Elon Musk chwali się efektami. Tunel pod LA już niemal gotowy, a prace nad kolejnym właśnie ruszyły

The Boring Company niemal ukończyło pierwszy tunel pod Los Angeles. Elon Musk chwali się efektami i zapowiada darmowe przejazdy. W budowie jest też już połączenie z Waszyngtonu do Nowego Jorku, a prace nad następnym wystartują w przyszłym roku.

Elon Musk pochwalił się właśnie efektami prac The Boring Company. Firma, która początkowo była brana za internetowy żart miliardera, w połowie minionego roku dostała pozwolenie na kopanie tuneli pod Los Angeles i szybko rozpoczęła prace.

Zdaniem Muska rozwiązaniem problemu korków w największych miastach na świecie jest przeniesienie ruchu do tuneli. Mają się nimi poruszały nie tylko samochody, jak początkowo zakładano, ale i specjalne kapsuły dla pieszych i rowerzystów. To właśnie kapsuły będą zawsze miały pierwszeństwo.

Teraz okazuje się, że kilka miesięcy wystarczyły Muskowi do budowy pierwszego, kilkukilometrowego odcinka. Szef Tesli i SpaceX zapowiedział na Instagramie, że tunel już już niemal gotowy i wrzucił film przedstawiający jego wnętrze.

Pierwszy tunel Boring Company pod LA prawie skończony. W oczekiwaniu na ostateczne zatwierdzenia regulacyjne, będziemy oferować bezpłatne przejazdy przez kilka miesięcy.
Super wielkie dzięki dla każdego, kto pomógł przy realizacji tego projektu. Silne wsparcie ze strony społeczeństwa, niektórych urzędników i regulatorów jest kluczowe do odniesienia sukcesu.

Musk wytłumaczył, że obecnie firma czeka jeszcze na zatwierdzenie ostatnich formalności w urzędzie. W tym czasie, przez kilka miesięcy będzie oferować bezpłatne przejazdy tunelem.

Gdy wszystkie wymaganie zostaną spełnione, a tunel będzie gotowy, dostęp do niego ma być płatny. Musk obiecuje jednak, że koszt przejazdu ma być niższy niż bilet na komunikację miejską.

Korzystając z okazji Musk zapowiedział też, że plany budowy pozostałych, międzymiastowych połączeń są jak najbardziej realne. The Boring Company rozpoczęło prace nad trasą z Waszyngtonu do Nowego Jorku, a budowa połączenia między Los Angeles i San Francisco ma rozpocząć się już w przyszłym roku.

---

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (61)
Elon Musk niemal ukończył tunel pod Los Angeles. Przez kilka miesięcy przejazdy będą darmowe
Zaloguj się
 • freon

  Oceniono 25 razy 19

  Uff. Są na tym świecie ludzie, którzy nie spędzają swoich dni myśląc o historii, kłócąc się o przeszłość, zajmując się pomnikami i zawracając świat do minionych epok. To niezwykle pocieszające i ożywcze - i nie jest ważne czy projekt się uda czy nie. Ważne, że ktoś patrzy do przodu. Gdyby na świecie byli wyłącznie nasi politycy na przykład wciąż zastanawialibyśmy się nad sensem wprowadzenia koła.

 • 23tryt

  Oceniono 24 razy 14

  od jeżdżenia tam i z powrotem kamerą po kilkusetmetrowym odcinku, tunel nie zrobi się "kilkukilometrowy"......

 • duckoff

  Oceniono 7 razy 5

  Na moje oko to nawet nie jest jedna stacja metra. To jaja jakieś.

 • superpolpol

  Oceniono 7 razy 5

  A u nas pomnik smoleński...

 • twzelnik

  Oceniono 4 razy 4

  I co? Już nie ma korków?

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 4

  Oby nie zapomniał poprosić biskupa o pokropek tego tunela za co łaska.

 • sselrats

  Oceniono 8 razy 4

  Koniec z korkami w miastach? Nie, ale jest film miliardera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX