Polsat chce mieć osobny kanał telewizyjny o grach. To jest dobry pomysł, o ile mamy połowę lat 90-tych [OPINIA]

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafił wniosek Polsatu o koncesję na nadawanie nowego kanału - Polsat Games. Ramówka ma być poświęcona branży gier w Polsce. Czy taki pomysł w obecnych czasach ma w ogóle sens?

Szczegółów funkcjonowania Polsat Games i ewentualnej ramówki jeszcze nie ujawniono. Więcej informacji możemy się zapewne spodziewać po przyznaniu koncesji na nadawanie przez KRRiT. Jednak już na obecnym etapie pojawia się pytanie o sens funkcjonowania takiego kanału. Zasadność projektu niemal natychmiast zakwestionowało wielu specjalistów z branży gier.

Oczywiście to nie odosobniony przypadek, kiedy stare medium interesuje się nowym, a w tej materii Polsat ma już pewne doświadczenie. W branży telewizyjnej w ostatnim czasie widać wzrost zainteresowania e-sportem, czego dowodem mogą być bezpośrednie transmisje z najważniejszych rozgrywek i imprez dla graczy i to nawet w telewizji państwowej. Tu ostatnim przykładem niech będzie silna obecność tradycyjnych mediów na katowickich finałach Intel Extreme Masters.

 

Czytaj też: Sprzedaż tej nowej polskiej gry przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Wystarczyło kilkadziesiąt godzin

Szczerze wątpię w sukces Polsat Games, aczkolwiek mogę być w błędzie. Być może Polsat zdecyduje się na skierowanie swojej oferty do nieco starszych graczy, którzy pamiętają jeszcze czasy bez internetu i z ograniczonym dostępem do komputerów oraz gier, kiedy przed ekranami telewizorów oglądano nowatorskie jak lata 90-te programy w stylu "Joysticka", "Escape", "Multimedialnego Odlotu" czy "Telekomputera".

Do mnie to jeszcze może trafi (40+) i zajrzę tam raz na jakiś czas, ale czy pokolenie młodszych graczy skupione wokół YouTube'a oraz Twitcha dołączy Polsat News do swoich 'analogowych subskrypcji'? Szczerze wątpię.

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (20)
Polsat Games - nowy kanał telewizyjny dla graczy
Zaloguj się
 • oldscoolman

  Oceniono 7 razy 5

  Gdyby zrobili kanał o grach i systemach retro typu amiga 500/1200, c64,amstrad,konsolach i grach na Sega mega drive,Super Nintendo,nes,polski Pegasus etc to byłoby coś niespotykanego w masmediach. Ja 35 lat wychowałem się na powyższych systemach i grach i z chęcią bym taki kanał oglądał. Sam też z kolega na yt,fb,i twitchu mamy kanał poświęcony retro grom na różne stare platformy choćby Atari xl , amiga 1200,c64,snes,nes,itp. Zawsze w piątki o godzinie 18:00 gramy w stare gry,będziemy też starać się coś speedrunowac. Jakby coś to zapraszamy do oglądania nas na kanale Pixelretroshop. Piątek godzina 18:00 na YouTube

 • d1r3ct

  Oceniono 3 razy 1

  A to nie będzie program typu zachowuje się jak idiota, drę japę i kieruje program do...10-15 latków ? Nie będzie to program gdzie będzie się próbowało wciskać "gamerski" sprzęt ? słuchawki za 300-600zł, które i tak jak ktoś jest słaby to mu nie pomogą ? Albo super pro gamerskie fotele ?! xD
  Zaproszą...2-3 celebrytów, 2-3 prowadzących co sztucznie będą starać być cool, do tego co jakiś czas gracz LOLa, PUBG, CSa czy innej modnej gry dla jednak dzieciarni. Może będą reklamować super myszki, a nawet skórki na broń w grach ? :D Bo np. testów minutę po terminie zachowania poufności nowych procesorów czy kart graficznych się nie spodziewam. A może odwiedzą fabryki np. Intela i pokażą jak powstają odgrzewane i dziurawe kotlety ? Czy jak zbudować domową koparkę. Tak samo jak tego, że będą krytykować firmy za sprzedaż gier pociętych na kawałeczki, DLC, skórek, postaci np. Star Wars BF II. Raczej sama słodycz i głupoty.
  Tylko, że to wszystko już jest...w internecie i jedyne co mogliby zmienić to zebrać kilku lepszych twórców takich treści, dorzucić dziennikarzy z doświadczeniem i wiedzą z prasy papierowej/starych portali IT (tak 30-35+ to minimum) i mając lepszy budżet podnieść poziom jeszcze wyżej. Tylko czy na tym mogliby zarobić ? ;)

 • zadrykoza

  Oceniono 1 raz 1

  e-sport to jak e-sex

 • hopsiupbec

  Oceniono 2 razy 0

  "Czy pokolenie młodszych graczy skupione wokół YouTube'a oraz Twitcha dołączy Polsat News do swoich 'analogowych subskrypcji'? Szczerze wątpię."

  I słusznie. Chce ktoś obejrzeć testy nowej gry czy dodatku do gry? Wchodzi się na kanały YT obcykanych graczy.
  Chce się pogadać z developerami czy twórcami? Twitch.
  Panie Solorz, o 20 lat za późno.

 • deusirae

  Oceniono 4 razy 0

  jak mozna byc ignorantem i klepac wierszowki? Transmisje i relacje z takich imprez jak IEM sa juz od LAT dochodowym biznesem w wielu krajach. Nawet Eurosport przeprowadzal transmisje...
  Widze tu kolejnego rywala dla Kedzierskiego - moga startowac w konkursie na f...up tygodnia :D

 • Kamil Bodo

  Oceniono 1 raz -1

  SROLSAT, kto to w ogole oglada. Wielkie G...o. Szmaciane kanały, z dobijajacymi wiecznie trwajacymi reklamami. BRAWO dla posiadaczy SROLSATU...

 • bronek77

  Oceniono 1 raz -1

  Polsat już z powodzeniem na jednym ze swoich kanałów nadaje transmisje z mistrzostw w CS. Oglądam. Jak ktoś lubi e-sport, to jest to ciekawe do oglądania, a oglądanie w telewizorze - nie na youtubie to po pierwsze - niezakłócony transfer, po drugie - w dobie limitowanych internetów z telefonu komórkowego to nie zjada transferu.

  Jest tyle ważnych wydarzeń w e-sporcie, że da się wypełnić czas tego kanału. A Polsat na pewno robił badania po swoich transmisjach CS:GO i wyszło im, że jest zainteresowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX