NC+ doprowadziła pirata przed sąd. "Surowy wyrok skazujący" za udostępnianie meczów w internecie

Robert Kędzierski
NC+ informuje o zakończonym procesie, który ITI, właściciel spółki, wytoczył mężczyźnie rozpowszechniającemu nielegalnie mecze w internecie. Taka wysokość kary ma szansę odstraszyć innych piratów.

NC+ doprowadziła do prawomocnego skazania mężczyzny, który za pośrednictwem strony futbolhd.tv rozpowszechniał w internecie transmisje meczów - czytamy w oficjalnym komunikacie. ITI Neovision S.A., właściciel cyfrowej platformy, ma otrzymać 160 tys. zł nawiązki. Maksymalna kwota, jaką może zasądzić sąd wynosi w tym wypadku 200 tys. zł. Oprócz tego, oskarżonemu wymierzono również karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Sąd uznał, że właściciel serwisu działał na szkodę platformy NC+, która posiadała wyłączne prawo do transmisji. Właściciel serwisu pobierał od użytkowników opłaty za dostęp do transmitowanych nielegalnie treści, czyniąc z tego stałe źródło dochodu i osiągając z tego tytułu korzyść majątkową. 

Postępowanie sądowe toczyło się od zeszłego roku. Wyrok jest prawomocny.

Kolejne uderzenie w piratów

Wyrok sądu to kolejny dowód na to, że walka z piractwem trwa. Na początku roku policja w Lublinie zatrzymała trzech mężczyzn, którzy za pośrednictwem strony internetowej rozpowszechniali nielegalnie 160 kanałów telewizyjnych. W zeszłym roku do przed oblicze Temidy trafił mężczyzna, który za pośrednictwem Facebooka transmitował galę KSW. Nielegalny przekaz oglądało 17 tys. osób, a Cyfrowy Polsat oszacował straty na ponad 600 tys zł. W 2017 roku zamknięto serwis Kinoman.tv

Ucieczka przed wizerunkiem pirata

Część serwisów, które długo kojarzono z rozpowszechnianiem pirackich treści, zmieniło sposób działania. Serwis Meczyki.pl już na początku roku zadeklarował, że przestanie umożliwiać dostęp do nielegalnego streamingu.  Linki zamieszczane w serwisie mają pochodzić wyłącznie ze zweryfikowanych, legalnych źródeł.

Czytaj też: Ta decyzja Jacka Kurskiego zirytowała konkurencję TVP

Podobną transformację przeszedł serwis CDA.pl, który uruchomił płatną platformę CDA Premium. Za 19,90 zł umożliwia ona dostęp do szerokiej biblioteki filmów. Taktyka zdaje się przynosić efekty - CDA odwiedza niemal 8 mln użytkowników miesięcznie, CDA.pl Premium odwiedza 3,2 mln użytkowników, co czyni go drugim serwisem VOD w Polsce.

***

Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (48)
NC+ doprowadziła pirata przed sąd. Surowa kara za rozpowszechnianie meczów w internecie
Zaloguj się
 • ko_mentator

  Oceniono 41 razy 39

  Bardzo chętnie zapłaciłbym rozsądną kwotę za obejrzenie interesującego mnie wydarzenia, ale kupienie pakietu do niczego niepotrzebnych programów z umową na 2 lata - niedoczekanie!

 • nanorobot

  Oceniono 14 razy 10

  " W zeszłym roku do przed oblicze Temidy trafił mężczyzna, który za pośrednictwem Facebooka transmitował galę KSW. Nielegalny przekaz oglądało 17 tys. osób, a Cyfrowy Polsat oszacował straty na ponad 600 tys zł."

  Czyli każdy, kto oglądałby tę transmisję legalnie zapłaciłby Polsatowi 35 zł. Robiąc tego rodzaju "wyliczenia", zachęca się tylko ludzi do utarcia nosa takim błaznom ...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 24 razy 10

  I pomyśleć że Jezus za rozmnażanie ryb bez koncesji skończył na krzyżu :-)

 • dvla

  Oceniono 16 razy 8

  A kiedy NC+ zaprzestanie sprzedaży usług za granicą łamiąc wszystkie prawa autorskie?

  Oficjalnie sprzedawcy NC+ w całej europie wpisują do umowy polski fikcyjny adres zamieszkania . Ta LIPA trwa od lat

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 8 razy 4

  ta kara przesa , za jakieś gó...ane mecze

 • zueoko

  Oceniono 8 razy 4

  Pokazówka.

 • takaprawda2015

  Oceniono 3 razy 3

  Liga Mistrzów i Europy - Cyfrowy Polsat.
  Liga Włoska, Hiszpańska, Niemiecka, Formuła 1 - Cyfrowy Polsat po tym jak kupił ELEVEN.
  Prawa do ligi polskie się nc+ kończą.
  Stracą jeszcze ligę angielską i już nic nie zostanie ze sportu w CANAL+. No może koniki, GOLF i żeglarstwo bo to ostatnio non stop dają.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 13 razy 3

  czemu nasze sady nie są tak srogie w stosunku do bandytow i gwalcicieli tylo w sprawie jakichś gó...anych meczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX