Komentarze (89)
Poczta Polska stworzy własną sieć paczkomatów? Pierwsze już działają w Warszawie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • arkusza

  Oceniono 2 razy 2

  Pomysł dobry. Tylko określenie "w bloku" zapewne jest nieco na wyrost bo w dużej cześci bloków zwyczajnie nie ma miejsca na takie urządzenie. Nie wspominając już o tym że trzeba by stawiać w każdej klatce schodowej (drogo...) bo przejścia między nimi nie ma a przekonanie wszystkich lokatorów jednej klatki że trzeba się podzielić kluczami do drzwi z całą resztą bloku może być trudne... Więc wychodzi jedno urządzenie gdzieś na terenie osiedla - przypuszczalnie w tradycyjnym centrum czyli koło śmietnika :)

 • muczacza7

  Oceniono 4 razy 2

  Poczta Polska? Nie dziękuję. Nie potrafią dosłać paczki do punktu odbioru (Orlen) tylko zostawiają na jakiejś poczcie, przysyłają jakiegoś sms-a, który informuje zupełnie o czymś innym, a później jeszcze każą sobie płacić za powtórną wysyłkę. PORAŻKA!

 • arey

  Oceniono 6 razy 2

  od wielu lat nie korzystam z DHLów i innych. Miałem dość utarczek ze źle opłacanymi kurierami. Poczta jest solidna, a paczki odbieram kiedy chcę i tam gdzie chcę.

 • Piotr Kowalski

  Oceniono 6 razy 2

  W wykonaniu Poczty Polskiej to albo system informatyczny szlag trafi, albo skrytki korozja zeżre albo prąd zasilania pożar spowoduje...

 • kresedebarg

  Oceniono 2 razy 2

  a jak sprawa bezpieczeństwa paczek? paczkomaty mają kamery a to od poczty co będzie miało? w kamienicach czy blokach różne typy mieszkają

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 1 raz 1

  Z e-awizo mają kolosalne problemy to małe szanse, że ten temat ogarną.

 • gdziekucharek6

  Oceniono 3 razy 1

  No wreszcie! Bo już mam dość inpostu. Trzymam kciuki!

 • welcometopoland

  Oceniono 3 razy 1

  Poślizg o jakieś 20 lat ... w blokach ?! na bogato...

 • starblast

  Oceniono 5 razy 1

  Pamietajcie, że poczta to PIS. Wspierając tę firmę wspierasz reżim Kaczafiego.

 • bjbax

  Oceniono 3 razy 1

  30 skrytek i 7 dni na odbiór ?? Życzę powodzenia :) To będzie ciągle zapchane a przed świętami to dopiero będzie jazda, zamiast na gwiazdkę prezent dostaniesz na zajączka !!

 • steefann

  Oceniono 3 razy 1

  7 dni na odbiór spowoduje szybkie zapchanie skrzynek, Na święta skrytki inpostu były zapchane i trzeba jechać w drugi koniec miasta lub do punktu obsługi. Ludzie zwlekają do końca.

 • patatajson

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem, o co kaman...

  Po pierwsze: na ul. Wyki na poczcie na Bemowie od dawna stoi takie ustrojstwo, a o tym, że działa przekonałem się odbierając stamtąd jakiś czas temu paczkę. Stoi na poczcie, a nie w bloku, ale zasada jest dokładnie taka sama, więc trudno tu mówić o nowości. Zapewne na innych pocztach też już takie paczkomaty są, nie wiem, bo nie uczęszczam.

  Po drugie: działa jak działa mać, więc chyba żadnego szoku ludzie nie przeżyją. Jedyna niespodzianka dla klientów to wybudzenie urządzenia z czarnego ekranu - na dzień dobry wygląda, jakby było wyłączone, a po dotknięciu ekranu przez chwilę nic się nie dzieje, aż się chce wyjść z kina... znaczy z poczty. Ale poza tym działa normalnie.

  Po trzecie: zastosowanie urządzeń w blokach jest tyleż ciekawym, co finansowo nieracjonalnym rozwiązaniem. W dzisiejszych czasach paczkomatów jest "jak psów", w większym mieście raczej przy każdym blokowisku jest paczkomat. To raczej kwestia dogadania się z operatorem, żeby wszyscy mogli skorzystać, a nie tylko inpost czy inny właściciel. W starych budynkach nie ma na to miejsca, więc w grę wchodzi raczej współpraca z deweloperami nowych budynków, ale to podnosi koszt przeprojektowania i budowy.

  Nie widzę tu żadnej "wartości dodanej", ten pomysł już działa, tylko nie na klatce bloku a 100m dalej. Decydować o sukcesie będzie więc raczej cena usługi, niż jej innowacyjność.

 • optimistic

  Oceniono 3 razy 1

  A czy sama Poczta będzie korzystała z tego rozwiązania? Czy też będą zostawiali awiza, bo nie będzie się im chciało, tak jak ma to miejsce teraz, paczek nosić?

 • blahblah69

  Oceniono 7 razy 1

  Poczta P to modelowy przyklad, obok wszelakich komunikacji miejskich, sredniowiecznej instytucji mogacej sluzyc za wzor jak nie prowadzic interesów. Nieustanne kolejki, chaos, wypisywanie świstkow i przepisywanie ich przez panie w okienku do komputera, drożyzna, nieuprzejmość. Jak ktos młody chce zobaczyc jak mentalnie wyglądały lata 70te czy 80te radze zajrzec na PP

 • labeo

  0

  Dużą zaletą jest dostępność dla wszystkich firm kurierskich. Wadą to, że paczkomat poczty jest w budynku. Oznacza to, że dostęp do niego jest ograniczony i potrzebna jest duża liczba paczkomatów. Znając pocztę to wdrażanie tego pomysłu tak, że stanie się powszechny potrwa 20 lat.

 • blahblah69

  Oceniono 2 razy 0

  Normalnie, wpadna razem z awizem, listonosz przyniesie.

 • szumarek

  Oceniono 2 razy 0

  Samo urządzenie to 1/10 sukcesu. Inpost ma prostą i szybką logistykę. PP ma za to wielostopniowe sortowanie, papierkologię, itp.
  Czy PP uda się dostarczyć paczkę poniżej 20 godzin od nadania? Myślę, że wątpię.

 • zawszezprl

  Oceniono 4 razy 0

  Nieprawdą jest że paczki odbierane są po dwóch dniach. Tego samego dnia najpóźniej następnego rano jeżeli paczka została włożona po południu lub w nocy. Kurier rozwożc paczki po paczkomatach musi wybrać tam włożone żeby mieć miejsce na nowe

 • moriach

  Oceniono 2 razy 0

  Wydaje się, że taki "paczkomat blokowy" w tym wydaniu to będzie nic innego jak po prostu większe skrzynki na listy. Biorąc pod uwagę, że nie każdy mieszkaniec zamawia duże gabaryty a urządzenie nie będzie dostępne dla ludzi z zewnątrz to raczej pomysł mało trafiony.

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 0

  Bede kibicowal kazdemu kto bedzie psul biznes wyzyskiwaczowi Brosce.. nawet jezeli bedzie to skostniala Poczta Polska

 • ali_blabla

  Oceniono 2 razy 0

  Poczta polska ma także automaty do nadawania paczek nazywa się to "Strefa 24" jest to dość proste urządzenie z drukarką, monitorem i wagą. Niestety poczta sobie nie radzi z obsługą techniczną tych urządzeń i bardzo często Strefa 24 nie działa. Spodziewam się że podobnie będzie z paczkomatami.

 • Oceniono 6 razy 0

  Integer potrafi nazwać usługę "paczkomaty", a Poczta-Poczta - POLSKA! - wymyśla "pakomatic".
  Brzmi jak konkurs wśród pracowników każdego szczebla poczty na wymyślenie nazwy usługi!
  Brawo, zachodni copywriterze.

 • Oceniono 2 razy 0

  Jakos tego nie widze: paczkomat w klatce czyli dla mieszkancow i przeciez nie wszedzie i juz ja sobie do niego nie wejde; Poczta jest drozsza a Inpost i latwo dostepny tanszy i otwarty w idealnch godzinach. A czas przetrzymywania paczek skrocili bo ludzie opieszale odbierali. Teraz w pocztowym automacie siedem dni...

 • Emila cien

  Oceniono 2 razy 0

  Juz dawno ten pomysł sprzedalem Inpostowi,ale zaspał a widac ze konkurencjia czuwa i sie rozwija...Trudno panie Brzoska niedugo knajpa...

 • moman5

  Oceniono 1 raz -1

  Mam obok bloku dwa paczkomaty Inpost + jeden punkt odbioru Inpost w sklepie chemicznym, a w sklepie Lewiatan paczkomat DHL. Pocztę 1000 metrów od bloku, a Agencję pocztowa 50 metrów od bloku w tym samy Lewiatanie.
  Niczego nie zamawiam przez Pocztę, bo mi sie nie chce stać w 20 minutowej kolejce. Coraz częsciej zamawiam DHL do paczkomatu, zawsze Inpost.

 • starykawaler35

  Oceniono 3 razy -1

  parafrazujac korwina...uwazam,ze inpost musi zostac zniszczony..

  sam sobie zapracowal na takie stwierdzenie

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 2 razy -2

  >Automaty nadawczo-odbiorcze mają bowiem być instalowane w budynkach.

  I to jest idiotyzm bo do budynków chronią wejścia kody.
  PP słabo kombinuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX