Nie podoba ci się nowy Gmail? To masz mały problem. Google i tak wkrótce zmusi cię do przesiadki

Daniel Maikowski
Najwyższy czas przyzwyczaić się do nowego wyglądu Gmaila. Wiele wskazuje bowiem na to, że już wkrótce będziemy na niego "skazani".

W kwietniu Google zaprezentował nową odsłonę Gmaila, czyli najpopularniejszej usługi poczty elektronicznej na świecie. Interfejs aplikacji uległ "odmłodzeniu". Pojawiło się również kilka przydatnych funkcji, jak choćby łatwy dostęp do załączników, kalendarza czy też notatek. Nowy Gmail jest również bezpieczniejszy i "inteligentniejszy".

Czytaj też: Jak włączyć nowy Gmail w trzech krokach? Poradnik dla każdego

Obecnie użytkownicy mogą samodzielnie decydować, czy chcą korzystać z nowej odsłony Gmaila, czy też wolą pozostać przy dotychczasowym interfejsie aplikacji. 

Inteligentne podpowiedzi w GmailuInteligentne podpowiedzi w Gmailu Źródło: Google

To jednak wkrótce się zmieni. Google przedstawił właśnie plan odgórnej "przesiadki" na nowego Gmaila. Póki co, dotyczy on klientów usługi G Suite, którzy w ramach płatnej subskrybcji korzystają z usług Google'a w swojej firmie lubi innej organizacji. Nie ma jednak wątpliwości, że te zmiany - koniec końców - dotkną też innych użytkowników.

Gmail - tryb poufnyGmail - tryb poufny Fotomontaż R. Kędzierski, źródło: Google

Harmonogram prezentuje się następująco: we wrześniu użytkownicy usługi G Suite zostaną automatycznie przeniesieni na nowy interfejs aplikacji, ale jeszcze przez miesiąc będą mogli przywrócić "starego" Gmaila. W październiku taka możliwość jednak zniknie, a nowy interfejs stanie się obowiązującym standardem.

Czytaj też: Gmail w nowej odsłonie już dostępny. Lista najważniejszych zmian

Czy podobnie będzie w przypadku pozostałych użytkowników Gmaila? Wszystko na to wskazuje, choć Google na razie konsekwentnie odmawia komentarza w tej sprawie. Warto jednak przypomnieć, że harmonogram wprowadzania "nowego" Gmaila był taki sam dla użytkowników G Suite, jak i dla pozostałych użytkowników usług Google'a.

Facebook będzie płatny? Mark Zuckerberg przed Senatem w ogniu trudnych pytań

Więcej o:
Komentarze (7)
Nie podoba ci się nowy Gmail? Google zmusi cię do przesiadki
Zaloguj się
 • popis.pasozyty

  Oceniono 8 razy 8

  No i co z tego, że się nie podoba, gmail to nie musi być klient poczty a jedynie tylko serwer poczty.

 • misiek1959

  Oceniono 2 razy 2

  Nikt nikogo do niczego nie zmusi. Można po prostu nie używać Gmaila i jest spokój. A autor zamiast wypisywać głupoty niech zajmie się innymi tematami IT. Na przykład ograniczeniami w dostępie do treści You Tube'a dla pewnych regionów.

 • elika77

  Oceniono 4 razy 2

  Nie używam! Te wszystkie fajerwerki i przypominacze. Po kiego grzyba? Nie jestem zniedołężniała i wiem gdzie co mam na dysku (i na poczcie).

 • sigit

  Oceniono 1 raz 1

  Dlatego od dawna używam innych klientów poczty. Gmail mnie nie zmusi durną polityką, wręcz zrazi kolejnych użytkowników. Gmaila w Androidzie mam zamrożonego ;)

 • sacc77

  Oceniono 1 raz -1

  Daniel Maikowski - kolejny "geniusz"...
  A niby do czego ma mnie zmusić google?
  Do korzystania z gmaila?
  Zmusić może jedynie durniów, którzy za frajer karmią tego bandytę swoimi danymi.
  A to niby w jaki sposób skoro to goowno mam głęboko w podogoniu?
  Daniel Maikowski - jak rozumiem jesteś jednym z tych, którzy są narkotycznie uzależnieni od tego goowna...
  Smacznego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX