Donald Trump oskarża Google, Twittera i Facebooka o manipulacje. "Zajmiemy się tym"

Robert Kędzierski
Prezydent Donald Trump oskarżył Google, a także Twittera i Facebooka o promowanie złych informacji na swój temat i tłamszenie konserwatywnych mediów. Zagroził, że jego administracja "zajmie się tym". 

Donald Trump za pośrednictwem Twittera w dość ostrych słowach zaatakował gigantów internetu. Zarzucił Google, że wyniki wyszukiwania dla frazy “Trump News” pokazują jedynie fake newsy.  Stwierdził też, że dobre informacje na jego temat są blokowane, a upubliczniane wyłącznie złe.  

96 proc. Wiadomości na mój temat pochodzi z lewicowych mediów. To bardzo niebezpieczne. Google i inni tłumią głos konserwatystów, ukrywają informacje i newsy, których wydźwięk jest dobry. Kontrolują to co możemy zobaczyć, a czego nie. 

Swoją tyradę zakończył zdaniem, które brzmi jak groźba: 

To bardzo poważna sytuacja. Zajmiemy się tym

Twitter i Facebook na cenzurowanym 

Donald Trump nie ograniczył się do krytyki na Twitterze. Występując w Białym Domu stwierdził, że Google, Facebook i Twitter "powinni być bardzo ostrożni, bo stąpają po bardzo, bardzo niepewnym gruncie. Powinni być ostrożni, bo nie mogą robić tego ludziom" - stwierdził. 

Atak na gigantów technologii nie jest przypadkowy. W przyszłym tygodniu przedstawiciele Google, Twittera i Facebooka będą bowiem zeznawać przed Kongresem. Mają odpowiadać na pytania związane z cenzurą i ewentualną ingerencją w kampanii wyborczej.  

Firmy zaprzeczają 

Rzecznik Twittera w reakcji na oskarżenia Trumpa zaprzeczył, by serwis był stronniczy wobec osób o poglądach konserwatywnych. Podobną opinię wyraził rzecznik Google.  
- Wyszukiwarka nie jest stosowana do ustanawiania jakichkolwiek politycznych priorytetów. Nie mamy uprzedzeń wobec żadnych ideologii. Google nigdy nie ingerowało w wyniki wyszukiwania, by manipulować nastrojami politycznymi” 
- stwierdza rzecznik Google w wydanym oświadczeniu.  

Czytaj też: Donald Trump używa Twittera do medialnych ataków

Jeden z komentatorów amerykańskiej sceny politycznej, cytowany przez CNBC, stwierdził, że Biały Dom prowadzi własne śledztwo dotyczące wyników wyszukiwania w Google. Inni analitycy podkreślają, że Donald Trump w swoich oskarżeniach potwarza tezy serwisu PJ Media. To właśnie on opublikował raport, w którym twierdzi,  że 96 proc. informacji o Donaldzie Trumpie pochodzi z mediów liberalnych. CNBC określa raport mianem "nienaukowego".

***

"Zawarliśmy umowę". Jean-Claude Juncker spotkał się z Donaldem Trumpem

Więcej o:
Komentarze (22)
Donald Trump oskarża Google, Twittera i Facebooka o manipulacje wynikami wyszukiwania. "Zajmiemy się tym"
Zaloguj się
 • takaprawda2015

  Oceniono 10 razy 4

  Widocznie PUTLEREK mu ostatnio napisał że po wprowadzeniu nowych zabezpieczeń trudniej sowieckim trollom pisać FAKE NEWSY w JUSEJ.

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 8 razy 4

  Zatrudniłem AI do filtrowaina wiadomości i cała konserwa zniknęła. Część nie przechodzi przez filtr "poniżej IQ 100" and część nie przechodzi przez filtr "urojeni przyjaciele: pambuk, jednorożec, itd."...

 • earthboundmisfit

  Oceniono 5 razy 3

  "Zarzucił Google, że wyniki wyszukiwania dla frazy “Trump News” pokazują jedynie fake newsy."

  Jasne. Po tym jak Giuliani w obronie Trumpa poleciał Orwellem i stwierdził, że "prawda nie jest prawdą" to już po tym pomarańczowym głupku wszystkiego się mozna spodziewać.

 • ami_lii

  Oceniono 5 razy 3

  Uhuhu, komuś się marzy internet jak w Korei Północnej. Elita ma dostęp do "normalnej" wersji internetu natomiast zwykli ludzie mają dostęp wyłącznie do koreańskiego intranetu w którym jest jakieś 5000 stron, starannie wyselekcjonowanych przez reżim. Nie ma mowy o krytyce partii i wodza!

 • artzat74

  Oceniono 11 razy 3

  Boli go, że blokują ruskich trolli

 • cezaryk

  Oceniono 14 razy 2

  Bardzo zdrowy człowiek. Na umyśle.
  W końcu sam potwierdził, że jest zdrowy, no to chyba trzeba mu wierzyć.

 • porque

  Oceniono 21 razy 1

  A najbardziej dosadnym przykladem, ze Trump ma racje, jest powoływanie sie przez Gazete na lewicowa CNBC :))))

 • junk92508

  Oceniono 2 razy 0

  Zaczęli blokować trolli i jest efekt.

  Na forach liberalnej wyborczej też od 2015 pistroll na pistrollu.

  Kiedys propisowski/prorusski był jeden post na 100 a po 2015 bywa tak że wszystkie najbardziej plusowane komentarze są propis/prorusskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX