Gazeta.pl Next >  Technologie >  Prośby użytkowników Windows 10 zostały wysłuchane. Microsoft wreszcie to poprawi

Prośby użytkowników Windows 10 zostały wysłuchane. Microsoft wreszcie to poprawi

13.02.2018 07:55
A A A
Windows 10

Windows 10

W nadchodzącej dużej aktualizacji do Windows 10 Microsoft planuje znacząco ułatwić parowanie urządzeń Bluetooth. Nowość zapowiada się bardzo interesująco.

Każdy, kto choć raz musiał sparować jakiekolwiek urządzenie Bluetooth z komputerem pracującym pod kontrolą Windows 10 wie, że funkcja ta nie była zbyt przemyślana.

Niestety, proces łącznia komputera z bezprzewodową myszką, słuchawkami czy głośnikami zajmuje dłuższą chwilę i jest nieintuicyjny. W tym celu trzeba się trochę "naklikać" przemierzając kolejne opcje w ustawieniach systemowych.

Na szczęście wiadomo już, że Microsoft postanowił znacząco usprawnić łącznie urządzeń. Firma informuje na swoim blogu, że w nadchodzącej dużej aktualizacji Spring Creators Update komputer sam będzie powiadamiać o możliwości sparowania bezprzewodowego akcesorium.

Komputer będzie stale wyszukiwał urządzeń ustawionych w tryb parowania i za każdym razem - z pomocą wyskakującego baneru - prosił użytkownika o zgodę na nawiązanie połączenia. Microsoft zdradził już w jaki sposób miałoby to wyglądać:

embed

Proces parowania będzie zajmował zaledwie kilka sekund i nie będzie wymagał od nas praktycznie żadnego wysiłku. Szkoda, że taka opcja nie pojawiła się w Windowsie już dawno.

Niestety Microsoft wspomina też, że z ułatwionego łącznia będą mogły skorzystać jedynie kompatybilne akcesoria. Na razie mowa tu tylko o jednym - myszce Surface Precision.

Firma zapowiada jednak, że trwają już rozmowy z partnerami, w tym firmą Logitech w celu zapewnienia kompatybilności z jak największą liczbą urządzeń. Miejmy nadzieję, że za kilka miesięcy połączymy w ten sposób akcesoria wszystkich popularnych firm.

---

Katarzyna Drewnowska: Założyłam firmę, żeby wydać książkę Nigelli Lawson [NEXT TIME]

Polecamy
  • Raspberry Pi Windows 10 na mini komputerze za mniej niż 200 zł? Temu Holendrowi się to udało
  • SMS skłaniający do aplikacji komunikatora może sprawić kłopoty Nowy komunikator? Nie, stare oszustwo. Uwaga na te SMS. Reakcja oznacza kłopoty
Komentarze (38)
Prośby użytkowników Windows 10 zostały wysłuchane. Microsoft wreszcie to poprawi
Zaloguj się
 • twzelnik

  Oceniono 9 razy 7

  Największą wadą kolejnych wersji Windows jest właśnie to!
  Tzn. komplikowanie i utrudnianie tego co było w miarę proste i działające.
  Bardzo często to są dokładnie te same okna dialogowe, tylko "sprytnie" poukrywane w innych miejscach.

  Po trosze to wynika z faktu, że kolejne wersje zawierają relatywnie niewiele nowości, więc się robi dużo face liftingu i przestawia istniejące klocki.
  Ze szkodą dla doświadczonych użytkowników.

 • muczacza7

  Oceniono 5 razy 5

  A co się łatwo konfiguruje w Windows 10? Dwa różne panele sterowania, przy czym tym domyślnym, w nowym stylu Windows 10 nic kompletnie nie da się zrobić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX