Komentarze (88)
Elon Musk: Kolonia na Marsie może uratować nas przed zagładą. Testy rakiety już w przyszłm roku
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Konrad Pirek

  Oceniono 5 razy 1

  Są też inne rozwiązania np: 95% spadek liczebności populacji ludzkiej. Wystarczy odpowiedniego wirusa/bakterię/grzyba przygotować i po sprawie :)

 • monoekann

  Oceniono 7 razy 1

  a może by tak rzucić to wszystko i skolonizować Marsa...

  gdy Bieszczady są zbyt mainstreamowe.

 • jami88

  Oceniono 5 razy 1

  Marketing czystej wody

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 5 razy 1

  Są miliardy- jest zabawa!!

 • xennax

  Oceniono 7 razy 1

  można być wizjonerem ale jak przeskoczyć prawa fizyki. Koszt kolonizacji Marsa to jakieś hektomilardy USD i nie bardzo wiadomo po co. lepiej to wydac na poprawę srodowiska tutaj a nie na projekt SF . Nie ma możliwości technicznych stworzyć bezawaryjny statek na te 2 -3 lata podrózy, z lądowaniem . To nierealne. Dodatkowo biologia, woda , energia, grawitacja , radiacja kosmiczna - wszystko . Człowiek sie ne nadaje do podrózy kosmicznych w wersji tej techologii co jest do dyspozycji. Jak się odkryje jakiś czynnik X typu święty Graal to może . Pan Musk niech tworzy i chwała mu ale nie mam złudzen , jego plany sa na razie nierealne. Potrzebny jest pokój , woda czyste powietrze ale na Ziemi . Kosmos/ Mars tworzyć można ale na Ziemi jest jeszcze więcej do stworzenia.

 • pwiejacz

  Oceniono 3 razy 1

  Równie dobrze byłoby "Tylko Jezus Chrystus uratuje nas przed zagładą".
  A 80 lat temu gadano też "Adolf Hitler jedyną nadzieją narodu niemieckiego". Zaczyna być groźnie.
  Nie rozumiem po co katastroficzna narracja wciskająca ludziom kit - bo co tu mówić o kolonii na Marsie jeżeli jeszcze nigdy nie stanął tam człowiek, ba: jeszcze nigdy nie było takiej automatycznej sondy co by tam poleciała i przyleciała z powrotem.

 • atomik2

  0

  Tylko jego firma może uratować LUDZI - oczywiscie tylko tych, ktorzy wpłacą po 100k$ na rozwój SpaceX.

 • tomalamas

  0

  Kupujcie bilety, oczywiście w systemie przedpłatowym. Potrzebuję kasy na spłatę innych zobowiązań. - wasz kochany Elon. ;)

 • info0

  0

  ROFL. Pan Musk też należy do tej ludzkości. Niestety ludzkość to taki byt, który MUSI zostać unicestwiony. Jak to się mówi: wojna była, jest i będzie, bo zawsze znajdzie się coś o co można walczyć. Czy to na Ziemi czy to na Marsie bez różnicy. Ludzkość dąży zawsze do tego samego: auto-destrukcji i paradoksalnie, pomysły Pana Elona ten proces usprawniają ;).

 • adam.2x

  Oceniono 2 razy 0

  Jak to kiedyś spiewano "marzenia jak ptaki szybują po niebie". Ja uważam, że człowiek powstał jako część ziemskiego ekosystemu i może tylko w nim istnieć. Nie będzie na stałe istniał ani w przestrzeni kosmicznej ani na Marsie. Może tylko na innej planecie jak Ziemia w jakimś innym układzie słonecznym. Tylko ze względu na odległości i obowiązujące prawa fizyki może najwyżej dostać się tam raczej jako DNA niesiony przez micro-pojazd kosmiczny w towarzystwie nano robotów które wstrzykną to DNA to jakiegoś odpowiedniego stworzenia które już tam powstało. W ten sposób ludzkość może przenieść się na inne planety i być może w ten sam sposób człowiek powstał na Ziemi.

 • trudnyrynek

  Oceniono 2 razy 0

  interesuje stan umyslu pana R Kedzierskiego .......pisanie jeszcze o elektrycznych autach ma sens ale ciagle przypominanie o mrzonkach kolonizacji Marsa to juz jakas forma psychicznego odchylania.......na Marsa - po co ? na jaka skale ?

 • achtung-szczawie

  Oceniono 1 raz -1

  Pakowanie tej kasy w głodujące dzieci w Afryce uratowałoby je przed zagładą....Musk to geniusz....

 • naw18

  Oceniono 1 raz -1

  Ludzkość ma siedzieć na tej skalistej planetce o śr.12 tys km az do uzyskania zgody na jej opuszczenie. To moze lecz nie musi nastapic...Na razie cofnieto jej zgode na zblizanie sie organizmow biologicznych do ksiezyca.

 • Oceniono 1 raz -1

  Czyżby nie lepiej było wpakować te wszystkie zasoby, siły i energię żeby naprawić i ulepszyć życie na Ziemi jesnocześnie broniąc nas przed zagładą jak i samo samozagładą, gdzie drugie jest bardziej prawdobodnym scenariuszem, nawer zaryzykuję powiedzenie, że o wiele bardziej, zamiast szykować się do wylotu na Mars?

 • tkslazek

  Oceniono 5 razy -1

  Musk to hochsztapler z kuku na muniu, więc automatycznie idol żydowskiej Gazety dla Polaków

 • prosty_facet

  Oceniono 3 razy -1

  "Szef Space X po raz kolejny zaapelował o unormowanie kwestii związanej ze sztuczną inteligencją. Musk twierdzi, że może być ona równie groźna co bron nuklearna. Dlatego też od dwóch lat, wraz z grupą inwestorów z Doliny Krzemowe, inwestuje ponad 1 mld dolarów w rozwój niekomercyjnych projektów związanych z sztuczną inteligencją (AI)."

  geniusz :-) Inwestuje w nią, ponieważ jest groźna ;-) Jeśli jest tak groźna to chyba raczej należałoby jej zakazać .....

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 7 razy -1

  >Elon Musk: Kolonia na Marsie może uratować nas przed zagładą.

  Elon Musk - tęgi musk.
  Pierwszy wsiadaj do rakiety i uratuj się przed zagładą.

 • jan.janowicz65

  Oceniono 2 razy -2

  Na co ten mElon czeka, niech się wypróżni i wio w kosmos! Kolonia na Marsie, ja na kolonie jeździłem w góry albo nad morze, kto chciałby siedzieć pod kloszem kiedy ładna pogoda.

 • paastafarai

  Oceniono 2 razy -2

  Mózg ale po co od razu Mars? Nie lepiej samowytarczalna baza na Księżycu ? Gdzie mogly by być skladane z przysąłnych z Ziemii podzespołów i wystrzeliwane statki do dalszych lotów....
  Mars jest daleko i jest równie nieprzyjazny co Księżyc...
  (Pinki)

 • airmaro

  Oceniono 4 razy -2

  Zagładą to jest słuchanie bzdur tego masona żydowskiego pochodzenia, tutaj rzetelne informacje:
  www.forumplaskaziemia.pl

 • miikz

  Oceniono 4 razy -2

  a może niech szlag trafi tak 3/4 ludzkości najlepiej tej oszołomionej religiami i wiarą w jakiegoś posr....ego buka!!!!! wtedy może ludzkość da się ocalić......i na pewno to pomogłoby żeby Ziemi nie zniszczyć do końca!!!!

 • kopernik_byl_akobieta

  Oceniono 7 razy -3

  Hehehehe przed zagładą nie uratuje nas nic jeśli feministki nie będą chciały rodzić .... A czy wy feministki myslicie że dla mężczyzn prokreacja to taki miód ???? Że to tak wesoło się nastękać, napocić, wyglądać jak kretyn przy tym spółkowaniu ??? A potem jeszcze preteesje, że nie było satysfakcji... No jak może być satysfakcja Barbara, w takim stresie???

 • b99

  Oceniono 4 razy -4

  uciekac na Marsa, aby tamta planete takze zgladzic....???
  takie mamy swiatowe elyty....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX