Windows 10 jeszcze przez kilka dni za darmo. Microsoft wydłuża promocję

Microsoft daje nam kolejną szansę na zmianę systemu operacyjnego. Jeszcze przez kilka dni będziemy mogli skorzystać z darmowej aktualizacji do najnowszej wersji Windowsa.

Windows 10 w formie darmowej aktualizacji dla użytkowników Windowsa 7 i 8.1 miał być dostępny przez rok od premiery, czyli do lipca 2016 roku. Microsoft nigdy nie ukrywał, że zależy mu, aby na Windowsa 10 przesiadło się jak najwięcej użytkowników.

Dlatego też firma zostawiła pewną "furtkę" i zdobycie darmowej licencji nowego systemu wciąż nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy skorzystać z tak zwanych ułatwień dostępu, a więc m.in. skrótów klawiaturowych.

Microsoft w żaden sposób nie kontroluje czy i z jakich ułatwień dostępu korzystają posiadacze starszych Windowsów, dlatego darmową licencję na najnowszy OS amerykańskiej firmy w praktyce może otrzymać każdy zainteresowany.

Gigant przyznał jednak, że taka "promocja" nie będzie trwać wiecznie i oficjalnie zakończy się 31 grudnia 2017 roku. Tak się jednak nie stało i darmowego Windowsa 10 można dostać w dalszym ciągu.

Microsoft przedłuża darmową aktualizację do Windowsa 10Microsoft przedłuża darmową aktualizację do Windowsa 10 fot. screen ze strony Microsoft

Nowa data zakończenia akcji została wyznaczona na 16 stycznia 2018 roku. Po tym terminie nie będzie już sposobu na zdobycie najnowszego systemu firmy z Redmond za darmo.

Nie wiadomo co skłoniło Microsoft do przedłużenia "promocji" dla osób korzystających z ułatwień dostępu. Póki co warto skorzystać z możliwości darmowej aktualizacji, bo Microsoft może już nie zdecydować się na kolejne przedłużenie promocji.

Windows 10 nie osiągnął tak dużej popularności o jakiej początkowo mówił producent. System kontroluje na razie 32,93 proc. rynku. Liderem pozostaje Windows 7 z wynikiem 43,08 proc., a na kolejnych miejscach są Windows 8.1 i XP z wynikami ponad 5 proc. (dane NetMarketShare). 

---

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (75)
Windows 10 jeszcze przez kilka dni za darmo. Microsoft wydłuża promocję
Zaloguj się
 • tygrysio_misio

  Oceniono 7 razy 5

  a może darmowy powrót?

 • fagusp

  Oceniono 9 razy 3

  Darmowy Windows 10??? Rzewne jaja! Żeby otrzymać ten crap trzeba najpierw oddać całkiem dobrego Win 7. I gdzie tu darmocha?

 • drwoy

  Oceniono 2 razy 2

  Od kilku dni próbuję wielokrotnie aktualizować. Dojdzie do 99% i kicha. pewnie zostanę Przy siódemce.

 • mr.creosote

  Oceniono 4 razy 2

  Za darmo? Z tego co widzę, to aktualizacja systemu za który już zapłaciłem, a który, jak się okazało, jest tak kiepski, że Microsoft nie zaleca jego używania. Więc co tu jest za darmo?

 • sapere-auso

  Oceniono 10 razy 2

  "Windows 10 jeszcze przez kilka dni za darmo", więc uciekajcie najszybciej jak możecie, bo jak największy drapieżni daje za darmo, to znaczy, że chce na tym dobrze się obłowić.

  Zainstalujcie Linux!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX