Google Chrome na Androida dostanie nową funkcję. Sam będzie pobierać ciekawe artykuły

Użytkownicy Google Chrome na Androida zyskają nową, przydatną funkcję. Przeglądarka sama wybierze artykuły, które będziemy chcieli przeczytać w przypadku braku połączania z siecią.

Jak donosi indyjski oddział Google, najnowsza wersja Chrome dla Androida przyniesie ciekawą funkcję. Przeglądarka sama pobierze artykuły, które będziemy mogli przeczytać później.

Nowa wersja przeglądarki Google ma typować artykuły, na które najprawdopodobniej trafilibyśmy w sieci i automatycznie ściągnąć je do pamięci urządzenia. Będzie przy tym korzystać z historii przeglądania i lokalizacji, czyli danych wykorzystywanych przy podpowiadaniu nam interesujących treści w internecie.

Taka funkcja przyda się przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma zasięgu sieci mobilnej lub jest on bardzo ograniczony, np. na obszarach słabo zaludnionych lub w samolotach.

Google sam pobierze interesujące artykułyGoogle sam pobierze interesujące artykuły fot. Google

W Google Chrome na smartfonach z Androidem już wcześniej pojawił się tryb offline. Wtedy trzeba było jednak samemu wybrać i ściągnąć interesujące nas treści. Teraz będzie się to odbywać zupełnie automatycznie, dzięki czemu nie będzie trzeba pamiętać o ręcznym pobieraniu stron.

Google zaznacza, że Chrome będzie pobierać artykuły tylko w momencie, gdy smartfon ma stałe połączanie z siecią Wi-Fi. Nowa funkcja nie będzie więc narażać użytkowników na dodatkowe koszty.

Google informuje, że nowość będzie dostępna dla użytkowników z Indii, Nigerii, Indonezji, Brazylii i ponad 100 innych krajów. Nie wiadomo jednak czy będzie dostępna również w Polsce.

---

Więcej o:
Komentarze (10)
Google Chrome na Androida dostanie nową funkcję. Sam będzie pobierać ciekawe artykuły
Zaloguj się
 • roberciksobczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Chrome musi robić wszystko, aby dogonić konkurencję ze strony Firefoxa, który ostatnio mocno się rozwija.
  technologia.dziennikarstwoobywatelskie.pl/mozilla-i-jej-nowe-narzedzie/
  Choć uważam,że obie przeglądarki mają zapewnioną pozycję na długi długi czas. Tylko, że ilość wersji wcale nie oznacza, że dana przeglądarka jest lepsza.

 • rtrwt

  Oceniono 1 raz 1

  "Przeglądarka sama wybierze artykuły, które będziemy chcieli przeczytać w przypadku braku połączania z siecią"

  Nie, dziękuję.

 • el.pistolero

  Oceniono 1 raz 1

  Coraz cięższy, coraz wolniej działający kombajn. Przesiadłem się na Firefox Quantum i od razu odczułem różnicę. Niestety, ludzie od "liska" też zaczynają dodawać kolejne, zbędne funkcje.

 • danuel

  Oceniono 1 raz 1

  A kto zapłaci więcej, tego "treści" będą bardziej "interesujące".

 • ksobier

  0

  Uuu. To tego wlasnie nie chce. Jakis rok temu przestalem uzywac chrome dzieki wlasnie takim nowosciom jak ta. Ludzie chca przegladarke, a nie system operacyjny.

 • szuetam86

  0

  Nasuwa się mi tylko cytat z pewnego filmu ,, permanentna inwigilacja "

 • LONG PLAY RecordS 3City

  Oceniono 1 raz -1

  I komu to qqqqq potrzebne wystarczy już że ludzie spędzają już większość życia w tym j.... Jinterecie jeszcze im mało jpr...

 • czerskamiernoto

  Oceniono 1 raz -1

  aplikacja pogody i reklamy google zawsze dzialaja bez internetu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX