Ta firma obiecuje wakacje nie z tej ziemi. Blisko trzy miliony złotych za noc. Pierwsi goście już w 2021 roku

Robert Kędzierski
Wakacje w kosmosie? Ta firma chce zbudować kosmiczny hotel. Ceny za nocleg będą astronomiczne.

Firma Orion Span zapowiedziała podczas konferencji Space 2.0, która odbyła się w USA, uruchomienie pierwszego kosmicznego hotelu. "Stacja Aurora" ma przyjąć pierwszych gości już w roku 2021. 

"Stacja Aurora", która ma trafić na niską orbitę okołoziemską będzie jednocześnie luksusowym hotelem, jak i miejscem pracy astronautów oraz obiektem badawczym.

Na pokładzie Aurory mieszkać ma na stałe dwóch członków załogi. Jednocześnie w obiekcie będzie mogło przebywać czworo gości. Za 12 dniowy pozaziemski turnus będą musieli zapłacić oni 9,5 mln dol., czyli ok 32,5 mln zł. W przeliczeniu na noc daje to ok. 800 tys. dol., czyli 2,7 mln zł. 

Szybki internet w kosmosie

Orion Span zapewnia, że kosmiczni turyści będą mieli do dyspozycji wszelkie wygody, w tym szybkie łącze internetowe i sprzęt do interakcji z rzeczywistością wirtualną. 

Według przedstawicieli Orion Span koszt eksploracji kosmosu jest dziś na tyle niski, że budowa komercyjnej stacji kosmicznej ma ekonomiczny sens. 

Nie są jedyni

Nie tylko amerykańska firma chce zmienić kosmos w miejsce wycieczek turystycznych. W ub. roku podobne plany ogłosiła rosyjska firma  RKK Energia. Chce zbudować moduł turystyczny, który można połączyć z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. W przypadku Rosjan koszt dwutygodniowych kosmicznych wakacji miałby wynieś 40 mln dol. 

Czytaj też: Elon Musk nie kryje zaskoczenia: ten obiekt miał się roztrzaskać, a przetrwał. 

Wyprawa na orbitę okołoziemską nie jest dostępna dla każdego. Dlatego Orian Span przewiduje trzymiesięczny trening dla swoich klientów. 

Planów podboju kosmosu będzie przybywać, bo m.in. dzięki sukcesom Space X spada koszt wynoszenia ładunków w przestrzeń kosmiczną. Decyzja Donalda Trumpa o zakończeniu finansowania Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po roku 2028 również przyczynia się do tego, że branża poszukuje pomysłów na zagospodarowanie obiektu. 

***

Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (24)
Wakacje na orbicie - 3 mln zł za noc, 32 mln za turnus. Pierwsi goście mają pojawić się w 2021 r
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 10 razy 4

  A ja oferuję 2-tygodniowe noclegi na orbicie Wenus w 2023 już za 500 tys $ za noc, transport gratis, potrzebuję łosi, którzy zapłacą łącznie za jakieś 100 noclegów, to i tak tylko polowa tego co Gliński z Czartoryskim i Radziwiłłami przytulili z polskiego budżetu!
  ps. czemu opisujecie pozbawione merytorycznego sensu głupoty? schodzicie do poziomu Faktu... Ta stacja w 2021 zbudowana przez firmę nie posiadającą obecnie technologii, środków transportu ani środków kontroli orbitalnej jest tak samo realna jak BĄBY TERMOBARYCZNE Androniego, wszystkie TRZY!

 • supermarjan

  Oceniono 1 raz 1

  ale żarcie w cenie? bo bez żarcia nie biere!

 • bannita

  Oceniono 1 raz 1

  Biorę w ciemno.

 • gordon_3

  0

  Ciekawe czy pociągi z Krakowa do Zakopanego zejdą poniżej 3 godzin do tego czasu.

 • yosemitesam

  0

  "Orion Span zapewnia, że kosmiczni turyści będą mieli do dyspozycji wszelkie wygody, w tym szybkie łącze internetowe"

  O, to se tam naharatam z torrenta nowych filmideł, a co - bede na Ziemii za kino płacił jak głupi?

 • yosemitesam

  0

  Jak widać zakopiańscy Górale są również na orbicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX