Polacy szybko znaleźli sposób na przedłużenie okresu próbnego HBO GO. Serwis musi zmienić regulamin

Wśród naszych rodaków szybko znaleźli się przedsiębiorczy obywatele, którzy wykorzystali nieścisłości w regulaminie serwisu HBO GO, umożliwiające przedłużenie okresu darmowego testu usługi. Przedstawiciele HBO już to zauważyli i wprowadzają stosowne zmiany.

Według wiadomości rozesłanych kilka dni temu do użytkowników usługi, zmiany w regulaminie HBO GO mają obowiązywać od 20 maja. Wynika z nich, że platforma wprowadza je w celu ograniczenia nadużyć związanych z korzystaniem z darmowego okresu próbnego usługi.

Zmiany w regulaminie HBO GoZmiany w regulaminie HBO Go fot. zrzut ekranowy

Podobnie jak w przypadku innych serwisów opartych na modelu subskrypcyjnym, część internautów decyduje się przedłużać darmowy okres próbny za pomocą nowych kont wykorzystujących wirtualne karty płatnicze (są one dostępne między innymi w aplikacji Revolut). W sieci można znaleźć oferty sprzedaży takich kont w cenie o wiele niższej, od naliczanego przez daną platformę miesięcznego abonamentu.

Zmiany w treści regulaminu HBO GO mają za zadanie ograniczyć wspomniany wyżej proceder. W pkt. 2.5 nowego regulaminu czytamy:

Użytkownik jest uprawniony do skorzystania z jednego Okresu próbnego w okresie kolejnych 12 miesięcy. Weryfikacja Użytkownika w celu zapobieżenia nadużyciom Okresu próbnego może nastąpić na podstawie danych podanych przez Użytkownika, w tym m.in. na podstawie przypisanego do konta adresu e-mailowego, metody płatności lub numeru identyfikacyjnego urządzenia. W przypadku podejrzenia nadużycia Okresu próbnego HBO może zastosować natychmiastowe środki w celu uniemożliwienia dalszego nadużycia, włączając w to wypowiedzenie Umowy

Jeszcze do niedawna HBO GO było dostępne wyłącznie u operatorów komórkowych oraz kablowych. Sytuacja zmieniła się pod koniec marca - od tamtej pory każdy użytkownik może skorzystać z usługi, a miesięczny abonament został ustalony na kwotę 29,90 zł. Oczywiście jest też wspomniany wcześniej 30-dniowy darmowy okres próbny.

Czytaj też: Wreszcie! HBO GO dostępne bez umowy z operatorem. Pierwszy miesiąc zupełnie za darmo

Przedłużanie okresu próbnego z wykorzystaniem nowych kont i wirtualnych kart płatniczych nie jest wyłącznie bolączką HBO Go. Z tym zjawiskiem boryka się przynajmniej kilka serwisów oferujących swoje usługi w modelu subskrypcyjnym (między innymi Netflix, Spotify, Tidal, Showmax). Według analityków SW Research, nawet 10 proc. kont Netfliksa w Polsce może należeć do piratów.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Cotygodniowe podsumowanie roku 14/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o:
Komentarze (76)
HBO Go zmienia regulamin. Walczy z nadużyciami okresu próbnego
Zaloguj się
 • matatjahu

  Oceniono 26 razy 10

  i teraz już wiecie, czemu nie dla Polaków licencji na różne programy, systemy operacyjne, filmy, audio w niskich cenach. znowu znalazła się banda cwaniaków. a co zrobi koncern? albo podniesie cenę, albo wycofa się z ofertą...a potem płacz, że topowa płyta w niemczech to 40% tego co w Polsce....a w Polsce drożyzna

 • tomekgaz

  Oceniono 11 razy 3

  A potem se wszyscy dziwią, że abonament Netflixa jest u nas droższy niż w Stanach

 • twzelnik

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz rozpoczyna się ulubiona dyskusja:
  1. Czy kradniemy bo jest drogo, czy jest drogo bo dużo kradniemy?
  2. Czy ceny "jak na Zachodzie" są słuszne, skoro zarabiamy mniej?
  3. "Ja tego nie powiedziałem, to ty mi wmawiasz"...

 • rasta-mw

  Oceniono 2 razy 2

  jakie to Prawe i Sprawiedliwe kraść i oszukiwać na każdym kroku, a przykład idzie z ambony.

 • pi.mi

  Oceniono 2 razy 2

  Biedni Wolacy wyklęci!
  To na pewno spisek putinowsko-żydowsko-niemiecko-amerykański :-))))
  Piękny, katolicki kraj...

 • spyderman2

  Oceniono 2 razy 2

  co się dziwić że pisowski ludek kradnie skoro ich idolem jest złodziej TW jarosław Balbina

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 2

  Da sie poprawic regulamin? Da sie. Da sie napisac regulamin z sensem za pierwszym razem? Nie da sie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX