Wreszcie! Bardzo przydatna nowość w Gmailu. Wielu użytkowników na to czekało

Robert Kędzierski
Google znalazł sposób na to, by uczynić przestarzałe e-maile wygodnym narzędziem komunikacji. Koniec z otwieraniem linków tylko po to, by po chwili je zamknąć. Nowe narzędzie znajdzie też inne zastosowanie.

Google rozpoczął testy nowej funkcji, która może ułatwić sposób korzystania z Gmaila. Chodzi o AMP (Accelerated Mobile Pages). Nowy mechanizm pozwoli obejrzeć strony wewnątrz wiadomości e-mail - bez klikania w link, otwierania nowej karty lub okna w przeglądarce. W praktyce ma to wyglądać tak:

embed

Nowe narzędzie reklamowe

Nowe narzędzie otwiera drogę do wielu interakcji. Wiadomość e-mail może przestać być niechcianą wiadomością, którą odbiorca pomija. Dzięki interaktywnym przyciskom formularzom i pluginom może stać się wygodnym narzędziem np. do potwierdzania rezerwacji, czy też bezpośredniego składania zamówień w sklepach internetowych

Czytaj też: Brak miejsca w smartfonie z Androidem? Jest na to nowy sposób

Może to być także wygodny sposób na "podejrzenie" jakiejś treści, strony - użytkownik może w wygodniejszy sposób zdecydować o tym, czy treść wiadomości rzeczywiście go interesuje. Dla samego Google  AMP jest natomiast świetnym mechanizmem reklamowym, który pozwala lepiej dopasować komunikat do odbiorcy. 

Nowy sposób na publikowanie newsów

AMP ma być również wykorzystywanie jako narzędzie publikacji newsów. Nowy format - AMP story - pozwoli na tworzenie bardziej dynamicznych treści. Oprócz tekstu twórcy treści mogą umieszczać też zdjęcia i animacje. To sprawia, że forma staje się bardziej atrakcyjna wizualnie i bogatsza. 

embed

Decyzja Google z pewnością pomoże tworzyć lepsze treści na urządzenia mobilne. Rozwiązanie to nie jest oczywiście całkowitą nowością - w bardzo podobny sposób "konsumowanie treści" chciał rewolucjonizować Facebook usługą Instant Messages.

Google ma jednak spory atut: 1,2 mld użytkowników Gmaila i mocną pozycję na rynku reklamy internetowej. To może sprawić, że mobilny format wiadomości e-mail i innych treści internetowych stanie się bardziej powszechny. 

Źródło/Zdjęcie: The Verge

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o:
Komentarze (40)
Wreszcie! Bardzo przydatna nowość w Gmailu. Wielu użytkowników na to czekało
Zaloguj się
 • vor-tok

  Oceniono 20 razy 14

  Czyli że jak dostanę e-maila z linkiem do strony z wirusem lub innym ustrojstwem to już nie będę musiał na niego klikać tylko strona się sama otworzy w gmailu i automatycznie się mi zainstaluje trojanik ?
  Super sprawa !!

 • senseiek

  Oceniono 17 razy 11

  "Nowe narzędzie otwiera drogę do wielu interakcji..."

  ...dla wirusów idealne narzędzie...

 • drakaina

  Oceniono 4 razy 4

  I to będzie tak skakać, że nic się nie da przeczytać ani zobaczyć? Albo samo załaduje wirusa? No rzeczywiście re-we-la-cja. Mam nadzieję, że da się to wyłączyć.

 • chordad

  Oceniono 3 razy 3

  a może by tak potwierdzanie przeczytania maili zamiast tego?

 • Oceniono 3 razy 3

  A już myślałem, że w końcu dodadzą opcję w aplikacji "Zaznacz wszystko", nie powiem na androidach była by on bardzo przydatna....

 • Alter Pearl

  Oceniono 5 razy 3

  1. Nie czekałem na to.
  2. Wydaje się idealnym sposobem na wysłanie ludziom wirusów i niechcianej korespondencji, która z automatu będzie widoczna (czyżby reklamy?)
  2b. Coś jak z Waszymi filmikami na gazecie. Odpalam stronę, najpierw idzie jedna reklama z automatu i trzeba ściszać, potem coś na dole się odpali i gada... oszaleć idzie... Natręctwo i tyle.

 • senseiek

  Oceniono 1 raz 1

  żeby wymyślić coś "innowacyjnego" w gmailu musieli by tylko poświecić 5 minut na obejrzenie jakie funkcjonalności posiadają zwykle aplikacje pocztowe..

  AmigaOS-owy YAM (Yet Another Mailer).. ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX