Allegro ostrzega użytkowników. To wynik styczniowej kontroli. Niektórym grozi nawet blokada konta

Robert Kędzierski
Allegro informuje, że w styczniu sprawdziło czy wszystkie transakcje zawierane za pośrednictwem serwisu są zgodne z regulaminem. Niestety zachowania niektórych użytkowników portalu narażają ich nawet na blokadę konta. Stracić można też pieniądze.

Allegro zachęca swoich użytkowników, by nigdy nie zawierali transakcji poza serwisem. Wynik badań zleconych w styczniu dowodzi bowiem, że część użytkowników portalu decyduje się na taki krok. 

Niektórzy sprzedawcy namawiali do dokonania transakcji w innym sklepie internetowym, wysyłali ulotki reklamowe, dopisywali użytkowników Allegro do list mailingowych. Bez względu na to czy działanie takie jest świadome czy nie może być przyczyną kłopotów. 

Allegro zmienia regulamin

Z tego powodu od 22 zachęta do sprzedaży poza serwisem jest złamaniem regulaminu, za co grozi obniżenie pozycji ofert. Ostatecznie dojść może do blokady sprzedaży oraz konta.

Allegro przypomina, że sprzedający nie tylko nie mogą oferować zakupów poza serwisem. Niewskazane jest również: oferowanie możliwości negocjacji cen, wystawianie ofert na życzenie klienta, proponowanie składania zamówień telefonicznych.

Serwis zaznacza, że sprzedający na Allegro mają dostęp do ogromnej grupy klientów - serwis odwiedza ponad 17 milionów Polaków miesięcznie

Użytkownik traci ochronę

Allegro apelu do kupujących o zachowanie rozwagi. Zawieranie poza serwisem uniemożliwia bowiem korzystanie z Programu Ochrony Kupujących, dzięki któremu można otrzymać do 10 000 zł zwrotu za nieudane zakupy w Allegro. 

Równe zasady dla wszystkich

Decyzja Allegro wydaje się dobra z dwóch względów. Po pierwsze kupowanie w Allegro gwarantuje prawo do zwrotu przedmiotu, jest też dowodem w przypadku roszczeń wynikających z rękojmi. Chroni też użytkownika przed konsekwencjami zakupu towarów z wadą prawną. Poza tym stosowanie tych samych zasad wobec wszystkich sprzedawców jest zgodne z duchem uczciwej konkurencji. 

Czytaj też: Kolejne udogodnienie na Allegro. Jeśli zechcesz kurier przyjedzie nawet późnym wieczorem. 

Allegro zapowiada przeprowadzenie działań edukacyjnych uświadamiającym klientom, jak ważne i cenne jest bezpieczeństwo. Przeprowadzi też   wyrywkowe kontrole treści korespondencji między sprzedającymi a klientami przez narzędzia udostępniane przez Allegro. 

Sprzedaż na Allegro prowadzi ponad 100 tysięcy małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów. Serwis ma 20 milionów klientów, wybierać mogą spośród 80 mln ofert. 

***

Allegro zrobiło znakomitą świąteczną reklamę, ale po dodaniu TEJ sceny z "Dnia Świra" jest jeszcze lepsza

Więcej o:
Komentarze (120)
Allegro ostrzega użytkowników. To wynik styczniowej kontroli. Niektórym grozi nawet blokada konta
Zaloguj się
 • dvla

  Oceniono 53 razy 43

  Hahaha. Prowizja sprzedaży 10% to co myśleli? Mam kupić przedmiot za 4000 to dzwonię do sprzedającego czy opuści 400 poza allegro. Każdy się godzi. I to zakupy na Fakturę od firm więc nie wiem co ma być niebezpiecznego? Chyba strata allegro. Niechaj dalej podnoszą prowizję to już niedługo będzie to tylko katalog z ogłoszeń ogłoszeniami

 • mercx

  Oceniono 30 razy 28

  Bzdury. "Po pierwsze kupowanie w Allegro gwarantuje prawo do zwrotu przedmiotu, ... chroni też użytkownika przed konsekwencjami zakupu towarów z wadą prawną." Niech autor artykułu poinformuje o tym allegro. Kupowanie na allegro nie chroni nikogo przed niczym. Jak kupisz na allegro, a ktoś ci wyśle cegłę zamiast zamówionej rzeczy albo nawet wyśle ci twój przedmiot ale np uszkodzony - allegro "nie gwarantuje ci zwrotu towaru" ani niczego innego tylko uprzejmie cię poinformuje, że nie jest stroną transakcji i proszę sobie sprawdzić jaki jest telefon na policję, jak sprzedawca się nie odzywa. Allegro nawet nie zablokuje konta takiego oszusta, bo czeka na wyjaśnienie sprawy przez policję. A policja, jak to policja, sprawy do 500 zł nawet nie kiwnie palcem. Zresztą jedyne co mozę zrobić to sprawdzić skąd logował się sprzedawca. A jak konto jest oszusta to już oszust tak zaplanował że i tak do niego nie trafią. Ja kupiłem telefon, zapłaciłem, telefonu nie dostałem, policja której zgłosiłem sprawę, powiedziała że rozmawiała ze sprzedającym i on twierdzi że wysłał. Po roku dostałem umorzenie. Na allegro mogłem najwyżej wystawić negatywa, za co otrzymałem w rewanżu drugiego. Tak działa allegro.

 • kurczak742

  Oceniono 25 razy 23

  Zero ochrony kupujących! Kiedyś Allegro zwracało do 200 zł jeśli kupujący został oszukany przez sprzedawcę i samo zgłaszało sprawę na Policję - wystarczyła cesja. Obecnie Allegro zmusza kupujących aby sami zgłaszali sprawę na Policję. Chyba długo już to Allegro nie pociągnie przy takiej polityce. Zobaczcie jak chroni kupujących np. Aliexpress.

 • Oceniono 12 razy 10

  Program Ochrony Kupujących.
  Nie ma czegoś takiego,jak oszuka cię sprzedawca to musisz sam walczyć o odzyskanie kasy,allegro pisze tylko żeby pojść z tym na policję i to cała uch rola, tak wygląda ten POK.

 • arni123

  Oceniono 9 razy 9

  kontrola korespondencji? Wystarczy na zapytanie odpowiedzieć od razu na adres pytającego a nie przez skrzynkę allegro. I moga nadmuchac zainteresowanym.
  Program ochrony kupujących? to jakiś żart. Nielicznym udało się odzyskac pieniądze bo za kilkadziesiąt złotych nikt nie będzie chodził na policje żeby spełnić wymogi formalne. Mi kiedyś kurier uszkodził lampę w FABRYCZNYM opakowaniu ale na paczce nie było śladów, kupujący nic nie zauważył. Kasę musiałem zwracać.
  A rok temu Allegro lekką ręką skasowało mi 16 lat misternej pracy na swoja opinię, jestem detalistą więc nie nazbieram nowych w rok czy dwa żeby byc wiarygodnym.
  Nowy interfejs strony chodzi fatalnie, nie działa przerzucanie stron, filtrowanie, wyniki wyszukiwania to jakaś kpina. A zatem... addio Allegro

 • sigit

  Oceniono 11 razy 9

  Niech zdycha - tego już się nie odratuje. Nie reagowali na rosnącą popularność innych serwisów. Zamiast zmieniać zasady i pilnować ich, dbać o prawa użytkowników, marnotrawili czas i podnosili prowizje. To co ich boli, dotyczy ich interesów - o klientów nadal nie dbają. Nadal źle się wyszukuje, wyniki są zalane nie tym, czego szukam, np. wciskanymi mi aukcjami mającymi wykupione pierszeństwo, a koszty wysyłek są strasznie zawyżane, mimo, że regulamin tego zabrania. To tylko czubek. Niech ten serwis zdechnie.

 • supermarjan

  Oceniono 10 razy 8

  >>Niewskazane jest również: oferowanie możliwości negocjacji cen
  czyli oidp łamiecie ustawe o handlu ktora dopuszcza negocjacje wlasciwie wszedzie.
  zapraszamy wiec allegro do sadu . jakiego sadu? oj, tam. jabłkowego np.

 • atmt

  Oceniono 6 razy 6

  Ochrona kupującego na Allegro to papka marketingowa, nic więcej. Zgłosiłem kiedyś ewidentne oszustwo (po zwrocie towaru niezgodnego z opisem brak zwrotu pieniędzy) ze zdjęciami, korespondencją ze sprzedającym i Allegro umyło ręce. Tak więc jeśli tylko się da kupuję poza Allegro za lepszą cenę. Komentarze zbierane 15 lat zniknęły. Zawsze komentarz wystawiałem sprzedającemu. Teraz mam to gdzieś. Jak wszędzie - gorsze wypiera lepsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX