Cyberpunk 2077 już w sieci. CD Projekt zaprezentował 48-minutowy gameplay

Robert Kędzierski
Cyberpunk 2077 nie jest już wielką niewiadomą. CD Projekt umieścił w sieci oficjalne 48-minutowe nagranie przedstawiające rozgrywkę. Według sporej części graczy jest na co czekać.

Cyberpunk 2077, jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat, została oficjalnie zaprezentowana internautom w sposób, którego nikt się nie spodziewał. CD Projekt umieścił w sieci 48-minutowe nagranie prezentujące rozgrywkę - tzw. gameplay. 

Transmisja, która pojawiła się na platformie Twitch, rozpoczęła się dość tajemniczo. Początkowo widzowie mogli zobaczyć na ekranie jedynie niejasny kod.

Tajemnicza transmisja CD ProjektTajemnicza transmisja CD Projekt Fot. CD Projekt

Użytkownicy portalu Reddit próbowali go nawet interpretować. Szybko okazało się jednak, że to tylko zaskakujący wstęp do nagrania, które zdradza całkiem wiele informacji o najnowszej produkcji "czerwonych". Film dostępny jest w rozdzielczości 4K. 

 

Do tej pory jedynymi, którzy mogli zobaczyć podobne nagranie, byli dziennikarze zaproszeni na czerwcową konferencję E3. To właśnie na niej Cyberpunk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, konferencja była jednak dostępna wyłącznie dla wybranych mediów. 

Bardzo wczesna wersja

Adam Badowski, szef CD Projekt Red, cytowany przez serwis Polygon, wyraźnie zaznacza, że to, co znalazło się na nagraniu, przedstawia wersję deweloperską. Zastrzegł, że wiele elementów Cyberpunka, takich jak interfejs użytkownika, fizyka, strzelaniny, zachowanie samochodów, jest obecnie mocno zmodyfikowanych. 

Gra, którą uruchomisz po zakupie, najpewniej nie będzie tym, co zobaczysz w nagraniu

- wyjaśnia Badowski. I tłumaczy, dlaczego studio zdecydowało się na opublikowanie filmu: chce wiedzieć, co o poszczególnych aspektach gry sądzą potencjalni gracze. 

Czytaj też: "Nie grałem w najnowszego Wiedźmina". Rozmawiamy z współtwórcą potęgi CD Projektu

Pomimo obaw twórców gameplay został przyjęty przez graczy raczej dobrze. W ankiecie przeprowadzonej przez serwis PPE 72 proc. opinii jest pozytywnych. 

Wciąż nie wiadomo, kiedy jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów trafi do sprzedaży. Najprawdopodobniej nastąpi to w ciągu nie więcej niż dwóch lat. 

***

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (26)
Cyberpunk 2077 zaprezentowany. CD Projekt opublikował 48-minutowy gameplay
Zaloguj się
 • Zibi Rutek

  Oceniono 7 razy 5

  Do tej pory jedynymi, którzy mogli zobaczyć podobne nagranie, byli dziennikarze kilkanaście tysięcy osób.

  Po tym pokazie kurs akcji do chwili obecnej wzrósł o 25%.

  Wczoraj upubliczniono gameplay. Z pewnością kurs akcji wystrzeli. Ci co byli na zamkniętym pokazie i kupili akcje zarobią. Ci co teraz kupią czy zarobią? Kapitalizacja sięga 18 mld zł. przy zysku nie przekraczającym 1% kapitalizacji. A wszystko opiera się o zyski ze sprzedaży cyberpunka.

  Czy akcje nadal dadzą zarobić, czy poziom ryzyka do zaakceptowania został przekroczony. I to już jazda po bandzie?

  Jaka jest wasza opinia?

 • gregsxf

  0

  spokojnie za pare lat kiedy spółka będzie warta więcej niż orlen właścicieli odwiedzą panowie o smutnych minach i złoża propozycje nie do odrzucenia wiec na miejscu właścicieli już dawno szykował bym plan emigracji gdzies do bardziej cywilizowanych krajow

 • Zibi Rutek

  Oceniono 2 razy 0

  6 zł - jedna akcja CDP styczeń 2013 r.

  25 zł - jedna akcja CDP maj 2013 r. (Premiera dziki gon)

  66 zł - jedna akcja CDP maj 2017 r. ( 1 mld zł przychód z wiedzmina 3, kapitalizacja spółki 6,4 mld zł)

  141 zł - jedna akcja CDP czerwiec 2018 r. w dniu pokazu zamkniętego gameplay cyberpunk

  212 zł - jedna akcja CDP sierpień 2018 r. (dzień przed upubliczniem gameplay na youtube, zmiana 50% od czerwca 2018 r. kiedy odbył się zamknięty pokaz, kapitalizacja spółki 18 mld przy zysku kwartalnym 29 mln zł.)

  50% o tyle wzrosła cena akcji od pokazu zamkniętego dla dziennikarzy. I niech ktoś mi powie, że dostęp do informacji nie ma znaczenia. Ma znaczenie. Po upublicznieniu na Youtube gameplaya kurs poszybował o 5%. Czyli ci co byli na pokazie zamkniętym i kupili akcje dziś sporo zarobili, bo 55% kapitału. W 3 mce 55% zysku to świetny interes

  Spółka przynosząca 26 mln zysku netto za kwartał z kapitalizacją KGHM?

 • kasasino

  Oceniono 4 razy 0

  Firma warta więcej niż KGHM hmm

 • gebe14

  Oceniono 1 raz -1

  jakoś mnie nie przekonuje ... czegoś brakuje . te postacie , auta , fizyka ... czuć technologie 5 lat do tyłu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX