Kupiłeś ten komputer? Wymienią go nawet jeśli jest już po gwarancji

Robert Kędzierski
Właściciele komputerów Surface Pro 4, którzy mają problemy z migoczącym ekranem, mogą liczyć na pomoc ze strony producenta. Microsoft postanowił wymienić komputery na nowe.

Użytkownicy komputerów Microsoft Surface Pro 4 borykający się z problemem migoczącego ekranu, którego nie naprawiały aktualizacje, mogą liczyć na gest ze strony Microsoftu. Firma ogłosiła bowiem program darmowej wymiany komputerów dla urządzeń z migającym ekranem.

Problem objawiał się w następujący sposób:

embed

W celu uzyskania nowej maszyny należy wykonać trzy kroki. 

Zainstaluj wszystkie aktualizacje. Tylko w ten sposób uzyskasz pewność, że nie rozwiązują one problemu z dziwnie zachowującym się ekranem.

Skontaktuj się z pomocą techniczną. Tylko w ten sposób można potwierdzić, że urządzenie kwalifikuje się do programu bezpłatnej wymiany.

Utwórz kopie zapasowe. Jeśli konsultant potwierdzi możliwość wymiany należy przygotować komputer do wizyty w serwisie - przede wszystkim wykonać kopię danych. Wszelkie niezbędne kroki opisane są w tym poradniku.

Utraciłem gwarancję - co robić?

Programem wymiany objęte są nawet te urządzenia, których nie obejmuje już gwarancja producenta. Najwcześniejsze modele dostępne były na rynku pod koniec października 2015 roku, a więc gwarancja wygasła na nie kilka miesięcy temu.

Naprawiłem laptop we własnym zakresie - co robić?

Klienci, którzy zapłacili już za pogwarancyjną naprawę związaną z migotaniem ekranu, są uprawnieni do uzyskania zwrotu kosztów tej naprawy i powinni skontaktować się z działem obsługi klienta. Potwierdzi on, czy urządzenie kwalifikuje się do programu darmowych napraw. 

Ile potrwa cała procedura?

Microsoft wysyła osobom objętym programem wymiany urządzenie zastępcze, gdy tylko wyślą do serwisu swoje urządzenie. Na zastępczy komputer czeka się zazwyczaj od 5 do 8 dni.

Programem są objęte wyłącznie urządzenia Surface Pro 4 (w dowolnej konfiguracji). Dotyczy on zarówno klientów indywidualnych, jak i firm czy instytucji posiadających osobowość prawną.

Problem wystąpił w przypadku niewielkiego odsetka urządzeń. Jeśli aktualizacje nie pomagają, niezbędna jest wymiana ekranu, której koszt wynosi ok. 1800 zł. 

Jak zauważa Gizmodo, w ramach wymiany użytkownicy powinni liczyć na egzemplarze odnowione (określane mianem refurbished), pozbawione wady, a nie fabrycznie nowe.

Microsoft Surface Pro 4 to jedna z najlepiej sprzedających się hybryd. Dział Surface przyniósł Microsoftowi nieoczekiwany wzrost przychodu - w zeszłym roku zwiększył się w tym segmencie o 12 proc.  

Czytaj też: Jak będzie wyglądać przyszłość za kilka dekad. Chciałbym tam żyć!

***

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (32)
Microsoft wymienia komputery Surface Pro 4 z powodu awarii
Zaloguj się
 • alojzy132

  Oceniono 7 razy 3

  A mi bateria "siadła" w iPadzie. I nie moge wymienic tej baterii bo jak twierdzi polski serwis musze kupić nowy ipad poniewaz tych ipadow juz nie produkują po 5 latach użytkowania.. A w innym polskim serwisie twierdzą że wymiana bedzie kosztowac 1840zł.

 • mirek76pl

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda, ze nie wymieniaja Surface Pro 3, w ktorych nagle siada WiFi i Bluetooth.

 • bex.a

  Oceniono 1 raz 1

  Respekt Chciałem kupić Surface booka ale po tym jak załatwili moje komórki na Windowsie nie chce z tą firma mieć nic do czynienia. Teraz znowu rozważę Naprawdę wielkie poważanie. Przypomina mi sie HP któremu w Pavilionach w setkach milionów egzemplarzy siadała z przegrzania grafika. Co na to HP? Ano nic!

 • readme.txt

  Oceniono 5 razy 1

  Przynajmniej nie zachowali się jak Apple - które kazałoby sobie zapłacić.

 • bbaaqq

  Oceniono 1 raz 1

  pierwszego surface wymienilem po paru dniach z tego powodu. dziwne ze ktos czekal 2 lata ;)

 • piszedoosla

  Oceniono 7 razy 1

  Szkoda że Apple nie stać na taki krok... Mam iPad Mini 2 z drgającym ekranem, po gwarancji, powiedzieli mi że mogę się cmoknąć w tyłek ;/

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 3 razy -1

  Ja mam Surface, który nawet raz mi spadł na podłogę (serce mi stanęło), ale śmiga bez problemu

 • t.t

  Oceniono 7 razy -1

  Użytkownicy mogą liczyć na gest??? To raczej ucieczka przed pozwem zbiorowym. Będzie taniej dla Microsoftu :)

 • darcys44

  Oceniono 2 razy -2

  Powrót do socjalizmu w wykonaniu Microsoftu ? Wymiana wadliwego sprzętu to gest ze strony producenta ? Za PRL-u też trzeba było niekiedy walczyć o takie "gesty" ze strony gwaranta ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX