Uwaga, fałszywa aplikacja BZWBK na Androida powróciła. Uważajcie na to, co instalujecie na smartfonie

Klienci banku BZWBK i użytkownicy smartfonów z Androidem powinni mieć się na baczności. W oficjalnym sklepie Google Play znów pojawiła się kolejna fałszywa aplikacja banku. Można stracić pieniądze.

O stworzonej przez oszustów fałszywej aplikacji BZWBK pisaliśmy już kilka tygodni temu. Wówczas po kilkudziesięciu godzinach zniknęła ona ze sklepu Google Play. Niestety od tego oszuści zdążyli ją reaktywować już dwukrotnie. Obecnie aplikacja znów jest dostępna, a jej reklamy pojawiły się nawet w wyszukiwarce Google.

Czytaj też: Fałszywa aplikacja BZWBK w sklepie Google Play. Kradła dane logowania

Reklama fałszywej aplikacji BZWBKReklama fałszywej aplikacji BZWBK fot. Next.gazeta.pl

Fałszywka ma służyć, według zapewnień jej twórców, do "wygodnego dostępu do usług banku". W rzeczywistości jednak jej głównym celem jest wykradanie danych logowania i przechwytywanie wiadomości SMS.

Bank Zachodni WBK przed kolejnymi fałszywymi aplikacjami ostrzega m.in. na swojej oficjalnej stronie internetowej. "Zwracamy się do Klientów, aby nie pobierali ani nie instalowali nieautoryzowanych aplikacji. Osoby, które zainstalowały fałszywą aplikację do tej pory, powinny niezwłocznie ją odinstalować. W przypadku wątpliwości klientów zawsze prosimy o kontakt z naszą infolinią" - czytamy w komunikacie banku.

Fałszywa aplikacja BZWBKFałszywa aplikacja BZWBK fot. DM

Wierna kopia

Fałszywa aplikacja bardzo dobrze imituje wygląd oryginału. Przestępcy postarali się, by uśpić czujność ofiary. Po pierwsze, szata graficzna jest łudząco podobna do oficjalnej aplikacji BZWBK. Po drugie komunikaty nie zawierają błędów językowych, co zdarza się przy atakach wykorzystujących phishing. Atak jest więc starannie przygotowany.

Jedyne, co budzi wątpliwości, to prośba o zgodę na wysyłanie i odbieranie SMS-ów. Jeśli jej udzielimy, to oszuści będą mogli przechwycić kody autoryzacyjne wysyłane przez bank. Mogą one zostać wykorzystane do wyczyszczenia konta z pieniędzy.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (11)
Fałszywa aplikacja BZWBK na Androida znów powróciła
Zaloguj się
 • n29a

  Oceniono 1 raz 1

  O boshe, jaki hax straszliwy w tle... Kod źródlany, panie!

 • pogromca_mrowek

  0

  Uwaga, przestępcy podmienili także TK, KRS a za chwilę SN, zhakowali Konstytucję a w ramach niepoznaki na premiera dali nawet prezesa BZ WBK (oryginalnego), podobno ekonomistę (tutaj rzeczywiście to niezły oryginał a bez eufemizmów ekonomiczny ignorant i dureń, broni go tylko to że często po prostu cynicznie kłamie). Na trik nabrało się już kilka milionów Polaków - nie było to trudne, znikoma część Polaków zna się na ekonomii a poza tym Polacy wiedzą że jak się chce wyższą emeryturę to po prostu... nie nie, nie trzeba więcej odkładać, trzeba zagłosować na tych co "dadzą" więcej/wcześniej/na kredyt (wybrać wszystkie opcje bo wszystkie są prawdziwe)

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 4 razy 0

  Wierna kopia
  Jeśli nie jest wierna
  to nie jest to kopia

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 13 razy -5

  Macie refleks, aplikacji już nie ma w sklepie Google'a. I nadal uważam, że każdy kto się nabiera na takie prymitywne scamy powinien zostać ubezwłasnowolniony, dla ich własnego bezpieczeństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX