Korzystasz z komunikatora WhatsApp? Oto garść porad, które pomogą ci lepiej korzystać z aplikacji

WhatsApp na Androida

WhatsApp na Androida (fot. Google Play)

WhatsApp stał się integralną częścią życia ponad miliarda użytkowników na całym świecie. Stąd przyda się kilka wskazówek, które mogą się sprawdzić w codziennej komunikacji z rodziną i znajomymi.

Pogrubienie, pochylenie i przekreślenie tekstu

WhatsApp daje możliwość zmiany formatowania tekstu wiadomości. Wystarczy użyć specjalnego symbolu na początku i końcu wyrazu lub całego zdania. Pogrubienie uzyskujemy dodając znak gwiazdki (*). Piszemy zatem *ciastko*, jeśli właśnie to słowo ma być pogrubione. Pochylenie tekstu wymaga wstawienia na początku i końcu zdania lub słowa znaku podkreślenia (_), czyli _ciastko_. Do przekreślenia tekstu wstawiamy tyldę (~).

Formatowanie tekstu w WhatsAppieFormatowanie tekstu w WhatsAppie fot. zrzuty ekranowe

Cytowanie

W komunikacji z drugim użytkownikiem lub grupą możemy przywołać wcześniejszą wypowiedź w formie cytatu. Wystarczy znaleźć ją na liście konwersacji, a następnie nacisnąć do momentu pokazania się menu kontekstowego. Następnie wybieramy strzałkę w lewo i w ten sposób tekst wstawiany jest w naszą odpowiedź w formie cytatu. Znajdzie się on na górze. Pod spodem możemy dopisać własny tekst.

Kontrola automatycznego pobierania plików

Jeśli korzystamy głównie z mobilnej transmisji danych, warto sprawdzić ustawienia dotyczące automatycznego pobierania multimediów. Znajdziemy je w ustawieniach aplikacji (ikona z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie Ustawienia i Zużycie danych i pamięci). Tam w sekcji Automatyczne pobieranie plików sprawdzamy pierwszą pozycję, czyli Przez dane komórkowe. Poniżej znajdziemy osobne ustawienia dla połączenia Wi-Fi.

Kontrola automatycznego pobierania w WhatsAppKontrola automatycznego pobierania w WhatsApp fot. zrzuty ekranowe

Oszczędzanie danych przy połączeniu komórkowym

Jeśli często korzystamy z połączeń telefonicznych przez WhatsApp przy wykorzystaniu sieci komórkowej, możemy doprowadzić do szybkiego wyczerpania przysługujących nam u operatora komórkowego limitów. Stąd dobrze jest zaznaczyć opcję Małe zużycie danych w ustawieniach aplikacji (sekcja Zużycie danych i pamięci). Znajdziemy je w sekcji Ustawienia połączeń.

Śledzenie lokalizacji na żywo

WhatsApp pozwala udostępniać lokalizację użytkownika w czasie rzeczywistym i to na zasadach, które określa on sam. Wystarczy w oknie konwersacji wybrać ikonę spinacza, a następnie Położenie. Tuż pod mapą wybieramy Zacznij transmisję położenia i możemy ustalić przez jaki długi czas nasza lokalizacja będzie udostępniana (od 15 minut do nawet 8 godzin).

Czytaj też: RODO już zbiera żniwo. Google, Facebook, WhatsApp, Instagram pozwane na 8,8 mld dol.

Skrót do kontaktu na ekranie głównym

Kontakty, z którymi szczególnie często rozmawiamy przez komunikator WhatsApp można przenieść na ekran główny smartfonu i mieć do nich błyskawiczny dostęp. W oknie rozmowy wystarczy nacisnąć symbol trzech kropek w prawym górnym rogu, a następnie z menu wybrać Więcej i na kolejnym ekranie Dodaj skrót. Ikona ze zdjęciem kontaktu na ekranie głównym wygląda jak zwykła aplikacja.

Wyłączenie czasu ostatniej aktywności

Kiedy zależy nam na wyjątkowej prywatności w komunikacji WhatsApp pozwala zablokować widoczność funkcji informującej o tym, kiedy ostatni raz byliśmy aktywni w aplikacji. W tym celu należy udać się do Ustawień aplikacji (trzy kropki w prawym górnym rogu) i wybrać stamtąd pozycję Konto, a następnie Prywatność. Na samej górze w sekcji Widziano wybieramy odpowiednie ustawienie.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Zobacz także
  • Władimir Putin wydał wojnę komunikatorowi Telegram Kreml staje na głowie, by zablokować ten popularny komunikator. Powód? Zapewnia Rosjanom prywatność
  • Facebook Developer Conference Facebook nie zapomniał o WhatsAppie. Serwis wprowadza ciekawe nowości
  • Brazylia blokuje WhatsApp Facebook podnosi ograniczenia wiekowe dla użytkowników WhatsAppa. Będzie blokował konta
Komentarze (5)
WhatsApp - poradnik użytkownika 2018
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje