W tym smartfonie miejsca na pewno ci nie zabraknie. Huawei pobije kolejny rekord

Zdaje się, że Huawei nie zamierza odpuszczać w wyścigu o miano największego producenta smartfonów Samsungowi i Apple. Chińczycy mają asa w rękawie, który naprawdę ma się czym pochwalić.

Obecnie, kupując nowy telefon mamy zazwyczaj do wyboru 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. We flagowych modelach często jest jeszcze do wyboru wersja ze 128 lub nawet 256 GB miejsca na kości pamięci.

W dobie rewelacyjnych aparatów i nagrywania wideo w 4K, taka pamięć dla niektórych może okazać się niewystarczająca. Zwłaszcza, że na start użytkownik zawsze dostaje nieco mniej miejsca.

Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo kolejną barierę przebije Huawei. Jeden z nadchodzących smartfonów tej firmy pomyślnie przeszedł certyfikację i trafił do bazy TENAA.

Nieznany smartfon Huawei z pamięcią 512 GBNieznany smartfon Huawei z pamięcią 512 GB fot. screen ze strony TENAA

Zdecydowana większość specyfikacji, łącznie z użytym procesorem jest nieznana. Wiadomo jedynie, że smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida, obsługiwał Dual SIM i miał 6 GB RAM i aż 512 GB pamięci wbudowanej. To absolutny rekord, do którego jak na razie nie zbliżył się żaden z producentów.

Tak duża pamięć nie jest potrzebna przeciętnemu użytkownikowi smartfonów. Może jednak być niezbędna dla osób, które szczególnie intensywnie wykorzystują swoje telefony, np. do filmowania.

Dlatego można przypuszczać, że tak duża kość pamięci nie trafi do żadnego z podstawowych smartfonów Huawei. Mowa tu być może nadchodzącym mocnym urządzeniu, które na razie występuje pod nazwą Mate X. Równie dobrze może to być jedna ze specjalnych wersji nadchodzącego Huawei P20.

Na razie na więcej informacji trzeba będzie jeszcze poczekać.

---

Cotygodniowe podsumowanie roku 11/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o:
Komentarze (18)
Huawei Mate X lub P20 dostaną pamięć o rekordowej pojemności aż 512 GB
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 9 razy 3

  Na szczęście nasz Jarosław nie korzysta ze smartfona - a gdyby korzystał to tylko z polskiego, rzemieślniczego ...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  Huawei był fajny, ale poszedł w ślady Szajsunga i Appla. Cenowo...

 • Oceniono 5 razy 1

  Duża pamięć w telefonie to dobra rzecz. Minusem tylko to że ta pamięć nie jest na karcie pamięci...czasem telefon może się zablokować zawiesić czy popsuć i cala pamięć zostaje usunięta. To duży problem

 • adak

  0

  każdy chiński badziew lepszy od Samsunga. Kup OLEDA będziesz zadowolony, jak ja po reklamacji wypalonego ekranu (typowe, powiedziałbym nieintensywne użycie w tym jako nawigacja około godziny dziennie), po kilkunastu miesiącach wyraźne cienie na ekranie.:

  "W odpowiedzi na Pana zgłoszenie informuję, iż firma Samsung zapewnia sprawne działanie urządzenia pod warunkiem instalacji oraz korzystania zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami z instrukcji obsługi:
  - Pozostawienie ekranu dotykowego w stanie bezczynności na długi czas może doprowadzić do wystąpienia powidoku (wypalenia ekranu) lub smużenia.
  Należy wyłączać ekran dotykowy, gdy urządzenie nie jest używane.
  Zgodnie z punktem 5 karty gwarancyjnej, gwarancją nie są objęte uszkodzenia powstałe na skutek niewłaściwego, niezgodnego z instrukcją obsługi, korzystania z produktu. Wypalenie ekranu nie jest wadą własną urządzenia objętą ochroną gwarancyjną.
  W związku z powyższym firma Samsung Electronics Polska podtrzymuje decyzję Autoryzowanego Punktu Serwisowego odnośnie do odmowy naprawy powyższego telefonu w ramach gwarancji. Reklamowany telefon możliwy jest do naprawy na zasadzie naprawy odpłatnej.
  Wyrażam nadzieję, że podane wyjaśnienia nie zostaną przez Panią/Pana odebrane, jako wyraz złej woli naszej firmy, lecz jako realny obraz zaistniałych okoliczności."

 • sytuacja_jest_troche_inna

  0

  Cenna informacja. Wizowa Polska nie kupuje jankeskich s,ajfonów, oczywista oczywistość.

 • obrazony2x

  Oceniono 2 razy 0

  ....aż 512 GB pamięci wbudowanej... na filmiki i zdjęcia w proporcji 2:1 (18:9) estetyki dla kretynów ?
  Gdy na ekranie monitora (TV) zmieści się obok siebie 8 takich filmików kręconych w pionie che, che, che

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX