Ważna zmiana w Google Chrome. Przeglądarka wreszcie wyświetli powiadomienia z Windows 10

Daniel Maikowski
Google Chrome

Google Chrome (fot. Shutterstock)

Google Chrome lepiej porozumie się z Windowsem 10, a my zyskamy większą kontrolę nad powiadomieniami serwowanymi przez przeglądarkę.

Twórcy przeglądarki Google Chrome poinformowali o niewielkiej, ale bardzo ważnej zmianie, która dotyczy wszystkich użytkowników przeglądarki oraz Windowsa 10.

W najnowszej wersji, Chrome zaoferuje wsparcie dla Centrum Akcji w Windows 10. Przeglądarka będzie teraz korzystać z systemowego centrum powiadomień Windowsa, a nie z własnego systemu - jak to miało miejsce do tej pory.

Czytaj też: Chrome umożliwia dostęp do darmowych filmów? To oszustwo

W praktyce oznacza to dla użytkowników Windowsa 10 większą przejrzystość, jak również większą kontrolę nad tym, jakie powiadomienia serwuje nam system.

Teraz, gdy w Windowsie aktywujemy tryb "nie przeszkadzać", to Chrome także się do tych ustawień dostosuje i nie będzie nas zasypywać kolejnymi powiadomieniami ze stron internetowych, Kalendarza Google, czy też Gmaila.

Google ChromeGoogle Chrome fot. DM

Nowe powiadomienia w Chrome aktywują się automatycznie. Wystarczy, że na naszym komputerze posiadamy nową wersję przeglądarki. Póki co, funkcja dostępna jest dla ok. 50 proc. użytkowników Chrome, ale w ciągu najbliższych dni trafi do wszystkich osób.

Już od pewnego czasu istnieje również możliwość ręcznej aktywacji powiadomień za pośrednictwem "Bardzo Zaawansowanych Ustawień" Chrome (chrome://flags).

Apple ma już 40 lat, ale nie zawsze odnosił sukcesy. Wszystko to przez Steve'a Jobsa...

Jedno zdanie wystarczy, abyś odgadł lekturę, o którą pytamy?
1/16Coś na rozgrzewkę. Żmija pomaga chłopcu wrócić do domu.
Zobacz także
 • Google Chrome Google Chrome powinien tak wyglądać już od dawna. Na razie odświeżono design rozwojowej wersji
 • Google Chrome Google Chrome na Androida dostanie nową funkcję. Sam będzie pobierać ciekawe artykuły
 • Dodatki do Chrome mogą być niebezpieczne Google Chrome umożliwia dostęp do darmowych filmów przez rozszerzenia? To oszustwo
Komentarze (12)
Google Chrome wyświetli powiadomienia z Windows 10
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 1 raz 1

  Co to jest ta „Windowsa” uparcie pojawiająca się w „artykułach?”

 • adcore

  0

  wlasnie testuje Chromebooka,wszystko co sie niby zyskuje na stabilnosci... (tu tez trudno o jakås obiektywnå ocene poniewaz nie zainstalowalem obcych programöw poza adblockami)....
  ....to sie traci na podkresl i szukaj,podkresl i otwörz w nowym okienku,tak samo z linkami,no i pelno takch podobjych pierdöl co tylko denerwujå...
  szkoda bo liczylem ze troche stresu sobie zaoszczedze

 • lilo150

  Oceniono 2 razy 0

  ważna zmiana buhahahhaha

 • paseo

  Oceniono 1 raz -1

  Mamy wiele komputerów i na wszystkich korzystamy z oryginalnej przeglądarki Edge oraz mamy równolegle na dolnym pasku IE11,bo sporo rzeczy zostało tam jeszcze lub niektórzy się przyzwyczaili.Nigdy nie korzystaliśmy z Chrome i nie zamirzamy

 • tinley

  Oceniono 6 razy -6

  normalni ludzie już dawno sobie dali spokój z windowsem do typowych komputerów osobistych. Linux już oferuje tyle że spokojnie można zrobićprzesiadkę. Innąkwestią są oprogramowania profesjonalne dedykowane tylko od windows.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje