Wirtualna rzeczywistość w kinie? Festiwal Millennium Docs Against Gravity udowadnia, że jest na to miejsce

Pierwsze kino VR w Polsce

Pierwsze kino VR w Polsce (fot. BP)

Kino to zazwyczaj doświadczenie grupowe, nawet jeśli na seans idziemy sami. Po raz drugi Festiwal Millennium Docs Against Gravity daje nam możliwość zasmakowania bliższego i bardziej osobistego kontaktu z filmami dokumentalnymi, za sprawą technologii VR.

Projekcje filmów dokumentalnych w ramach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędą się już drugi raz. Jednak po raz pierwszy zorganizowano przy tej okazji konkurs dla najlepszego filmu. Nagrodę VRsawa w wysokości 1000 euro otrzyma zwycięzca plebiscytu publiczności.

Pokazy kina VR w ramach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity zaplanowano na najbliższy weekend (19 i 20 maja) w Sali Gagarina w Pałacu Kultury i Nauki. Na chętnych będzie tam czekać 15 stanowisk. Udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod adresem vrsawa2018@gmail.com.

Seanse kina VR odbędą się w następujących godzinach: 12:00 - 12:30, 12:45 - 13:15, 13:30 - 14:00, 14:15 - 14:45, 15:45 - 16:15 oraz 16:30 - 17:00. W tych samych dniach Festiwal Millennium Docs Against Gravity organizuje również pokazy dokumentalnego kina VR w Lublinie. Odbędą się one w Centrum Spotkania Kultur (10 stanowisk w foyer Sali Operowej).

Czytaj też: Obrońcy moralności i zabójcy wolności. "Czyściciele internetu" to niepokojący i ważny dokument

Produkcje filmowe biorące udział w pokazach kina VR trwają zazwyczaj kilka minut. Nie ma zatem szans na zmęczenie wzroku. Widzowie będą mogli sami wybrać jeden z kilku zestawów takich filmów. W ramach tegorocznej edycji pokazane zostanie kilkanaście takich krótkometrażowych produkcji.

Więcej o kinie VR na stronie Festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Cotygodniowe podsumowanie roku. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Rozpoznasz zwierzęta po oczach? [QUIZ]
1/12Które ze zwierząt ma takie oczy?
Zobacz także
  • Porównanie torebek Miu Miu i MUMU Prawnicy Prady wyrzucili z rynku polską markę odzieżową. Poszło o czcionkę i renifera
  • Detroit: Become Human Detroit: Become Human - nie mogę się doczekać tej gry. Ale takiego świata nie chciałbym dożyć
  • Bartender VR Polska firma technologii VR nagrodzona w Stanach Zjednoczonych
Skomentuj:
Darmowe kino VR w ramach Millennium Docs Against Gravity
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje