Google odświeża aplikację Mapy. Tę funkcję z pewnością pokochacie

Google podczas konferencji I/O oczywiście nie zapomniał o usłudze Mapy. Aplikacja zostanie odświeżona. Pojawi się m.in. nowa funkcją, która rozpozna otoczenie i wskaże właściwą drogę.

Podpowie czego potrzebujesz

Nowe Mapy dostaną zakładkę "Dla Ciebie". Znajdziemy tam rekomendacje miejsc w okolicy, do których warto się udać. Google będzie uczył się preferencji użytkownika i polecał ciekawe punkty, np. restauracje, które mogą się spodobać.

Mapy, podobnie jak wcześniej, będą brać pod uwagę oceny restauracji. W sytuacji, w której dobrze ocenianych lokali jest wiele, a użytkownik nie może się zdecydować, pomoże funkcja "vote in real time". Mapy pozwolą na przygotowanie listy wstępnie wybranych restauracji i wysłanie jej innym użytkownikom, którzy pomogą dokonać wyboru.

Za rękę do celu

Jeszcze ciekawsza wydaje się druga z pokazanych nowości. Mapy Google pomogą odnaleźć się w sytuacji, kiedy standardowe wskazówki przestaną wystarczać.

Google Maps na Google I/O 2018Google Maps na Google I/O 2018 fot. screen YouTube

Prowadząca tę część konferencji Aparna Chennapragada wspomniała o sytuacji, kiedy wychodzimy z metra spiesząc się na spotkanie i nie mamy pojęcia, w którym kierunku jest punkt docelowy.

GPS nie zawsze pokazuje to na mapie jednoznacznie, dlatego Google stworzył VPS (Visual Positioning System). Wystarczy włączyć kamerę w telefonie, a aplikacja będzie analizowała obraz w oparciu o charakterystyczne punkty.

Na ekranie pojawi się obraz z aparatu z nałożonymi wskazówkami dotarcia na miejsce i niewielką mapą:

Google Maps na Google I/O 2018Google Maps na Google I/O 2018 fot. screen YouTube

W ten sposób Google Maps krok po kroku mogą kierować użytkownika do celu. Dla chętnych będzie możliwość nałożenia na obraz animowanego zwierzaka, który pokaże właściwą drogę.

Google nie zapomniał pochwalić się, że z Map korzysta już ponad miliard ludzi w 220 krajach na świecie. Niestety, z pokazanych dziś nowości nie będą mogli skorzystać od razu. Na najnowszą odsłonę ulubionej aplikacji trzeba będzie poczekać do lata.

---

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (37)
Google I/O 2018: Google prezentuje nowości w aplikacji Mapy. Tę funkcję pokochacie
Zaloguj się
 • bazbaz73

  Oceniono 12 razy 6

  Jest taka książka - "Zero" Marca Elsberga. Jest to fikcja o tym jak system "personalnych trenerów życia" opartych na algorytmach wpływa na jednostki i na społeczeństwo (np. wpływ na głosowanie itp). Jest tam też przykład jak za pomocą sterowania tym co modne można wykończyć dowolnego przedsiębiorcę, który wyłamuje się spod wszechwładzy systemu - wystarczy wmówić ludziom, że jego produkty są nie trendy. Czy w podobną utopię nie wkraczamy z Googlem i FB? FB jako źródło wszelkich informacji o świecie poprzez odpowiednie filtrowanie nie tworzy trendów? Czy Googiel polecający tę a odradzający, czy wręcz nie pokazujący innej nie prowadzi nas za rękę do wybranego przez siebie przedsiębiorcy? Czy FB poprzez fakenewsy nie wpływa na wybór władz w państwach? Czy tego chcemy i potrzebujemy?

 • Mandinka TM

  Oceniono 3 razy 3

  Żeby na serio korzystać z tych nowości - trzeba będzie poczekać na telefony z baterią, która po włączeniu nawigacji, GPSa i internetu starcza na dłużej, niż 4 godziny. Nie będę ze sobą targał powerbanka wielkości akumulatora od Kamaza.

 • antares777

  Oceniono 7 razy 3

  Pokochałem tę funkcję na wyrost, jeszcze jej nie ujrzawszy. Pokochałem ją, kocham ją i będę ją kochał do śmierci miłością jasną i czystą, miłością pełną i soczystą, tak jak Twoją matkę, Szanowna Osobo od Wymyślania Tytułów, bo nie podejrzewam, by autor artykułu, pan Bartłomiej Pawlak, był zdolny wznieść się aż na takie poziomy kretynizmu.

 • Jan Kohudy

  Oceniono 15 razy 3

  Niech aktualizuja mapę właściwie, a nie pierdy dodają. Już nie raz po komendzie 'dojechałeś' do celu musiałem włączać mapę gminy, albo Targeo. 500m różnicy to dużo jak na takiego 'giganta'.

 • camary123

  Oceniono 2 razy 2

  Google Maps to dziady. Pokazują firmy które już kilka lat nie istnieją. Same łamagi tam pracują.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem. Jak mając telefon z mapą, GPS i kompasem można mieć problem z trafieniem do celu? Przecież to trzeba być idiotą.

 • piatek0812

  Oceniono 2 razy 2

  Mam takie wrażenie, że człowiek na własne życzenie wyłącza sobie kolejne obszary mózgu. Bo to jest smart. Kurcze ja też :/

 • js08836

  Oceniono 6 razy 2

  Ślepia w smartfona zamiast na ulicę. Wzrost wypadków pewne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX