Tadeusz Czichon nie żyje. Współzałożyciel ATM S.A., właściciela marki Atman. Znamy przyczynę

Robert Kędzierski
Tadeusz Czichon, współzałożyciel jednej z najbardziej innowacyjnej polskich firm, nie żyje. Zginął w katastrofie.

Tadeusz Czichon, współzałożyciel oraz szef rady nadzorczej ATM S.A., nie żyje - informuje spółka na swoich stronach. 1 maja b.r. zginął w katastrofie samolotu, który rozbił się w pobliżu lotniska Kołbiel-Skorupy - ok. 45 km od Warszawy,  pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Garwolinem. 

Jak informuje Rzeczpospolita do tragedii doszło we wtorek ok. godz.18. Jeden z bardziej znanych polskich biznesmenów miał lecieć własną maszyną. Na pokładzie nie było innych osób. 

Tadeusz Czichon był niezwykle ciepłym, zawsze uśmiechniętym i wszechstronnie utalentowanym człowiekiem, wielkim pasjonatem lotnictwa. Straciliśmy człowieka, który przez ponad 20 lat, niezmiennie wierzył w potencjał naszej firmy i nas wszystkich. Był pionierem polskiej branży IT, a Jego wkład w stworzenie silnych fundamentów i rozwój naszej firmy jest ogromny. 

- czytamy w oficjalnym komunikacie ATM.

Czytaj też: Kto w Polsce płaci podatek olbrzymi, kto duży, a kto zerowy? Mamy dane. 

Czichon w latach 1986-1988 kierował wydziałem informatyki w PLL LOT. ATM założył w roku 1989 na bazie powstałego w 1987 r. przedsiębiorstwa  TTM produkującego rejestratory lotnicze. Do roku 2011 był dyrektorem generalnym spółki.

ATM jest właścicielem marki Atman. Oferuje usługi związane z telekomunikacją oraz centrami danych. Zapewnia serwery, dostęp do internetu, chmurę etc. 

ATM S.A. w 2017 roku odnotowała największy zysk w swojej historii - wyniósł on 28 mln zł. Spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

***

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (28)
Tadeusz Czichon nie żyje. Współzałożyciel ATM S.A., właściciela Atman. Znamy przyczynę
Zaloguj się
 • Krzysztof K

  Oceniono 17 razy 9

  Obserwując uważnie rzeczywistość, po filmie Układ Zamknięty, przestałem już dawno wierzyć w tych cudownych , szlachetnych, uczciwych biznesmenów, którzy wspinali się drogą uczciwej pracy ku karierze. Wystarczy wniknąć w kariery innych znanych biznesmenów, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy, żeby zobaczyć, że za nimi stały służby i loże, a oni pełnili i pełnią jedynie funkcje figuranta . W Polsce Polak jest szykanowany przez aparat fiskalny, aby nie miaał szans się wydostać na wyżyny ekonomiczne . Z tymi, którym się to mimo wszystko udało, aparat państwa robi to, co z Romanem Kluską - pokazano to dokładnie w obrazie Układ Zamknięty ! Nie nabierzecie mnie na tych uczciwych, szlachetnych biznesmenów, bo juz jestem dużym chłopcem . ~Krzysztof Kornatowicz

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  szybko żył /latał samolotem / i szybko umarł .----niektórzy to mają szczęscie a ja za 1354pln cały mięsiąc się męcze ---bo nie mam samolotu.

 • Gwiżdż Janina

  Oceniono 1 raz 1

  miał szczęście...
  większość ludzi będzie umierać długo i ciężko na raka...

 • ltte

  Oceniono 1 raz 1

  Tia, standard. Potrzeby w firmie, w której pracujemy, zabezpieczamy serwisowaniem podwykonawcy, w którym jesteśmy współwłaścicielem.

 • cezar85

  Oceniono 3 razy 1

  nie wiem czym leciał i na jakiej wysokości zaczęły się problemy

  ale do większości małych samolotów, można instalować spadochrony

 • mopsek

  0

  Jak ladnie napisali, ze az w dole sciska, nie znalem faceta, ale Taki po smierci wlazenie w d...e jest po prostu zalosne. Tak naprawde szkoda Faceta, obojetnie czy byl dobry, czy zly.

 • absurdello

  Oceniono 6 razy 0

  Czy to ten Pan co skonstruował rejestrator QAR używany na Tu154 ?
  Znów będą teorie spiskowe ... :(
  Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX