Netflix testuje reklamy między odcinkami seriali. Użytkownicy wściekli. Serwis wyjaśnia

Netflix prowadzi testy reklam na niewielkiej grupie użytkowników serwisu. Przerywniki pojawiają między kolejnymi odcinkami seriali. Reklamy można pomijać, ale wielu internautów nie kryje oburzenia. Co na to sam Netflix?

Informacje o wprowadzeniu reklam na Netfliksie szybko zalały Reddita i Twittera. Użytkownicy usługi są wyraźnie niezadowoleni ze spotów, które pojawiają się pomiędzy kolejnymi odcinkami seriali i na chwilę przerywają oglądanie.

Netflix jednak uspokaja. W oświadczeniu wysłanym redakcji serwisu Cord Cutter News firma tłumaczy, że wprowadzenie reklam jest tylko jednym z wielu testów, które prowadzi. Nie wiadomo więc czy serwis zacznie wyświetlać je dla wszystkich kont.

Netflix dodaje, że nie są to typowe reklamy, a spoty promujące materiały dostępne w serwisie. W zamyśle mają pomóc zapoznać się z ofertą. W razie potrzeby użytkownicy mogą skorzystać z przycisku pomijającego reklamę.

Każdego roku prowadzimy w Netfliksie setki testów, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć, co pomaga naszym użytkownikom łatwiej znaleźć ciekawe materiały do obejrzenia

- tłumaczy Netflix w oświadczeniu wysłanym redakcji Cord Cutter News.

W tym konkretnym przypadku testujemy, czy serwowanie rekomendacji pomiędzy odcinkami seriali pozwala użytkownikom szybciej odkrywać interesujące ich treści. Warto wiedzieć, że użytkownicy mają możliwość pominięcia zwiastuna, jeśli nie są nim zainteresowani

- dodaje.

Testy nowego rozwiązania są przeprowadzane na niewielkiej liczbie subskrybentów. Netflix oczywiście na razie nie zdradza czy "zwiastuny" - jak nazywa pojawiające się reklamy - kiedykolwiek wyjdą poza fazę testów.

To nie pierwszy raz, gdy Netflix eksperymentuje z reklamami w serwisie. Podobne podpowiedzi wideo serwis próbował już wprowadzić w 2015 roku. Ostatecznie wycofał się z pomysłu i skupił na innych formach spersonalizowanych rekomendacji.

---

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (37)
Netflix testuje reklamy między odcinkami seriali. Użytkownicy wściekli, ale serwis uspokaja: to tylko testy
Zaloguj się
 • menel13

  Oceniono 29 razy 27

  Testują maksymalny akceptowalny stopień wqrwienia widza.

 • mo.ye

  Oceniono 14 razy 14

  Dziś autopromocja, jutro lokowanie produktu, a pojutrze blok reklamowy.

 • robal_pl

  Oceniono 8 razy 8

  To po wprowadzeniu reklam konta będą darmowe, tak ? Bo jeżeli mam płacić i jeszcze oglądać reklamy...

 • wrorafa

  Oceniono 3 razy 3

  Oni testują, a nasze swerwisy spokojnie wrzucają kilkuminutowe reklamy przed 30 sekundowym nagraniem. Reklamodawcy nadal nie rozumieją ze Internet to nie telewizja i można mniej ale lepiej serwować reklamy.

 • flamengista

  Oceniono 3 razy 3

  No ale przecież po to oglądam Netflix, żeby nie mieć reklam. Jeśli będą reklamy, bardziej "opłacać się" będzie ściągać nielegalne filmy z sieci. Tradycyjna reklama umiera przy VOD, marketingowcy muszą szukać szansy w product placement i tym podobnych.

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba dopasować czas reklamy do czasu oddawania moczu i wszyscy będą zadowoleni.

 • scierplaminoga

  Oceniono 1 raz 1

  zobaczę jedną reklamę na netflix i wracam do serwisów pirackich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX