Najbogatszy człowiek na świecie nie wie na co wydawać pieniądze. W jego świecie 12 mln dolarów to zaskórniaki

Problemy są nieodłącznym elementem życia człowieka. A jak pokazuje przykład Jeffa Bezosa, borykają się z nimi nawet najbogatsi. W przypadku szefa Amazona tym "problemem" jest jednak... zbyt dużo pieniędzy.

W wywiadzie udzielonym szefowi Axel Springer, Mathiasowi Dopfnerowi, Jeff Bezos przyznaje się do tego, że o wiele większym wyzwaniem od zarabiania pieniędzy jest ich wydawanie. Trudno się temu dziwić, skoro wg wyliczeń Business Insidera, wartość 1 dolara dla przeciętnego obywatela USA odpowiada 88 tys. dolarów w świecie Bezosa.

Najlepszym przykładem obrazującym skalę wyzwania pt. "Jak wydać tyle pieniędzy" jest waszyngtońska posiadłość Jeffa Bezosa. Na renowację obiektu kupionego za 23 mln dolarów, wydano do tej pory już niemal połowę jego wartości, czyli 12 mln dolarów - w świecie Jeffa Bezosa to raptem 136 dolarów. Zaskórniaki.

Nawet uznawany przez większość świata za wakacje życia kilkudniowy pobyt z żoną i czwórką dzieci w lodowym hotelu w Norwegii, dla najbogatszego człowieka na świecie stanowią ułamek kwoty, którą zarabia każdego dnia. A warto przypomnieć, że w 2017 roku średnio każdego dnia portfel Bezosa powiększał się o kwotę 107 mln dolarów.

Majątek Jeffa Bezosa jest obecnie wyceniany na 130 mld dolarów, co plasuje go na pierwszym miejscu rankingu najbogatszych ludzi na świecie.

Zdaniem samego założyciela Amazona, jedynym rozwiązaniem na spożytkowanie profitów uzyskanych za sprawą globalnego sukcesu firmy oraz usługi chmurowej Amazon Web Services, wydaje się inwestowanie w przemysł kosmiczny. Mówiąc w skrócie, chodzi o budowanie statków kosmicznych oraz związaną z tym turystykę.

W spółkę Blue Origin wpompowywane jest rocznie nawet miliard dolarów pochodzących z 'upłynnionych' akcji Amazona, należących do Bezosa.

Czytaj też: Najbogatszy człowiek świata wyśle turystów w kosmos. W tym roku

Na reakcję nie trzeba było czekać długo. Wielu internautów zarzuca miliarderowi, że nie zajmuje się problemami ludzi, w tym pracowników centrów logistycznych Amazona. Inni wskazują na bardziej doczesne potrzeby ludzkości i przywołują przykład Billa Gatesa, który za pośrednictwem fundacji przekazał na cele charytatywne ponad 40 mld dolarów.

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (157)
Jeff Bezos nie wie co zrobić z pieniędzmi. Wydaje fortunę na podbój kosmosu
Zaloguj się
 • Pawel Niemiec

  Oceniono 55 razy 33

  Założyciel Amazonu ,niema co robić z pieniędzmi ,szkoda że w Polsce płaci gorzej niż niewolnikom na plantacji bawełny 15 brutto , może miliarder ale śmieć.

 • gazeta-pl-chlam

  Oceniono 30 razy 16

  I to świadczy o tym że swiat poszedł nie w tą strone dzie trzeba

 • Tds Sbl

  Oceniono 28 razy 14

  Po prostu ma za małe podatki. A ma taką kasę bo szaraczków u siebie tarktuje jak bydło talmudyczne do wyzyskania i utylizacji za grosze.

 • takaprawda2015

  Oceniono 11 razy 7

  To nie wina BEZOSA tylko tłuków którzy kupują od niego. On pracownikom płaci głodowe pensje, a podatków nie płaci wcale, więc wiadomo skąd ma taką kasę.

 • walkirrr

  Oceniono 8 razy 6

  nie wie na co wydawać to niech się zapyta swoich niewolników z Amazoona na co wydać

 • nanorobot

  Oceniono 16 razy 6

  Esencja kapitalizmu, gdzie pasożyt który nie wnosi absolutnie niczego do cywilizacji gromadzi kupkę pieniędzy dla samego jej gromadzenia ...

 • 74black

  Oceniono 5 razy 5

  jeśli brakuje mu fantazji niech zapyta Tysona jak to się robi

 • doktorfreeman

  Oceniono 4 razy 4

  Niestety, ale obecnie mamy szczyt dysproporcji bogactwa między tym 1% a pozostałymi 99. Wzrost nierówności prędzej czy pózniej doprowadzi do jakiś rewolucji a'la francuska czy bolszewicka. Najwieksze dysproporcje sa w USA dzieki Wall Street pompowanemu przez FED. Jak ktos mysli, że USA to demokracja to znaczy, że ogląda za dużo filmów Hollywood. Ustawy są pisane dla najbogatszych ( słynny już podatek od dzidziczonego majątku, a w zasadzie jego brak)

 • danny_trejo

  Oceniono 6 razy 4

  Mam propozycje - jesli za duzo zarabia, niech zacznie placic pracownikom magazynow Amazona jak ludziom i nie eksploatuje ich jak krow przed ubojem. Moze zyska nawet czyjs szacunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX