Microsoft pracuje nad składanym kieszonkowym urządzeniem z serii Surface. Czym jest projekt Andromeda?

Nad nowym tajemniczym urządzeniem stanowiącym uzupełnienie linii Surface Microsoft pracuje od przynajmniej dwóch lat. Z wewnętrznej korespondencji do jakiej niedawno dotarł serwis The Verge wynika, że będziemy mieć do czynienia z czymś kieszonkowym.

Jak podaje The Verge, w wewnętrznej korespondencji Microsoftu projekt o nazwie Andromeda opisuje urządzenie z nowej kategorii, które może zatrzeć granicę między komputerami PC, a sprzętem przenośnym. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom nie chodzi tu jednak o kolejną przygodę koncernu ze smartfonami. Andromeda będzie raczej kieszonkowym komputerem z dwoma wyświetlaczami i składaną konstrukcją.

Składany kieszonkowy pecet

Po rozłożeniu urządzenia, przestrzeń, którą zajmuje zawias ma pozostawać niewidoczna, a oba wyświetlacze stworzą jednolitą powierzchnię do pracy. Microsoft wspomina tu również o zastosowaniu rysika, jak ma to miejsce w większych komputerach z serii Surface. Oczywiście internet kipi już od szkiców koncepcyjnych na podstawie złożonych przez Microsoft wniosków patentowych.

Na obecnym etapie trudno jeszcze ostatecznie określić specyfikację techniczną sprzętu. Podobno na razie testowane są różne warianty, a Microsoft zamierza swój wynalazek licencjonować partnerom OEM.

Czytaj też: Windows 98 ma już 20 lat. Wspominamy jeden z najlepszych systemów operacyjnych Microsoftu

Wartym zauważenia jest zapowiedź rynkowej premiery nowego urządzenia kryjącego się pod kryptonimem Andromeda jeszcze w tym roku. Osobiście co do tego zachowałbym jednak umiarkowany entuzjazm. Ważniejsza wydaje mi się w tym momencie próba stworzenia nowej kategorii urządzeń, a w tym względzie Microsoft nie jest osamotniony. Nad podobnym projektem pracuje również Intel, wykorzystując koncept dwóch wyświetlaczy i składanej konstrukcji.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (35)
Microsoft pracuje nad składanym kieszonkowym urządzeniem z serii Surface
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 10 razy 8

  Miałem Lumię z WP10, bardo dobry telefon, fajny system. Ale pewnego dnia MS zdjął gacie, wypiął się na mnie gołą dupą i powiedział "bijaj się frajerze", więc tym razem i każdym następnym podziękuję, nie skorzystam.

 • oszrany

  Oceniono 14 razy 4

  Każdy kto dał się nabrać na surface z windowsem RT lub telefon z Windows Phone lub 10 mobile nigdy nie poelni tego błędu ponownie. Dlaczego ? Bo Microsoft pozostawia użytkowników z tym bezużytecznym badziewiem samym sobie !

 • patatajmiauhau

  Oceniono 23 razy 1

  Pierdu, pierdu, z takim ekranikiem to można jedynie gołe baby w przerwie śniadaniowej oglądać lub jakieś idiotyczne samojebki + pejsbuk.

 • scibor3

  Oceniono 4 razy 0

  Już się nie mogę doczekać kieszonkowego 32" ekranu ;-)

 • rottenxx

  Oceniono 5 razy -1

  Surface to jednorazowy badziew. Jobla temu, kto to rozbierze bez ryzyka uszkodzenia panelu lub matrycy ;)

 • kac

  Oceniono 7 razy -3

  Ciekawe ile MS Wam sypnął za tą reklamę, że nawet tytuł jest na czerwono...

 • danuel

  Oceniono 10 razy -4

  A tam p***cie.

 • ktosiowaty

  Oceniono 7 razy -5

  Andromedę od MS zobaczymy prawdopodobnie na św. Dygdy czyli nigdy :) www.zdnet.com/article/dont-expect-microsofts-andromeda-this-year-or-maybe-ever/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX