Fatalna wpadka Xiaomi. Firma zadała użytkownikom pytanie, a odpowiedź zupełnie ją zaskoczyła

W ankiecie na oficjalnym profilu Xiaomi na Twitterze zapytano użytkowników o to, którą wersję nakładki graficznej dla smartfonów preferują. Kiedy głosem ludu okazało się, że żadną, ankieta zniknęła bez śladu.

We wrześniu ubiegłego roku w ofercie chińskiego producenta zadebiutował smartfon pozbawiony autorskiej nakładki graficznej MIUI. Bazujący na projekcie Android One Xiaomi Mi A1 spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem, między innymi ze względu na przystępną cenę oraz czysty interfejs Androida. Firma uznała, że nadszedł właśnie dobry moment, aby zapytać o opinię internautów.

W sondzie umieszczonej na oficjalnym profilu Xiaomi na Twitterze oddano niemal 15 tys. głosów. Okazało się, że większość użytkowników wyraziła się nieco bardziej pochlebnie na temat platformy Android One, niż autorskiej nakładki graficznej MIUI, w którą wyposażone są wszystkie pozostałe smartfony tego producenta.

Android One ostatecznie uzyskał 57 proc. głosów, zaś MIUI - tylko 43 proc. I o całej sprawie pewnie szybko by zapomniano, gdyby nie fakt, że sonda wraz ze wszystkimi towarzyszącymi jej wpisami została skasowana.

Wedle starej zasady (kiedy coś trafia do internetu, to już w nim zostaje) usunięcie ankiety zostało zauważone przez użytkowników serwisu internetowego Reddit i momentalnie wpadka Xiaomi wyszła na światło dzienne. Wynika z niej jednoznacznie, że chiński producent nie spodziewał się takiego wyniku własnej nakładki MIUI, którą rozwija praktycznie od samego początku działalności.

Czytaj też: Xiaomi Mi A1 trochę mnie zaskoczył. "Czysty" Android to tylko jedna z jego zalet [RECENZJA]

Z problemem zasobożernych i związanych z dodatkowym oprogramowaniem nakładek graficznych boryka się nie tylko Xiaomi. W ostatnim czasie widać wyraźnie, że część użytkowników preferuje urządzenia z czystym Androidem. Taki trend stara się promować między innymi fiński HMD Global, czyli właściciel marki Nokia, zapewniając dodatkowo szybkie aktualizacje systemowe.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o:
Komentarze (54)
Fatalna wpadka Xiaomi. Firma zadała użytkownikom ważne pytanie, a odpowiedź zupełnie ją zaskoczyła
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 38 razy 4

  To troche tak, jak przy niektorych artykulach gazeta,pl.
  Najpierw mozna komentowac, a gdy komentarze sa "politycznie niepoprawne", to mozliwosc komentowania jest zamykana.

 • matkazdrowejcurki

  Oceniono 4 razy 2

  To pokazuje wiarygodność opinii w internecie. Gdzie bym nie czytał komentarzy, to "nakładka siaomi najlepsza", "tylko MIUI", itd. Prawda jest taka, że to wszystko marketingowy bełkot, pisany na zamówienie i budżet producenta.

 • marc.pl

  Oceniono 18 razy 2

  A ja właśnie od dwóch dni jestem posiadaczem tel. Xiaomi Mi Max 2 - 6,44 cala wyświetlacz, bateria 5300 mA. Jak na razie rewelacja.

 • Józef Cyra

  Oceniono 3 razy -1

  Ja założyłem nakładkę z Microsoftu, konkretnie WP10, z kafelkami. Ekran w bok przesuwałem 5 lat temu w Nokii. Nie lubię się cofać w rozwoju.

 • Józef Cyra

  Oceniono 5 razy -1

  Zawsze korzystałem z komórek z Windowsem. Od trzech miesięcy mam komórkę Xiaomi, oczywiście z Androidem. Pomimo wyłączenia rękami, "na okrągło" pojawiają się reklamy. Masakra. To powinno być karalne. W komórkach z Windowsem był wybór, aplikacja darmowa, płatna albo na próbę. Pełna kultura. Tutaj rozbój w biały dzień. Nawet teraz, gdy piszę, pojawiła się 5-sekundowa reklama. I tego nie zamkniesz.

 • Oceniono 7 razy -3

  Większa wpadka xiaomi to to, że w moim mi note 2 ekran pękł sam z siebie. Telefon nie upadł, nie był odkładany na ekranie. Był prawie nowy (karta nawet nie była przekładana).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX