Czy Samsung rozważa połączenie serii smartfonów Galaxy S Plus oraz Galaxy Note? To miałoby sens

Jak donosi koreański serwis The Investor, powołując się na publikację dziennika The Bell, zaplanowana na początek sierpnia premiera smartfonu Galaxy Note 9 może być ostatnią dla tej serii urządzeń. Podobno już od pewnego czasu producent zastanawia się nad zmianami.

Uproszczenie portfolio smartfonów Samsunga, a konkretnie połączenie serii Galaxy S Plus oraz Galaxy Note, chodzi Koreańczykom po głowie już od pewnego czasu. Tak przynajmniej sugeruje koreański dziennik The Bell, którego doniesienia opisuje serwis The Investor. Oznaczałoby to, że zamiast trzech flagowych modeli smartfonów (Galaxy S, Galaxy S Plus oraz Galaxy Note) zostaną tylko dwa pierwsze.

W ostatnich latach mogliśmy obserwować rozbicie premier flagowych smartfonów Samsunga na dwa okresy w roku. W pierwszej połowie (zazwyczaj na przełomie lutego i marca, przy okazji targów MWC w Barcelonie) na rynku debiutuje nowa odsłona smartfonów Galaxy S. Nowe telefony z serii Galaxy Note zapowiadane są w drugim półroczu (premierę Galaxy Note 9 wyznaczono na 9 sierpnia).

Pod względem specyfikacji technicznej Samsung Galaxy S i Galaxy Note są do siebie mocno zbliżone. Poza nieznaczną zmianą w przekątnej ekranu i stylistyce urządzenia, podstawowy wyróżnik stanowi oczywiście S Pen dołączony do drugiego z nich. To właśnie z myślą o użytkownikach oczekujących od smartfonu większego wyświetlacza i rysika Samsung oferuje serię Note już od 2011 roku.

Czytaj też: Samsung Galaxy S10 ma mieć czytnik linii papilarnych w ekranie. Tym razem planowane są aż trzy modele

Tymczasem jak wynika z dotychczasowych przecieków, Samsung Galaxy S10 Plus może mieć jeszcze większy ekran (6,4 cala) od Note’a 9 (6,38 cala). Pojawiły się również spekulacje, że na przyszłoroczną premierę serii Galaxy S10 możemy się spodziewać aż trzech wariantów. To mogłoby sugerować, że dni serii Note są już wstępnie policzone. Oczywiście takie posunięcie pozwoliłoby na spore oszczędności.

A te są Koreańczykom potrzebne. Przewidywany zysk operacyjny za drugi kwartał tego roku może się zatrzymać na poziomie 2,03 mld dolarów (to nawet 40 proc. mniej, niż w pierwszym kwartale). Przyczyn takiego stanu rzeczy upatruje się głównie w średnich wynikach sprzedaży smartfonów Samsung Galaxy S9 oraz Galaxy S9 Plus. Oczekiwania odnośnie Note 9 nie są zbyt wygórowane - cel to 12 mln sztuk w rękach klientów.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (11)
Samsung rozważa połączenie serii smartfonów Galaxy S Plus oraz Galaxy Note?
Zaloguj się
 • Pisul Maximus

  Oceniono 6 razy 2

  Tym posunięciem zarżną kurę zniszącą złote jajca. Przecież notki to klasa sama w sobie. Kto jedno dziesięciolecie promuje markę żeby ją ot tak uśmiercić? Na 100% będą kolejne notki.

 • zbyszek_komentator

  Oceniono 3 razy 1

  Generalnie to nie wiem po co Samsung wprowadzał serię S Plus w momencie gdy był po prostu S i Note

 • ali b

  Oceniono 3 razy 1

  Seria note w pewnym momencie zatraciła to co było bardzo istotne przynajmniej dla mnie jak do użytkownika "notesa" .... rysik + zakrzywiony ekran ? To się nie trzyma kupy i nie da się na tym komfortowo pracować- tak tak, pra-co-wać, bo "notes" był (a dla mnie nadal jest) narzędziem do pracy. Kupowanie droższego odpowiednika serii S z rysikiem tylko do rysowania "emoji" czy "animowanych smsów" to absurd. Już kilka razy podchodziłem do zakupu Note-a 8, ale za każdym razem stwierdzam, że mój Note 4 dalej potrafi to co musi potrafić i nic mu nie brakuje.... a nawet ma sporo zalet nad tymi nowymi...choćby wymienna bateria i (w odpowiednim futerale) mała wrażliwość na zbicie szklanych: frontu / boku / plecków. NIESTETY seria Note straciła to "coś" przynajmniej dla mnie :(

 • bob2436

  Oceniono 2 razy 0

  Ten wydłużony ekran w note8 jest koszmarny. Co z tego, że ma dużą przekątną, skoro proporcje są tak zachwiane. Szkoda bo używałem dwóch wcześniejszych note i dobrze je wspominam.

 • Oceniono 2 razy 0

  W ostatnich 2 latach seria Note zatraciła sens, bo po kilku miesiącach od premiery Galaxy S nowe Noty nie wnosiły znaczących różnic. Dla samego rysika nie warto utrzymywać odrębnej linii urządzeń. Wystarczy przenieść stylusa do serii S. Jeśli Samsung podejmie taką decyzję, to fani Note'ów nic na tym nie stracą a zwolennicy serii S tylko zyskają ! Problem tylko w tym, by zmiana nie doprowadziła do kolejnej zwyżki cen modeli S Plus. Już obecnie są obłędne.

 • Piotr Nowak

  Oceniono 4 razy 0

  Ceny z sufitu i to sprzedaż marna. Dzianych idiotów nie ma aż tak wielu

 • kresedebarg

  Oceniono 1 raz -1

  niech je połączy z odkurzaczem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX