W Orange kupisz smartfon na raty 0 proc. bez dodatkowego abonamentu. W ofercie kilkadziesiąt modeli

Pomarańczowy operator wydaje się dostrzegać ogromne zainteresowanie zakupami sprzętu na raty 0 proc. w marketach elektronicznych. Od teraz proponuje swoim klientom podobne rozwiązanie. Nie trzeba już czekać na koniec abonamentu.

Kupując telefon u operatora jesteśmy zazwyczaj skazani na niego przez cały termin obowiązywania umowy. Gorzej, jeśli wcześniej sprzęt ulegnie awarii, a jest już po okresie gwarancyjnym.

Nic dziwnego, że tak dużym wzięciem cieszą się zakupy w ratach 0 proc. (RRSO 0 proc.) w popularnych marketach elektronicznych. Na podobny pomysł wpadł właśnie pomarańczowy operator.

W ramach istniejącej umowy abonamentowej na telefon lub internet mobilny można dokupić w systemie 20 rat 0 proc. jeden z 70 smartfonów. W ofercie znalazły się między innymi Samsung Galaxy S9 (149 zł/mc), Huawei P20 Lite (64 zł/mc), LG K11 (39,95 zł/mc) czy Xiaomi Redmi Note 5 (22,95 zł/mc).

Spłata należności odbywa się na to samo konto, które służy do regulowania płatności za dotychczasowe usługi.

Smartfony na raty 0 proc. w OrangeSmartfony na raty 0 proc. w Orange fot. Biuro prasowe Orange

Wydaje się, że to całkiem dobry pomysł. Klienci będą mieli większą swobodę w wymianie urządzenia na nowe. Przede wszystkim nie zobowiązani do czekania na zakończenie umowy, aby wybrać dla siebie kolejny smartfon, ewentualnie podpisywać osobną umowę ratalną.

Czytaj też: Od początku roku ponad 500 tys. Polaków zmieniło operatora komórkowego. Kto zyskał, a kto stracił?

Mogą w ten sposób dokupić drugi telefon albo wymienić istniejący na nowy. Przy okazji oszczędzamy sobie formalności przy podpisywaniu umowy ratalnej w sklepie z elektroniką. Czy inni operatorzy komórkowi zdecydują się na podobny krok? Na razie trudno powiedzieć, ale byłby to chyba krok w dobrą stronę.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (12)
W Orange smartfon na raty 0 proc. bez dodatkowego abonamentu
Zaloguj się
 • Wladyslaw Wozniak

  Oceniono 12 razy 6

  Raz, z lenistwa, wziąłem telefon od operatora. Okazało się, że zapłaciłem ok. 700 zł za aparat, który mogłem kupić za ok 500 zł. Od tego czasu - abonament bez telefonu. Psuje się? Sklepy internetowe. Nie reklamuję konkretnego, wszyscy wiedzą o co chodzi.

 • felucjan

  Oceniono 4 razy 2

  Jakie raty 0%!!!!! Ten sam telefon na allegro jest tańszy czasami o kilkaset złotych niż wynika z sumy zapłaconych rat. Zapomnieli dodać, że chociaż raty 0%, to marża 60%!!!

 • mybox

  Oceniono 1 raz 1

  od pomarańczowych nie chcę nic! nawet za darmo, nie potrafią dotrzymać warunków umowy i odwołują się od możliwości porozumienia ADR.

 • maks1956

  Oceniono 3 razy 1

  jeśli Orange dalej zakłada sim-loka to ja mam gdzieś taki telefon

 • Tadeusz M

  Oceniono 7 razy 1

  Czyżby to znaczyło ze urealnią cenniki?

  Jak ostatnio patrzyłem to ceny telefonów mieli sporo drizej niz w marketach

 • s0nar

  0

  Orange to kupa, rozstałem się z nimi po 20 latach całkiem niezłej współpracy. Pajace nawet nie potrafią dostarczyć klientowi zamówionego sprzętu. Przeszedłem do konkurencji.

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 0

  ło rety... trzymajcie mnie juz lece :).... przedluzam umowe a potem czekam jak Orange bedzie mnie kroic na "kubanski przekret"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX