Play chwali się świetnymi wynikami. Ma już 15 mln klientów, a teraz przyspieszy rozbudowę sieci

Play, największy operator komórkowy w Polsce, wciąż rośnie. Na koniec pierwszego półrocza może pochwalić się bazą aż 15 mln klientów, a niedługo może być ich jeszcze więcej. Firma ogłosiła też przyspieszenie rozbudowy sieci do blisko 7 tys. nadajników.

Play w dalszym ciągu prężnie się rozwija zostawiając w tyle pozostałe sieci. Jak wskazują opublikowane właśnie wyniki za drugi kwartał br., firma ma już 15 mln aktywnych klientów, co stanowi największą bazę w naszym kraju (będący na drugim miejscu Orange, ma ich 14,5 mln).

Największą jej część stanowią klienci kontraktowi, których jest obecnie 9,7 mln (ponad 64 proc.). Ich liczba wzrosła w drugim kwartale o 121 tys. osób.

Operator w dalszym ciągu zwiększał swoje przychody oraz bazę klientów kontraktowych, którzy obecnie stanowią ponad 9,7 mln (64,6 proc. wszystkich klientów spółki). Pozytywny bilans w przenoszeniu numerów w segmencie post-paid determinowały doskonale sprzedające się oferty adresowane do rodzin oraz par, w wyniku czego przychody z usług zwiększyły się o +4,2 proc.

- czytamy w komunikacie sieci.

Play przyspiesza rozbudowę sieci

W związku z rosnącą liczbą klientów, Play podjął decyzję o przyspieszeniu rozbudowy swojej sieci oraz zaktualizował plan inwestycyjny na rok 2018, o czym poinformował nowy szef spółki - Jean Marc Harion.

Operator dąży do osiągnięcia pułapu łącznie blisko 7 tys. stacji na koniec roku. Wcześniej planowano zwiększenie liczby nadajników "tylko" do 6 750. W tym miejscu warto przypomnieć, że w czerwcu operator ogłosił otwarcie stacji numer 6000.

Z wielką przyjemnością informuję, że podnosimy poprzeczkę w zakresie rozwoju sieci. Budujemy sieć w szybkim tempie, nasze wolne przepływy gotówkowe w dalszym ciągu idą w górę oraz chcemy inwestować w naszą sieć w celu obsłużenia rosnącego zużycia danych przez naszych klientów. Nasz wstępny plan na ten rok zakładał 6 750 stacji bazowych na koniec roku. Naszą nową ambicją jest osiągnięcie pułapu blisko 7 000 stacji

- powiedział Harion, cytowany w komunikacie.

Intensywna rozbudowa własnej sieci ma pozwolić spółce w przyszłości na znacznie ograniczenie kosztów roamingu krajowego. Równocześnie Play podjął działania mające na celu zmniejszenie negatywnego wpływu regulacji RLAH (Roam-Like-At-Home).

Nakłady inwestycyjne w związku z rozbudową w przyszłym roku mają być podobne do tegorocznych i wynosić do 800 mln zł. Do 2020 roku Play zakłada zwiększenie własnych stacji bazowych aż do 9 tys.

Zamierzamy stale podnosić naszą konkurencyjność w obliczu gwałtownie rosnącego zużycia danych, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych. Już prawdopodobnie jesteśmy najlepiej przygotowanym operatorem do implementacji 5G

- stwierdził Harion.

W drugim kwartale br. Play odnotował też 199,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 39 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł natomiast 365,7 mln zł wobec 122 mln zł zysku rok wcześniej.

---

NASA przebadała astronautów-bliźniaków. Okazało się, że pobyt w kosmosie zmienia DNA

Więcej o:
Komentarze (63)
15 mln klientów i ponad 6000 nadajników to obecny bilans Play. Sieć celuje jednak jeszcze wyżej
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 20 razy 6

  A wszystko dzięki pani Streżyńskiej, która za punkt honoru postawiła sobie dokooptowanie czwartego operatora. Gdyby nie to, dawna tzw święta trójca(Era/T-Mobile, Idea/Orange, Plus) strzygłaby nas z kasy aż miło. To właśnie Play, stał się prawdziwą konkurencją, a operatorzy zaczęli walkę cenową.
  Dzięki, pani Aniu :)

 • plbloke

  Oceniono 11 razy 5

  Znowu artykul sponsorowany. T mobile ma 11 tys nadajnikow a Play sie chwali ze bedzie mial 7😁. Najgorszy zasieg i najwolniejszy internet to wlasnie Play, jeszcze w miescie ujdzie ale poza sa smieszni

 • madcap_72

  Oceniono 8 razy 4

  Okolice Jastrzębiej Góry.
  Telefon cały czas w roamingu, "sieć" nie wyrabia.
  Podlasie - zasięgu brak.
  Suche fakty.

 • xprimo

  Oceniono 12 razy 4

  "centrum warszawy" - okolice 700m od dworca zachodniego - zasięg mierny czasami 3G o internecie można zapomnieć. druga karta (służbowa) w tym samym telefonie - 5 kresek.

  wyjazd na "wioskę" - play - 0 zasięgu Plus i timobajl - jakoś mają internet też działa.
  ot taki zasieg w tym PLAY

 • wasaty_janusz

  Oceniono 8 razy 4

  Teraz autor powinien dorzucic informacje ile stacji bazowych maja pozostali operatorzy coby czytajacy mial jakies odniesienie, a znalezienie oficjalnej informacji nie jest dramatycznie trudne

 • com.pl767

  Oceniono 2 razy 2

  Buuuhhhaaa słuchajcie tej gruszki ulengałki tępa strzała mówi o 5G jak oni problem mają z LTE a po drugie korzystają z nadajników T-Mobile i Orange REKLAMA nic więcej

 • astachanowicz

  Oceniono 2 razy 2

  To nie jest żaden artykuł, tylko reklama sieci komórkowej, notabene mającej teraz najgorszy zasięg internetu mobilnego. Czym tu się chwalić?

 • Emil R.

  Oceniono 2 razy 2

  Ta opcja roamingu krajowego zawsze będzie za free? Dobre to jak jest się gdzieś na grzybach daleko od drogi i podczas gdy znajomi mają komunikat "tylko alarmowe" to Play zawsze wyciuła jedną kreskę czy dwie z jakiegoś btsa, o internecie w takiej puszczy można zapomnieć, ale miło że można pogadać w 2g chociaż😎

 • podanyloginjestzajety

  Oceniono 4 razy 2

  Play sprawił, że ceny abonamentów spadły do normalnego poziomu i za to należy im dziękować.
  Niestety zmieniłem ich na Plusa, bo w nowym miejscu zamieszkania nie miałem zasięgu.
  p.s.
  Czy są jeszcze operatorzy u których można kupić/dostać zwykły telefon za 1zł przy podpisaniu umowy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX