Gazeta.pl Next >  Technologie >  Apple szybko 'zabije' iPhone'a X? Produkcja urządzenia może zakończyć się jeszcze w tym roku

Apple szybko "zabije" iPhone'a X? Produkcja urządzenia może zakończyć się jeszcze w tym roku

A A A
Craig Federighi, Apples senior vice president of software engineering, discusses features of the new iPhone X at the Steve Jobs Theater on the new Apple campus on Tuesday, Sept. 12, 2017, in Cupertino, Calif.

Craig Federighi, Apples senior vice president of software engineering, discusses features of the new iPhone X at the Steve Jobs Theater on the new Apple campus on Tuesday, Sept. 12, 2017, in Cupertino, Calif.

iPhone X nie spełnił oczekiwań Apple, a cykl produkcyjny urządzenia ma zostać zakończony jeszcze latem tego roku. Tak wynika z prognoz zaprezentowanych przez analityka KGI Securities, Ming-Chi Kuo.

Ming-Chi Kuo to bardzo znana postać w świecie nowych technologii. Ekspert firmy analitycznej KGI Securities od wielu lat śledzi poczynania koncernu z Cupertino i wielokrotnie prezentował bardzo precyzyjne prognozy dotyczące urządzeń Apple.

Tym razem analityk skupił się na flagowym smartfonie Apple, czyli na iPhonie X, który został zaprezentowany we wrześniu ub. r., a do sprzedaży trafił na początku listopada.

Zdaniem Ming-Chi Kuo Apple jest bardzo rozczarowany wynikami sprzedaży swojego nowego smartfona. Rozczarowanie jest ponoć tak duże, że firma planuje zakończenie produkcji urządzenia latem br., jeszcze przed premierą nowych urządzeń.

Jeśli te doniesienia by się sprawdziły, to byłby to drugi w historii Apple przypadek, gdy firma "zabija" urządzenie po zaledwie jednej generacji. W przeszłości ofiarą kiepskiej sprzedaży padł "plastikowy" iPhone 5C, który również szybko zakończył swój żywot. 

appleapple screen

Chiny nie pokochały nowego iPhone'a

Głównym powodem przedwczesnego zakończenia produkcji iPhone'a X jest ponoć nikłe zainteresowanie urządzeniem w Chinach. Z raportu KGI wynika, że mieszkańcom Państwa środka wyjątkowo nie przypadło do gustu charakterystyczne wycięcie na górnej krawędzi ekranu, czyli tzw. "notch", co zniechęca ich do zakupu urządzenia.

Co ciekawe, Ming-Chi Kuo prognozuje, że mimo problemów ze sprzedażą iPhone'a X Apple i tak zanotuje w pierwszej połowie 2018 roku skromny 5-procentowy wzrost sprzedaży. Wynika to z faktu, że we wrześniu ub. r. firma zaprezentowała aż trzy urządzenia - iPhone'a X, iPhone'a 8 oraz iPhone'a 8 Plus.  Słabsze wyniki "X" mają więc zostać w pewnym stopniu zrekompensowane sprzedażą dwóch tańszych modeli.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Polecamy
Komentarze (67)
Apple szybko "zabije" iPhone'a X? Produkcja urządzenia może zakończyć się jeszcze w tym roku
Zaloguj się
  • Oceniono 14 razy 8

    Apple chyba w końcu dosięgnął szklanego sufitu z polityka cenową, a konsumenci pokazali, że jednak istnieją limity jakie są w stanie zapłacić za telefon Apple'a.

  • zydgejmasoncyklista

    Oceniono 8 razy 4

    W Polsce do ,,jabłka" dopisano jakąś ideologię - pewnie przez wysoką cenę. Idę raz na dwa lata do salonu Vodafone`a, płacę jakieś 200 euro i podpisuję kolejną umowę. Mam solidny abonament z wliczonymi rozmowami po całym świecie i 15 Gb netu - mi wystarcza. O co chodzi z tymi ratami? P.S. Biorę iPhona bo jestem przyzwyczajony do iOS. I tylko tyle. Zresztą, wciąż czytam o jakiś wirusach na Androida, na iOS niekoniecznie. To ma działać i tyle. Zero religii, uwielbienia, szału, oczekiwania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX