Wielkie nowości w Mapach Google. Dawno nie dostaliśmy tak ciekawych funkcji

Mapy Google to jedna z najczęściej aktualizowanych aplikacji Google. Zazwyczaj dostajemy jednak funkcje pozwalające np. na znalezienie dobrej restauracji. Tym razem Google postanowił ułatwić życie osobom korzystających z samochodów i komunikacji miejskiej.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o wprowadzeniu w Mapach Google kolejnej funkcji zapowiedzianej na Google I/O. Zyskaliśmy wtedy możliwość głosowania na ulubioną restaurację, w której chcemy zjeść ze znajomymi.

Google jednak nie spoczął na laurach i teraz ogłasza wprowadzenie w Mapach paczki przydatnych nowości.

Mapy pokażą gdzie jest twój autobus

W połowie września Google udostępnił w Mapach (na razie w dwóch polskich miastach - Warszawie i Tarnowie) aktualizowane na żywo informacje o czasie opóźnienia wybranej linii autobusowej czy kolejowej. Dzięki temu mogliśmy samodzielnie oszacować ile minut po czasie możemy stawić się na przystanku.

Teraz Google zrobi to za nas pokazując ile czasu mamy do przyjazdu spóźnionego pojazdu. Dodatkowo w czasie rzeczywistym pokaże na mapie lokalizację wybranego autobusu, tramwaju czy pociągu.

embed

Nowość dla osób korzystających z Parkuj i Jedź

W paczce nowości przygotowanej przez Google znalazła się także funkcja ułatwiająca dojazdy osobom łączącym kilkoma środkami transportu, np. podróż samochodem z transportem publicznym. Dotychczas mogliśmy wybrać tylko jeden z nich.

Mapy połączą wskazówki biorąc pod uwagę kilka sposobów transportu. Wyliczą ile zajmie podróż samochodem do stacji kolejowej lub przystanku autobusowego i pokażą godzinę odjazdu pasującego pociągu, a następnie podadzą szacowany czas przejścia ze stacji docelowej do biura lub domu.

Google wprowadza paczkę nowości w MapachGoogle wprowadza paczkę nowości w Mapach fot. Google (blog.google)

Integracja usług muzycznych z Mapami Google

Ostatnią wielką nowością, którą przygotował Google jest częściowa integracja usług muzycznych Spotify, Apple Music i Google Play Music z Mapami.

Nowa funkcja ma rozwiązać problem uciążliwego przełączania się między aplikacjami korzystając z nawigacji w smartfonie. Osoby słuchające muzyki w samochodzie za pomocą jednej z wyżej wymienionych aplikacji dostaną możliwość kontrolowania playlisty z poziomu wysuwanego paska w aplikacji Mapy.

W smartfonach z Androidem dostaniemy nieco większą integrację ze Spotify. Z poziomu Map będzie można także wybierać swoje ulubione treści, przeglądać piosenki, albumy, podcasty i listy odtwarzania nie przerywając nawigacji.

Google wprowadza paczkę nowości w MapachGoogle wprowadza paczkę nowości w Mapach fot. Google (blog.google)

Google podaje, że paczka nowości powinna trafić do smartfonów z Androidem i iOS na całym świecie jeszcze w tym tygodniu. Nowe funkcje będą dodawane poprzez aktualizację Map w Google Play i App Store.

Czytaj też: Mapy Google dla zaawansowanych. Podpowiadamy jak wykorzystać pełnię możliwości aplikacji [PORADNIK]

---

Wiceprezes Modlina o tym, czy na Mazowszu utrzymają się cztery lotniska

Więcej o:
Komentarze (57)
Mapy Google z 3 wielkimi nowościami. Obserwuj autobusy, łącz środki transportu i słuchaj muzyki
Zaloguj się
 • ksobier

  Oceniono 20 razy 14

  Ekran google maps na telefonie jest w tej chwili naszpikowany tyloma informacjami, ze nie widac mapy. Ciezko znalezc to czego sie szuka, szczegolnie gdy chcemy znalezc miejsce jako punkt na mapie a nie dokladny adres.
  W sobote przed wyjsciem z domu sprawdzilem dojazd do lotniska. Bez zadnych utrudnien. W drodze, po 5km utknalem na autostradzie na 30 minut. W radio podali, ze nadal ruch jest spowolniony (tam gdzie stalem w korku) mimo, ze wypadek zostal usuniety 2 godziny temu.
  Google maps pokazuja nam to co chca pokazac, a nie to co my chcemy zobaczyc.

 • sangredenariz

  Oceniono 10 razy 10

  ja na początek poproszę bardzo innowacyjną funkcję wyświetlającą aktualną prędkość

 • le_szek

  Oceniono 10 razy 10

  Zamiast wrzucać wodotryski, może niech najpierw poprawią aktualizację map. Niech zaczną poprawnie uwzględniać zamknięcia dróg z powodu remontów itp. (czasem remont trwa od kilku miesięcy, a GM nadal próbują kierować na zamkniętą drogę, nie tylko w Polsce) albo dostępność tylko dla mieszkańców (ostatnio w Lanckoronie mnie tak kierowały). Przypomina mi się, że obwodnica Nysy też chyba po kilku miesiącach została przez nich uwzględniona.

 • Oceniono 9 razy 9

  Najfajniejsza funkcja jaka moze byc jest nieistniejaca funkcja wylaczenia wszystkich mozliwych syf-funkcji poza ta jedna funkcja do ktorej aplikacja zostala stworzona. Ktos kto na to wpadnie bedzie wielki.

 • dulcissima

  Oceniono 7 razy 7

  coraz więcej wodotrysków, dodających tylko ciężaru aplikacji :/

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 7

  Brakuje funkcji "Przez" jak w MIO. Przystanek to nie jest to.

 • tk101010

  Oceniono 6 razy 6

  Wiemy, że pokazują trasę na podstawie ruchu innych kierowców (ich telefonów) dlatego zamkniętą drogę pokazują jako szybką trasę. Wybaczę jeśli dojeżdżając już do zakazu wjazdu będę miał ręczną opcję "wyszukaj objazd odcinka trasy". Lepsze to będzie niż 10 takich fajerwerków dla gimbusów.

 • polskiniemiecwchinach

  Oceniono 6 razy 6

  Przy okazji nowe przyciski +/- i Mapa są tak duże jakby były stworzone dla niedowidzących, to samo z pinami.
  Za dużo wodotrysków a za mało funkcjonalności.

 • Oceniono 6 razy 6

  Super, kiedyś mapy działały a teraz pierdy pokazują. Mogliby chociaż dodać moje bloki wybudowane w latach 90, bo są tylko dwa z pięciu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX