T-Mobile za zgodą UKE zmienia zasady korzystania z roamingu na terenie Unii Europejskiej. Mamy cennik

T-Mobile jako ostatni z czwórki największych operatorów komórkowych w Polsce zdecydował się od 1 lipca wprowadzić dopłaty do roamingu. Znamy już koszty, jakie będą musieli ponieść klienci nadużywający usługi na terenie Unii Europejskiej.

Unijna regulacja RLAH (Roam Like at Home) odbiła się na wynikach finansowych większości operatorów komórkowych w Polsce. W związku z tym już cała czwórka (Orange, Plus, Play i T-Mobile) wystąpiła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat za roaming.

Warto podkreślić, że z dodatkowymi kosztami będą musieli się liczyć wyłącznie klienci, którzy nadużywają usługi (przebywając przez dłuższy czas poza granicami kraju, nadal używając numerów zarejestrowanych w Polsce).

Jak czytamy w komunikacie prasowym T-Mobile:

Zdecydowaliśmy, pomimo zgód jakie otrzymaliśmy od UKE, że dla obecnych i przyszłych klientów abonamentowych nie wprowadzamy żadnych dodatkowych opłat za połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y. Dla obecnych klientów nie wprowadzany również żadnych zmian w zakresie rozliczania transmisji danych w roamingu.

Każdy z przyszłych i obecnych abonentów T-Mobile po podpisaniu nowej umowy od 1 lipca otrzyma 1 GB pakietu internetowego do wykorzystania na terenie UE, bez jakichkolwiek opłat. Po przekroczeniu limitów danych w roamingu (dla każdej taryfy są one inne) klienci magentowego operatora muszą się liczyć z naliczeniem 14,91 zł za 1 GB internetu.

Czytaj też: Od początku roku ponad 500 tys. Polaków zmieniło operatora komórkowego. Kto zyskał, a kto stracił?

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku klientów usług przedpłaconych (prepaid). Użytkownicy, którzy mają nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz pakiet danych na okres minimum 30 dni, otrzymają co miesiąc do wykorzystania na terenie UE pakiet 100 minut na połączenia przychodzące i wychodzące, 50 SMS-ów a także 500 MB internetu. Tu również po przekroczeniu zostanie zastosowana opłata 14,91 zł za 1 GB.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (59)
T-Mobile wprowadza dodatkowe opłaty za roaming. Mamy cennik
Zaloguj się
 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 15 razy 7

  Ciekawe czy T-mobile dla Niemców też wymusza dodatkowe opłaty w roamingu?

 • kenter85

  Oceniono 14 razy 6

  Najśmieszniejsze jest to że to tylko w Polsce. Reszta państw UE nadal bez opłat. Niestety nasze Grażyny i Janusze nie umieją korzystać z umiarem. Ot taka większa wieś buhahaha

 • artco1313

  Oceniono 8 razy 6

  15 zł za 1GB nie tragedia - bo normalnie skubią biznes 1GB za 99 zł

 • drdr2

  Oceniono 14 razy 4

  Po co im te zgody? Orange po 4 miesiącach naliczalo opłaty za roaming i to wyższe niż w tych zgodach. Byli pazerni na dodatkowe 20zł, stracili klienta za 110zł miesięcznie. Po 18 latach

 • jorga

  Oceniono 5 razy 3

  To po co nam przepisy Unii Europejskiej jeśli potem nikt w kraju nie chce ich respektować ??? Widać, jak telekomy walczą o kasę za wszelką cenę !!! Lobby telefoniczne, byle się kasy nachapać, nic więcej !!!

 • B Jasio

  Oceniono 3 razy 3

  taki orange np. sam tworzy spółke córkę (nju) gdzie oferuje abonamenty za no limit za 20 zł a teraz płacze że ma straty

 • zerozer52

  Oceniono 9 razy 3

  Już dawno mnie nie ma u tych złodziei.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 11 razy 3

  Orange,pakiet no limit,
  przebywam na terenie EU trzeci miesiąc,telefonu używam sporadycznie
  I dostaje info,że skoro przebywam poza PL 4 miesiące,to kłamstwo,w międzyczasie byłem w PL 2 tygodnie, to będą mi naliczać roaming.Przypominam,telefon jest poza PL,ale go nie używam,może 10 min. w ciągu miesiąca
  I chcą opłaty.
  Jeszcze pół roku i kończy mi się umowa.
  I kończę z Orange

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX