Ważna zmiana w Google Chrome. Przeglądarka wreszcie wyświetli powiadomienia z Windows 10

Daniel Maikowski
Google Chrome lepiej porozumie się z Windowsem 10, a my zyskamy większą kontrolę nad powiadomieniami serwowanymi przez przeglądarkę.

Twórcy przeglądarki Google Chrome poinformowali o niewielkiej, ale bardzo ważnej zmianie, która dotyczy wszystkich użytkowników przeglądarki oraz Windowsa 10.

W najnowszej wersji, Chrome zaoferuje wsparcie dla Centrum Akcji w Windows 10. Przeglądarka będzie teraz korzystać z systemowego centrum powiadomień Windowsa, a nie z własnego systemu - jak to miało miejsce do tej pory.

Czytaj też: Chrome umożliwia dostęp do darmowych filmów? To oszustwo

W praktyce oznacza to dla użytkowników Windowsa 10 większą przejrzystość, jak również większą kontrolę nad tym, jakie powiadomienia serwuje nam system.

Teraz, gdy w Windowsie aktywujemy tryb "nie przeszkadzać", to Chrome także się do tych ustawień dostosuje i nie będzie nas zasypywać kolejnymi powiadomieniami ze stron internetowych, Kalendarza Google, czy też Gmaila.

Google ChromeGoogle Chrome fot. DM

Nowe powiadomienia w Chrome aktywują się automatycznie. Wystarczy, że na naszym komputerze posiadamy nową wersję przeglądarki. Póki co, funkcja dostępna jest dla ok. 50 proc. użytkowników Chrome, ale w ciągu najbliższych dni trafi do wszystkich osób.

Już od pewnego czasu istnieje również możliwość ręcznej aktywacji powiadomień za pośrednictwem "Bardzo Zaawansowanych Ustawień" Chrome (chrome://flags).

Apple ma już 40 lat, ale nie zawsze odnosił sukcesy. Wszystko to przez Steve'a Jobsa...

Więcej o:
Komentarze (12)
Google Chrome wyświetli powiadomienia z Windows 10
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 2 razy 2

  Co to jest ta „Windowsa” uparcie pojawiająca się w „artykułach?”

 • adcore

  0

  wlasnie testuje Chromebooka,wszystko co sie niby zyskuje na stabilnosci... (tu tez trudno o jakås obiektywnå ocene poniewaz nie zainstalowalem obcych programöw poza adblockami)....
  ....to sie traci na podkresl i szukaj,podkresl i otwörz w nowym okienku,tak samo z linkami,no i pelno takch podobjych pierdöl co tylko denerwujå...
  szkoda bo liczylem ze troche stresu sobie zaoszczedze

 • lilo150

  Oceniono 2 razy 0

  ważna zmiana buhahahhaha

 • paseo

  Oceniono 1 raz -1

  Mamy wiele komputerów i na wszystkich korzystamy z oryginalnej przeglądarki Edge oraz mamy równolegle na dolnym pasku IE11,bo sporo rzeczy zostało tam jeszcze lub niektórzy się przyzwyczaili.Nigdy nie korzystaliśmy z Chrome i nie zamirzamy

 • tinley

  Oceniono 7 razy -7

  normalni ludzie już dawno sobie dali spokój z windowsem do typowych komputerów osobistych. Linux już oferuje tyle że spokojnie można zrobićprzesiadkę. Innąkwestią są oprogramowania profesjonalne dedykowane tylko od windows.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX