Gmail z rewolucyjnymi zmianami. Na taką pocztę Google właśnie czekamy. Nowa wersja już wkrótce

Z informacji do jakich dotarły redakcje serwisów The Verge oraz Android Authority jednoznacznie wynika, że Gmail w wersji desktopowej przechodzi właśnie metamorfozę.

The Verge dotarło do korespondencji skierowanej do administratorów pakietu biznesowego G Suite. Wynika z niej, że Google planuje sporo zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu Gmaila, które zostaną udostępnione również zwykłym użytkownikom. Firma obiecuje czysty i świeży interfejs w wersji desktopowej oraz kilka nowych rozwiązań.

Z kolei redakcja Android Authority uzyskała wyłączny dostęp do kilku zrzutów ekranowych wersji testowej. Dają nam nieco więcej pojęcia o tym, jakie zmiany czekają użytkowników najpopularniejszej usługi pocztowej na świecie. W nowym Gmailu pojawią się między innymi inteligentne odpowiedzi oraz odkładanie nowych wiadomości w skrzynce na później (tzw. snooze).

Widać również, że stacjonarny Gmail zostanie w większym stopniu dostosowany do aktualnego interfejsu w Androidzie, czyli Material Design. Miłym dodatkiem jest tu niewielki pasek narzędziowy, na którym znajdziemy odnośniki do innych usług Google - przykładowo Kalendarza, czy Google Keep (szybkich notatek).

Przy okazji Google decyduje się na odświeżenie narzędzia do tworzenia listy zadań (Tasks), które będzie stanowić integralną część nowej poczty Gmail. Podobnie do obecnej generacji, odświeżona poczta Google zaoferuje użytkownikom kilka trybów widoku: domyślny, wygodny i kompaktowy, różniące się od siebie ilością szczegółów widocznych w głównym oknie.

Czytaj też: Google testuje ciekawą aplikację. Podpowie co odpisać znajomym w komunikatorach

W pierwszej kolejności (w przeciągu kilku najbliższych tygodni) nowego Gmaila będą mogli przetestować użytkownicy pakietu G Suite w ramach programu Early Adopter. Podejrzewamy, że reszta świata zacznie dostrzegać zmiany w przeciągu najbliższych miesięcy. Więcej na ten temat dowiemy się na pewno w czerwcu przy okazji konferencji Google I/O 2018.

Cotygodniowe podsumowanie roku 14/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o:
Komentarze (44)
Gmail - poczta Google wkrótce z nowym interfejsem
Zaloguj się
 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 18 razy 14

  "ekskluzywny dostęp"????? A jakież to luksusy są w tym, za przeproszeniem, dostępie?

  A może chodziło o "wyłączny"? W tekście źródłowym "exclusive", tyle że pseudodziennikarzyna nie potrafi słownika używać?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 21 razy 11

  "Na taką pocztę Google właśnie czekamy"

  Ja nie czekam na żadną pocztę od Google...

 • Jan Jerzy

  Oceniono 3 razy 3

  qwa ludzie co to za artykuł po co ja tu wchodziłem tfu

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 2 razy 2

  Żeby tylko, w morzu tej inteligencji nie zapomnieli o odbieraniu poczty. Bo się tak zachłysną tym międzymordziem (interface), że miejsca na maile nie zostawią.

 • pferben

  Oceniono 1 raz 1

  Fajnie, lubię takie nowinki :-)

 • fafarafafafa

  Oceniono 3 razy 1

  Douczcie się. Może być w zwykłej szkole, nie musi być ekskluzywna.
  sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/ekskluzywna-porada;11153.html

 • maaac

  Oceniono 1 raz 1

  Jak czytam o odświeżeniu interfejsu jakiejś strony (programu) zaczynam się bać. Zwykle oznacza to koncertowe spieprzenie wszystkiego co w miarę dobrze działało. Jak w końcu przyzwyczaisz się do wariactw i paranoi nowego systemu i zaczynasz się nim w miarę sprawnie posługiwać - człowiek to jednak elastyczna bestia - to znak że najwyższy czas by kolejny "kreatywny" geniusz przyszedł z pomysłem spieprzenia wszystkiego do czegoś się przyczaił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX