, że projekt zostanie zrealizowany, bowiem twórcom już teraz udało się zebrać dużo więcej ponad zakładaną kwotę. Jeśli i wy chcielibyście otrzymać tiny t1, wystarczy wpłacić równowartość 40 funtów (wraz z kosztem przesyłki do Polski) i cierpliwie czekać do maja. Wtedy rozpocznie się wysyłka pierwszych egzemplarzy. Swoją drogą, sam zastanawiam się nad zamówieniem.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o:
Komentarze (30)
Tak małego telefonu komórkowego jeszcze nie widzieliście. Czy takiego sprzętu da się w ogóle używać?
Zaloguj się
 • an1005

  Oceniono 3 razy 3

  Ufff, wreszcie wracaja telefony. Ubóstwiam moment kiedy wyciągam mojego starego Samsunga w otoczeniu szpanerów. To zdziwienien jak mozna jeszcze uzywac takiego 'ramola'. A on wazy co najmnije polowe tego co najlżejsze smarty

 • ble.bler

  Oceniono 4 razy 2

  albo dla ludzi. ktorzy nie lubia chwalic sie cegla na twarzy... no bo jak dzis nie pokazac, ze .."sie ma COS"!! Kupie napewno!

 • ksobier

  Oceniono 4 razy 2

  Niektóre kraje chcą zakazu sprzedaży takich telefonów bo 99% trafia od razu do więzień. To nie jest pierwszy minitelefon na rynku.

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 1

  najrzadziej używaną funkcją współczesnych telefonów, jest możliwość dzwonienia do ludzi

 • pan-mario

  0

  To cacko zamiast klawiatury powinno mieć wybieranie numeru głosem i możliwość podłączenia słuchawek. To był by hit. Tak jest mało wygodny.

 • Paweł Kotlarski

  Oceniono 2 razy 0

  Przecież telefony w zegarkach sa mniejsze i nikt nie robi tu żadnego halo.

 • cameel.m

  Oceniono 2 razy 0

  Żadne odkrycie, od dawna, podobne telefony są na znanym i lubianym chińskim portalu zakupowym. Czy działają nie wiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX