Tesla Semi dostanie tryb "Mad Max". Elektryczna ciężarówka Elona Muska będzie bardziej agresywna

Elektryczna ciężarówka Tesli będzie szybsza i zwinniejsza, niż początkowo zakładano. Producent dołoży do niej tryb "Mad Max", który ma być jeszcze bardziej agresywny. Ale czy jest się czym chwalić?

Elektryczna ciężarówka Tesli jeszcze nie dojechała do klientów, a jej producent już zapowiada pewne usprawnienia w oprogramowaniu, które pozwolą na nieco bardziej żwawe poruszanie się po drogach.

O nowości, którą dostanie Tesla Semi, poinformował na Twitterze Elon Musk. Pojazd ma dostać nowy tryb jazdy na autopilocie. Już wcześniej ciężarówka miała dwa inne tryby - "Standard" i "Aggressive". Teraz dołączy trzeci, nazwany "Mad Max".

Ci, którzy oglądali remake filmu Mad Max z 2015 roku (w reżyserii George'a Millera) z pewnością domyślają się, z czym ma kojarzyć się nowy tryb jazdy w pojeździe Tesli.

Elon Musk, poza powyższym zdjęciem, nie przestawił jednak żadnych szczegółów nadchodzącej nowości. Wiadomo jedynie, że nowy tryb będzie jeszcze bardziej agresywny od istniejącego już "Aggressive".

Spekuluje się też, że po włączeniu go, ciężarówka będzie żwawiej zmieniać pasy ruchu, a może i lawirować między innymi pojazdami. Innymi słowy, będzie to zapewne tryb dla osób, które nie chcą, aby autopilot Tesli Semi zbyt łatwo dawał za wygraną na drodze.

Elon Musk tłumaczy, że autonomiczne samochody są projektowane tak, aby ustępować prawdziwym kierowcom na drodze. Ci, z chęcią z tego korzystają, mocno spowalniając jadący na autopilocie pojazd.

Ale czy w połowie autonomiczny pojazd powinien "szaleć" na drodze? To na pewno nie spodoba się pozostałym kierowcom, którzy będą obawiali się o bezpieczeństwo. 

To trudne wyzwanie. Rzeczywistość jest taka, że bardzo łatwo będzie można "zastraszyć" autonomiczny pojazd, który zawsze będzie ustępował. Prawdopodobnie będzie miał narzucone polecenie, aby wymagać ciągłej zmiany pasa ruchu

- tłumaczy na Twitterze Musk.

Na ciężarówkę Semi i tryb "Mad Max" jeszcze trochę poczekamy. Tesla wciąż nie rozpoczęła  seryjnej produkcji Semi, choć duże zamówienia ogłosiło już kilka firm. 

Być może tryb będzie obecny w wersji prototypowej Semi. Jeśli firma Muska uzna, że "Mad Max" to zbyt duży krok naprzód, pewnie nie udostępni go w finalnej wersji.

---

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (34)
Tesla Semi dostanie tryb "Mad Max". Elektryczna ciężarówka Elona Muska będzie bardziej agresywna
Zaloguj się
 • bling.bling

  Oceniono 14 razy 12

  Mało tego, będzie miała tryb Turbo Drill. Po włączeniu będzie wiercić dziury dla hyperloop. Ze też nikt tego wcześniej nie wymyślił?! Musk jest geniuszem!

 • Szymon Łuczak

  Oceniono 14 razy 8

  Tryb Mad Max czyli co będzie mleko woził ? To dobrze ponoć mleko ma najlepszy transport :D

 • marko_uk

  Oceniono 11 razy 7

  Gazeta i inne media dają się nabierać jak dzieci...
  Od dawna widać, że Musk stosuje strategię Ryanaira (patrz: miejsca stojące w samolotach, płatne toalety, etc...) - idzie bzdura do prasy - prasa się podnieca i pisze artykuły, za które firmy nie płacą ani grosza...
  To się nazywa "darmowa reklama przypominająca o marce" - nie ważne co piszą, byleby pisali... :)
  (PS. Nie hejtuję Tesli - bardzo lubię i markę i Elona... ;) )

 • corvelinho

  Oceniono 15 razy 5

  Tryb Mad Max?!?
  To może jeszcze tryb Terminator w którym ciężarówka będzie śledziła i rozjeżdżała wszystkie Sary Conor i ich potomstwo???
  Albo tryb "Abdullah" w którym ciężarówka będzie na deptakach rozjeżdżać europejczyków?
  Co za głupia nazwa!!!

 • dupajasi0

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawe ile będzie w stanie taka ciężarówka przewieźć skoro większość tego co będzie ciągła to będą akusie z prądem do silnika? ;-)

 • japka_putina

  Oceniono 4 razy 2

  Więcej w nim gó...rza, niż wizjonera. Tesla nie potrafi poradzić sobie z Autopilotem, któremu zdarza się nie zauważyć przeszkody stacjonarnej wielkości ciężarówki, a Musk opowiada o jeszcze bardziej agresywnym trybie działania Autopilota w 40-tonowej ciężarówce. Niezależnie od tego, jak te opowiastki przyjmą wyznawcy, jest to szczeniacki wybryk niepoważnego domokrążcy.

 • student_zebrak

  Oceniono 10 razy 2

  skonczy kariere jak Buran

 • gregu

  Oceniono 1 raz 1

  Znajdźcie kogoś, kto zna angielski na poziomie wyższym niż gimnazjum. Bo tłumaczenie tego ostatniego Tweeta jest beznadziejne i nie przekazuje treści w nim zawartej.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 5 razy 1

  kolejna akcja typu wysłać samochód w kosmos...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX