Polacy z Brainly nie zwalniają tempa. Znany na całym świecie serwis ogłasza kolejne przejęcie

Daniel Maikowski
Polski serwis edukacyjny Brainly ogłosił przejęcie aktywów serwisu Bask służącego do nauki za pośrednictwem wideo. Oznacza to, że największa na świecie platforma edukacyjna wkrótce stanie się jeszcze większa.

Bask to firma założona przez Ryana Metzgera, który postanowił porzucić studia aby wraz ze swoim wspólnikiem, Robertem Kimem, zająć się stworzeniem własnego biznesu. Założone przez nich w kwietniu 2017 roku narzędzie służyło początkowo do wymiany pytań i odpowiedzi między studentami i wykładowcami akademickimi.

Bask w krótkim czasie zyskał ogromną popularność w sieci i stał się jednym z popularniejszych rozwiązań technologicznych w segmencie edukacji poprzez wideo.

Dlaczego Brainly zdecydowało się przejąć serwis Bask? Dotychczasowy sposób, w jaki uczniowie wymieniali się z wiedzą w ramach Brainly był ograniczony jedynie do tekstu i wymiany grafik. Materiały wideo mogą znacznie wzbogacić i rozszerzyć te możliwości.

Wykorzystanie wideo jako dodatku w procesie nauki pozwala uczniom lepiej zaprezentować swoje silne strony i umiejętności. Możliwość przekazywania treści za pośrednictwem krótkich filmików w edukacji wspomaga sam proces uczenia się oraz tworzy atmosferę współpracy, w której uczniowie mogą czuć się swobodnie i naturalnie.

- podkreślił Michał Borkowski, CEO Brainly.

W ramach podpisanej umowy, współzałożyciel i CEO Bask, Ryan Metzger oraz drugi ze współzałożycieli Robert Kim, dołączą do zespołu ds. produktów i rozwoju Brainly.

Cieszę się, że mogę pomóc Brainly zmieniać przyszłość edukacji za pomocą krótkich materiałów wideo, tworząc intuicyjny i skuteczny sposób angażowania oraz dzielenia się wiedzą.

- podkreślił Ryan Metzger. 

 

Sebastian Kulczyk inwestuje w Brainly

Mieszczące się w Krakowie Brainly zostało powołane do życia w 2009 roku i od tamtej pory w ramach inwestycji pozyskało na swoją działalność już 38,5 mln dolarów.

Dodatkowy zastrzyk finansowy od Kulczyk Investments zapewni serwisowi rozwinięcie personalizacji nauki. Brainly ma obecnie ponad 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, wśród których są zarówno sami uczniowie i nauczyciele, jak i rodzice.

Każdego dnia na Brainly udziela się odpowiedzi na ok. 100 tys. pytań, co sprawia, że serwis jest obecnie największym na świecie serwisem typu peer-to-peer learning. W październiku ub. roku serwis osiągnął poziom 100 mln unikalnych użytkowników.

Oprócz tego, w 2016 roku Polacy przejęli największego konkurenta na rynku amerykańskim - OpenStudy. Wśród inwestorów którzy dotychczas wsparli rozwój Brainly znajdują się Naspers, General Catalyst, Point Nine Capital oraz Runa Capital.

Rafał Masny: Przez trzy lata na pensje przeznaczaliśmy 15 proc. zysków, reszta szła na inwestycje [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (16)
Brainly przejmuje aktywa serwisu Bask
Zaloguj się
 • potp

  Oceniono 1 raz 1

  100 mln aktywnych użytkowników i 100 tys. pytań dziennie - oznacza, że 1 aktywny użytkownik zadaje średnio 1 pytanie na 3 lata.

 • vlaadmir

  Oceniono 3 razy 1

  Gratuluje. Swietna sprawa, bardzo ważna i pozyteczna sprawa! Tak sie robi edukacje!

 • com.pl767

  Oceniono 2 razy -2

  tępy nagłówek (Wielki sukces Polaków! Stworzyli prawdziwego internetowego giganta ) i jeszcze obrazek a na obrazku apple wiecie dlaczego ? żebyście myśleli że to polacy przejeli srapple
  screen zrobiony i leci na wiochę żeby ludzie nie klikali w tak tepe artykuliki

 • simona_gwizdziel

  Oceniono 8 razy -2

  Jakoś nie pociąga mnie serwis internetowy służący do robienia w człona nauczycieli pod hasłem "zrobiłem samodzielnie zadanie domowe".

 • losiu4

  Oceniono 15 razy -7

  nie rozumiem. Przeca wg was droga czersko miał być syf malaria i kangury a nie jakieś przejęcia

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX