Jest zwiastun Dying Light 2. Wygląda świetnie. Techland szykuje swoją największą grę

Daniel Maikowski
Dying Light 2

Dying Light 2 (fot. Techland)

Wrocławskie studio Techland zaprezentowało pierwszy zwiastun sequela swojej bardzo popularnej gry Dying Light. Za jego produkcję odpowiada m.in. słynny scenarzysta Chris Avellone. Szykuje się kolejny hit?

To było spore zaskoczenie. W niedzielę wszyscy wyczekiwali wieści na temat nowej gry studia CD Projekt RED, czyli wyczekiwanego Cyberpunk 2077. Mało kto spodziewał się jednak, że na konferencji Microsoftu podczas targów E3 w Los Angeles zobaczymy również grę innego rodzimego studia - Techland.

 

Czytaj też: Cyberpunk 2077 zaprezentowany! Jest  zwiastun wyczekiwanej gry

Dying Light 2 przeniesie nas do postapokaliptycznego świata, który twórcy określają mianem "Współczesnego Średniowiecza". Graczom przyjdzie zmierzyć się nie tylko z hordami zombie, ale i z wyzbytymi z moralności ludźmi.

Szykuje się jeszcze większa i jeszcze bardziej spektakularna produkcja, w której gracz stanie przed trudnymi moralnymi decyzjami, a które to znajdą swoje odzwierciedlenie w otaczającym nas świecie. Za scenariusz gry odpowiada znany w branży Chris Avellone.

 

Podczas prezentacji zobaczyliśmy nie tylko zwiastun, ale i krótki film prezentujący gameplay. Możemy tu zobaczyć sporo rozwiązań znanych z pierwszego Dying Light (parkour), ale nie zabrakło również nowości. Bodaj największą z nich jest ulepszony silnik C-Engine, dzięki któremu gra prezentuje się znacznie lepiej od swego prequela.

Dying Light 2 nie otrzymało oficjalnej daty premiery, ale możemy spodziewać się, że gra ujrzy światło dzienne już w przyszłym roku. W przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej Cyberpunk 2077, który wciąż znajduje się na wczesnym etapie produkcji.

Zobacz także
  • Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077 zaprezentowany! Jest nowy zwiastun wyczekiwanej gry Polaków z CD Projekt RED
Komentarze (12)
E3 2018: Zwiastun Dying Light 2. Techland szykuje swoją największą grę
Zaloguj się
  • pavise

    Oceniono 10 razy -4

    Kraza sluchy, ze ojcowie sukcesu Wieska 3 odeszli z CDProjekt w zeszlym roku , co spowodowalo obsuwe zarowno Gwinta jak i Cyberpunka. O ile Gwint to porazka do ktorej Redzi sie przyznali , tak Cyberpunk juz CDP sie tlumaczy, ze prace zaczeli nei 5 lat temu tylko 3. Efekt taki ze mamy 2 krotkie filmiki z Cyberpunka i to wszystko jak na 5, czy tez 3 lata pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje