Setki użytkowników iPhone X zgłasza problem z odbieraniem rozmów. Apple bada sprawę

Robert Kędzierski
W sieci pojawia się coraz więcej wpisów od użytkowników iPhone'ów X. Setki właścicieli najnowszego smartfonu Apple nie może odbierać rozmów. Firma bada sprawę.

Financial Times zauważył rosnącą ilość zgłoszeń od użytkowników iPhone'ów X. Setki właścicieli najnowszego smartfonu Apple ma problem z odbieraniem rozmów. Kiedy nadchodzi połączenie ekran nie podświetla się wcale lub robi to z dużym opóźnieniem. 

Przerwa w reakcji urządzenia trwa nawet 10 sekund. Większość rozmówców raczej nie czeka tak długo uznając, że odbiorca nie może rozmawiać. A jedynym sposobem, by odebrać telefon jest przesunięcie palca po ekranie lub naciśnięcie ikonki słuchawki. 

Problemu nie rozwiązuje zamknięcie wszystkich aktywnych aplikacji ani restart urządzenia. Niektórzy konsumenci twierdzą, że usterka dotyczy zupełnie nowych egzemplarzy używanych dosłownie kilka dni. 

Czytaj też: Apple ma mnóstwo gotówki. Sprzedaż iPhone'w wyśmienita. 

Macrumors, który uzyskał od Apple zapewnienie gruntownego zbadania sprawy, przypomina, że pojedyncze wpisy dotyczące usterki pojawiły się niedługo po premierze iPhone'a X. 

Nieco problemów z iPhonem X

Najnowszy smartfon Apple sprawiał już problemy swoim użytkownikom. Część z nich zgłaszała poważne problemy z głośnikiem, który praktycznie uniemożliwiły rozmowę. Niektóre egzemplarze iPhone'a X ma źle reagowały na niską temperaturę. Inne wyświetlały na środku ekranu zieloną linię. 

iPhone X sprzedaje się słabiej, ale Apple bije rekord

Najnowszy, a zarazem najdroższy iPhone nie sprzedaje się idealnie. Apple miało już przekazać swoim azjatyckim partnerom informacje o zmniejszeniu jego produkcji o 50 proc. Gigant z Cupertino ma jednak powody do optymizmu. Dane za ostatni kwartał ubiegłego roku wskazują na rekordową sprzedaż iPhone'ów. Znalazły 78,2 mln nabywców. W obliczu tej skali sprzedaży doniesienia kilkuset użytkowników nie wydają się być dużym problemem. Miejmy nadzieję, że Apple będzie w stanie im pomóc aktualizacją oprogramowania. 

Więcej o:
Komentarze (34)
Setki użytkowników iPhone X zgłasza problem z odbieraniem rozmów. Apple bada sprawę
Zaloguj się
 • Oceniono 3 razy 3

  A po co taka funkcja użytkownikom apple, przecież wiadomo nie od dziś, że płacą takie pieniądze za coś zupełnie innego jak telefon.

 • stenrw

  Oceniono 3 razy 3

  Przypominam, że to myphone, lecz iphone - najdroższa zabawka do dzwonienia na świecie. W myphone mojej żony (cena=150 zł) ani mojej mamy (60 zł) takie problemy nie występują...

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 4 razy 2

  Ajfona kupuje się by go mieć, a nie rozmawiać przy jego pomocy. To styl bycia. I bywania.

 • 0

  Wielu wpisuje komentarze hyba dla sensacji?Żal mi tych ludzi.Zmieniam prawie co roku na nowy
  Model iphone i nigdy nie miałem żadnego problemu z telefonem. Leczcie się a nie szukajcie sensacji

 • todeskult

  0

  Buahaha, a taki był ładny, amerykancki, szkoda...

 • oldscoolman

  Oceniono 2 razy 0

  Właśnie dlatego jestem wiernym fanem zielonego robota;-). Co to za głupia moda na te iPhony. Nie dość że kosztuje tyle,co moje 6 miesięcznych wypłat netto:-P to jeszcze same problemy

 • 0

  To ktoś jeszcze używa IPhone do dzwonienia ale siara do tego nadaje się byle złom za 99 złotych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX