Facebook wypowiedział wojnę kryptowalutom? Serwis będzie blokował "podejrzane" reklamy

Facebook będzie blokował reklamy dotyczące kryptowalut. To efekt nowej polityki dotyczącej reklam produktów i usług finansowych, które mogą wprowadzać w błąd lub oszukiwać w przekazie promocyjnym.

O stworzeniu nowej polityki dotyczącej reklam poinformował na blogu Rob Leathern, dyrektor ds. zarządzania produktami w Facebooku.

Chcemy, aby ludzie nadal odkrywali i poznawali nowe produkty i usługi dzięki reklamom na Facebooku, ale bez obaw o oszustwo. Istnieje wiele firm, które promują opcje binarne, Initial Coin Offering czy kryptowaluty, ale nie działają w dobrej wierze

– czytamy we wpisie na blogu.

Rzecznik prasowy Facebooka wyjaśnia, że zasady reklamowe będą egzekwowane zarówno za pomocą automatycznych, jak i ręcznych kontroli. Niedozwolone będą reklamy prowadzące do stron, które wykorzystują głównie kryptowaluty, ICO lub opcje binarne. Także użytkownicy Facebooka mogą zgłaszać reklamy, które ich zdaniem, naruszają wprowadzone zasady.

Facebook w szczególny sposób przestrzega przed treściami informującymi o nowych kryptowalutach „bez ryzyka” czy zachęcającymi do inwestowania swoich oszczędności emerytalnych w bitcoinie. 

Obostrzenia mają dotyczyć nie tylko Facebooka, ale i innych platform należących do spółki, takich jak Instagram oraz całej sieci reklamowej Audience Network.

Zadyszka bitcoina

W ostatnim czasie, wraz z dynamiczną zwyżką kursu bitcoina i innych kryptowalut, wzrosła liczba reklam zachęcających do inwestowanie w cyfrowe waluty, także na Facebooku. W grudniu jeden bitcoin wart był 17 tys. dolarów, dziś – nieco powyżej 10 tysięcy dolarów.

Niedawno ujawniono, że oszuści rozpowszechniali fałszywe wiadomości o kryptowalutach na portalach społecznościowych, aby podnieść ceny niektórych z nich.

Media donosiły o ICO, które znikały po zebraniu odpowiednio dużych kwot. Wiele osób straciło w ten sposób majątki.

W III kwartale 2017 przychody Facebooka przekroczyły 10,3 mld dol., a zysk netto wyniósł 4,7 mld dol. Serwis odwiedza co miesiąc dwa miliardy użytkowników.

Czym właściwie jest rosnący w siłę bitcoin?

Więcej o:
Komentarze (11)
Facebook rusza na wojnę z kryptowalutami
Zaloguj się
 • lupus.y

  Oceniono 5 razy 5

  Uwielbiam takie wiadomości. Kilka razy pisano tu, jak to Korea Południowa walczy z krypto, ogranicza, zakazuje, wiec spadki, tragedia... Kiedy ostatecznie okazało się, że to bzdura (dzisiejsze oświadczenie ministra finansów Kim Dong-Yeon) w prasie i na portalach zupełna cisza... Gdy jutro okaże się, że Facebook ogranicza tylko PODEJRZANE reklamy i że sam zainteresowany jest blockchainem (o tym przecież JUŻ poinformował), pewnie też nie zobaczymy słówka...

 • sarji

  Oceniono 2 razy 2

  hmm, czyli piramidy finansowe i CFD (oraz z innej beczki magiczne leki na odchudzanie) wciąż można tam reklamować? fejsbunio ciągle mi to serwuje

  skądinąd chyba większym niusem w świecie kryptowalut teraz jest to że Bitfinex i Tether dostały wezwanie do sądu od CTFC

 • usuniety-komentarz

  Oceniono 6 razy -2

  z tą samą skutecznością będzie blokował podejrzane reklamy co blokuje niewygodną prawdę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX