Po latach milczenia przypominają o sobie twórcy Cyberpunka 2077. Ten wpis wywołał prawdziwą burzę

Niektórzy z nas zaczęli nieśmiało żartować, że tytuł długo oczekiwanej gry Cyberpunk 2077 od studia CD Projekt RED skrywa w sobie datę jej premiery. Tymczasem wystarczył jeden krótki wpis na Twitterze, aby znów rozpalić na nowo umysły branży i tysięcy fanów.

Pamiętacie jeszcze zapierający dech w piersiach zwiastun Cyberpunka 2077, za którym stoi najpopularniejsze na świecie polskie studio gier odpowiedzialne za Wiedźmina? Możecie nie pamiętać, bo od tamtej pory upłynęło już pięć lat. Tymczasem po czterech latach od ostatniego wpisu na oficjalnym koncie gry na Twitterze, pojawił się właśnie nowy wpis.

Składający się z dosłownie sześciu znaków tweet (w domyśle symbolizujący dźwięk uruchamianego komputera) spowodował prawdziwą burzę w sieci i nie tylko. Mocno zwyżkujące akcje spółki CD Projektu na giełdzie zdają się dobitnie oddawać entuzjazm związany z wybudzeniem Cyberpunka 2077 ze stanu kilkuletniej medialnej hibernacji.

Akcje CDR na GPWAkcje CDR na GPW fot. Investing.com

Oczywiście jak mawiają mądrzy ludzie, jedna jaskółka wiosny nie czyni, jednak skala odzewu wyraźnie wskazuje, jak wielkie nadzieje świat gier pokłada w nowej grze CD Projekt RED. Co tak naprawdę może oznaczać ten znak życia właśnie teraz?

Czytaj też: "Nie grałem w najnowszego Wiedźmina". Rozmawiamy z współtwórcą potęgi CD Projektu

Sięgamy tu do naszej ubiegłorocznej rozmowy z Michałem Kicińskim. Zapytany przez nas wtedy o termin premiery Cyberpunka 2077 powołał się na słowa zarządzającego CD Projektem Adama Kicińskiego, jakoby okres pomiędzy ogłoszeniem daty premiery, a samą premierą gry miałby być dość krótki. Wynika to między innymi z faktu, że na przeprowadzenie intensywnej kampanii promocyjnej mogą pozwolić sobie wyłącznie firmy o bardzo mocnej renomie i odpowiednich zasobach finansowych.

 

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Adam Kiciński zapewniał, że prace nad Cyberpunkiem 2077 idą zgodnie z planem, a sama gra będzie jeszcze ambitniejsza i droższa w produkcji od Wiedźmina 3. Dla przypomnienia, na ostatnią część sagi o Geralcie z Rivii wydano w sumie ponad 300 mln złotych. Jedno jest pewne. Coś konkretnego zaczyna się dziać w kwestii Cyberpunka 2077. Oby był to zwiastun rozpoczynający kampanię promocyjną.

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (11)
Po latach milczenia przypominają o sobie twórcy Cyberpunka 2077. Ten wpis wywołał prawdziwą burzę
Zaloguj się
 • as-zalogowany

  Oceniono 7 razy 5

  "Jedno jest pewne. Coś konkretnego zaczyna się dziać w kwestii Cyberpunka 2077." - pewne? Bo ktoś napisał "beep"?

 • dopracowanywkazdymcalu

  Oceniono 3 razy 3

  jak zarobic miliony?wziasc porzycke. Kupic miliony akcji na lewarze. napisac beep na tweeterze, sprzedac akcje.

 • stefffon

  Oceniono 1 raz 1

  pięć lat i nie pokazali nic poza filmikiem zrobioną przez inną firmę a idioci się na to nabierają... nawet wykorzystywanie pracowników i prawie niewolnicza praca przez 7 dni w tygodniu i nic z tego nie wyszło!

 • supaari

  0

  Mój *beep* jest większy. I działa.

 • trudnyrynek

  0

  spekulanci na gieldzie sa juz wytresowani niczym ,,psy Pawlowa" I to swiadczy jaka to skundlona instytycja ......

 • Jarek Kriukow

  0

  Moim zdaniem to nie dzwiek wlaczanego komputera tylko tetno na takiej maszynce co maja w szpitalu, co oznacza ze powrocila akcja serca :)

 • Gatts 1978

  Oceniono 2 razy 0

  Ludzie mają wyłożone jasno na ciemnym w jaką firmę warto zainwestować przed pojawieniem się CYBERPUNKA 2077.
  Firma ,na której będzie można wyciągnąć 100% przynajmniej inwestując już teraz ale pozostawmy to osobom znającym się na temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX