Orange ma zgodę UKE na pobieranie dodatkowych opłat za roaming na terenie Unii Europejskiej

Urząd Komunikacji Elektronicznej zezwolił sieci Orange Polska na pobieranie dodatkowych opłat za korzystanie z usługi roamingu na terenie Unii Europejskiej. Wcześniej podobne zgody uzyskały już sieci Play oraz Plus. Co to oznacza dla obecnych abonentów?

Jak informuje serwis rpkom.pl, kwoty dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu na terenie Unii Europejskiej w Orange zostały ustalone na 5 groszy za minutę połączenia wychodzącego, 2 grosze za minutę połączenia przychodzącego, 1 grosz za wysłaną wiadomość SMS, 1 grosz za megabajt wysłanych danych oraz 1 grosz za otrzymanego SMS-a.

Nie oznacza to oczywiście, że pomarańczowy operator zacznie pobierać dodatkowe opłaty za roaming od wszystkich abonentów korzystających z usługi. Podobnie jak w przypadku Play, sieć otrzymała jednak skuteczną broń do walki z użytkownikami, którzy nadużywają roamingu (przykładowo mieszkającymi w innym kraju).

Zgodnie z przyjętą w czerwcu 2017 roku przez Parlament Europejski regulacją “Roam like at home” operatorzy komórkowi stracili ważne źródło przychodów, jakie niewątpliwie stanowiły opłaty za roaming w UE. Dodatkowo zostali zobowiązani do przyznania swoich abonentom paczki danych mobilnych do wykorzystania za granicami swojego macierzystego kraju.

Czytaj też: UKE wydaje zgodę na dopłaty do roamingu w Play. Operator ma bat na nadużywających usługi

Na razie przedstawiciele Orange nie zdradzają, kiedy dodatkowe opłaty za roaming na terenie UE zostaną wprowadzone. Wiadomo już jednak, że pomarańczowy operator jako jedną z przyczyn słabego wyniki finansowego za III kwartał 2017 obwinił właśnie zniesienie opłat za roaming na terenie Unii Europejskiej.

Z wnioskami do UKE o możliwość wprowadzenia dodatkowych opłat zwróciło się już do tej pory kilkunastu operatorów komórkowych.

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (63)
Orange ma zgodę UKE na dodatkowe opłaty za roaming
Zaloguj się
 • Oceniono 36 razy 28

  Czyli, że właśnie polskie urzędasy wyru...ły własnych obywateli z przywilejów które zapewniła nam Unia. Okazuje się że rząd dba o interesy korporacji a nie nas Polaków.

 • offal

  Oceniono 18 razy 12

  Jak można obarczać kogoś opłatą za otrzymanie sms-a? Jaki ja mam wpływ że mi 1555 reklamę orandż przysłał?

 • czechy11

  Oceniono 8 razy 6

  UE dba o obywateli zapewniając likwidacje roamingu aca PiSowski rząd wprowadza pozwolenie na dojenie Polaków!!!

 • kac

  Oceniono 3 razy 3

  Oznacza to, że to co wywalczyła dla nas UE, zostało przy zgodzie naszych wspaniałych urzędasów zniwelowane. Zostaliśmy wydymani dzięki własnym urzędasom, ciekawe co ich zmotywowało.

 • robywas

  Oceniono 4 razy 2

  Kluczowe jest to, czy będą doliczać wszystkim czy tylko osobom nadużywającym roamingu.
  Jestem prawie pewien, że doliczą wszystkim... bo skoro mogą, to dlaczego nie doliczać - niestety.

 • felucjan

  Oceniono 4 razy 2

  No i tym samym obywatele dostali w łeb, żeby zachodnie koncerny mogły się bogacić. Taki to jest kaczo-patriotyzm.

 • gapcio2010

  Oceniono 6 razy 2

  Polska to niestety dziki kraj i dziczeje z dnia na dzien coraz.Zawdzieczamy to prymitywnym , sprzedajnym wyborcom, tym od wszelkich "plusow" i Dojnej Zmianie, ktora nieustannie, mentalnie i organizacyjnie, ciagnie nas na dno !

 • czechy11

  Oceniono 6 razy 2

  Tak PiSiory dbają o obywateli. Dojenia Polaków ciag dalszy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX