Brak miejsca na dane w smartfonie z Androidem? Z pomocą przyjdzie nowa funkcja sklepu Google Play

Prędzej czy później większość użytkowników smartfonów zetknie się z problemem niewystarczającej przestrzeni na dane. Za sprawą nowej funkcji sklepu Google Play będziemy mogli odpowiednio wcześniej zapobiec całkowitemu zapchaniu pamięci, działając prewencyjnie.

“Im więcej ciebie, tym mniej” jak śpiewała wiele lat temu Natalia Kukulska. Dokładnie tak samo można określić kurczącą się w oczach przestrzeń na dane, przy jednoczesnym niepohamowanym apetycie posiadaczy smartfonów z Androidem do zapełniania jej aplikacjami oraz grami. Do tej pory informacja o przepełnieniu pamięci pojawiała się dopiero przy próbie zainstalowania dużej gry, na którą nie starczy miejsca. Tragedia. Frustracja. Wymiana szybki.

Ale spokojnie, z pomocą spieszy samo Google, a konkretnie sklep z grami i aplikacjami Google Play. Wdrażana w nim właśnie zmiana poinformuje zawczasu użytkownika o możliwym zapchaniu pamięci w najbliższym czasie. Jeśli zdecydujemy się poświęcić funkcji nieco czasu zaprowadzi nas do panelu, w którym znajdziemy aplikacje oraz gry posortowane według częstotliwości używania. Zamiast usuwać je pojedynczo, z tego miejsca będziemy mogli odinstalować je wszystkie na raz.

Nowa funkcja powinna się już wkrótce pojawić na samej górze w zakładce Aktualizacje w sklepie Google Play (po wcześniejszym wybraniu menu Moje gry i aplikacje). Oczywiście komunikat pojawi się automatycznie w momencie, kiedy nasz smartfon znajdzie się na skraju wyczerpania dostępnej przestrzeni na dane. I nie mamy żadnego obowiązku na niego reagować. Wydaje się jednak, że to dużo wygodniejsza metoda od samodzielnego usuwania aplikacji i gier z pamięci.

Czytaj też: Google rzuca wyzwanie mrocznej stronie internetu. Firma chce walczyć w obronie "tych dobrych"

Osobiście czekam na rozwinięcie skrzydeł pomysłu Instant Apps (aplikacji błyskawicznych), czyli nie wymagających instalacji na smartfonie. Póki co w bazie programów nie ma zbyt wiele takich pozycji. Można je poznać po przycisku Spróbuj teraz. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe przygaśnięcie tematu, który w mojej opinii może się okazać jedną z największych rewolucji z zakresu oprogramowania mobilnego w ostatnich latach.

Rafał Masny: Przez trzy lata na pensje przeznaczaliśmy 15 proc. zysków, reszta szła na inwestycje [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (15)
Brak miejsca na dane w smartfonie z Androidem? Z pomocą przyjdzie nowa funkcja sklepu Google Play
Zaloguj się
 • gaz-eciarz

  Oceniono 9 razy 5

  Ta funkcja nic kompletnie nie wnosi, nie wiem po co poświęcać jej cały artykuł. Google powinno przywrócić możliwość instalowania aplikacji na karcie SD i to by było warte napomknienia.

 • mydish

  Oceniono 2 razy 0

  Szok!

 • dert4

  Oceniono 5 razy -1

  kup sobie smarka 8 GB (taki jak ja mam), to zobaczysz.
  A karta to jedno wielkie goooowno, bo aplikacje nie chcą tam iść.

 • zigzaur

  Oceniono 5 razy -3

  Pojawiły się smartfony "fake dual sim". Mają dwa sloty na karty SIM i możliwość montażu karty pamięci ale albo druga karta SIM albo karta pamięci. Nie można założyć i dwóch kart SIM i karty pamięci.

 • student_zebrak

  Oceniono 10 razy -6

  jak mozna zapchac pamiec smarka?
  ja mam tylko 32 GB plus 16 na karcie, okresowo przekladam zdjecia na pecet, slubnej kupilem smarka ze 128 GB plus stara karta 16.
  w czym problem???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX