Mapy Google potwierdzają, że Ziemia nie jest płaska. Nowych funkcji jest więcej

Robert Kędzierski
Mapy Google zyskały kilka nowych funkcji. Jedna z nich przyda się tym, którzy dzielą się swoją lokalizacją, druga może okazać się kluczowym dowodem w dyskusji na temat kształtu Ziemi.

Google postanowił wprowadzić do swoich Map kilka ciekawych funkcji. Część z nich znamy z wcześniejszych wersji testowych. 

Google Maps dowodem na kształt Ziemi

Nawigowanie pomiędzy bardziej oddalonymi miejscami będzie łatwiejsze. Google przedstawia teraz położenie poszczególnych państw na sferze, w taki sam sposób jak widzimy je oglądając globus. 

Taka prezentacja danych jest bardziej dokładna niż w przypadku płaskiej mapy. Sprawia, że wielkości, odległości i proporcje nie są już zniekształcone. 

Nowa funkcja dostępna jest wyłącznie dla użytkowników komputerów stacjonarnych. Może nie tylko przydać się podczas nawigacji ale i dyskusji ze zwolennikami teorii płaskiej Ziemi. 

Podziel się lokalizacją w nowy sposób

Kolejną przydatną nowością jest możliwość udostępniania znajomym nie tylko naszego położenia, ale również informację o stanie baterii w naszym smartfonie. Powód wprowadzenia takiej funkcji jest dość oczywisty: pozwala bliskim lepiej zrozumieć sytuacje, w których znikamy z Mapy. Jest też cenną informacją, którzy funkcji Map chcieliby użyć do nadzorowania dzieci, zwierząt czy np. samochodu. 

Udostępnianie lokalizacji przez Mapy Google informuje też o stanie bateriiUdostępnianie lokalizacji przez Mapy Google informuje też o stanie baterii Fot. za VentureBeat

Wprowadzanie tej funkcji nie zostało jeszcze zakończone, na niektórych urządzeniach może być ona jeszcze niedostępna. Dzielenie się swoją lokalizacją działa jednak od dawna. By przesłać ją do wybranych osób, wystarczy w Mapach Google kliknąć na niebieski punkt (miejsce, w którym się znajdujemy) i z menu kontekstowego wybrać polecenie Share location (Udostępnij położenie). Co ważne, informację będą mogli zobaczyć nie tylko użytkownicy aplikacji mobilnych, ale również wersji desktopowych Map Google. Użytkownik ma pełną władzę nad tym, jak długo dzieli się swoją lokalizacją i w dowolnym momencie może wyłączyć powiadamianie. 

Więcej nowości

Kilka tygodni temu Mapy Google zostały solidnie przeprojektowane. W sekcji "Odkrywaj" możemy wyświetlić trzy kategorie miejsc - kawiarnie, restauracje oraz inne atrakcje. Na Mapach znalazła się też zakładka "Wydarzenia" dzięki której nie przegapimy ważnych imprez, które mają miejsce w pobliżu. 

Google rozwija też inne funkcje np. zakładkę "Dla ciebie" czy "Twoje dopasowanie", które mają wyświetlić miejsca warte odwiedzenia opierając się na analizie wcześniejszego zachowania. 

Czytaj też: Pięć trików Google Maps, które musisz poznać 

Google planuje też wprowadzenie funkcji związanych z rzeczywistością rozszerzoną. 

***

9 superfajnych funkcji Google Maps, które zmienią twoje życie

Więcej o:
Komentarze (168)
Mapy Google potwierdzają, że Ziemia nie jest płaska. Nowych funkcji jest więcej
Zaloguj się
 • furtianludwik

  Oceniono 70 razy 68

  To ma być dowód? Jakieś mapy Google robione na zamówienie lobby kulistoziemskiego. Dajcie spokój, w fotoszopie można to lekko sfabrykować. :D

 • nabbuko

  Oceniono 33 razy 27

  Sposób wyświetlania grafiki ma być dowodem? Jesteście chyba w tej redakcji większymi idiotami niż ci płaskomózgowcy...

 • mgz

  Oceniono 26 razy 24

  w jaki sposob ta mapa jest dowodem, ze ziemia nie jest plaska?

  a jesli zrobie mape kwadratowa to to bedzie dowod, ze ziemia jest kwadratowa?

  cos macie nie tak pod deklami...

 • anielskie_oczka

  Oceniono 26 razy 20

  Nagłówek kompletnie bez sensu. W Google Earth od lat widzimy globus. A poza tym istnienie globusów nie jest czymś, co by płaskoziemców przekonywało.

 • poochojek

  Oceniono 18 razy 12

  oszusci z Mountain View dalej swoje, ekran telefonu jest przeciez dlatego plaski bo ziemia jest plaska wiec tylko plaski ekran moze wyswietlac mape z zachowaniem proporcji

 • omniasol

  Oceniono 19 razy 9

  Ziemia nie jest plaska Ziemia jest wklesla:-)
  Dowod, jakby byla kula to buty wycieraly by sie na srodku a wycieraja sie na palcach i na pietach :-) :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX