Komentarze (77)
Operator kantuje cię na prędkości internetu? Teraz nie ujdzie mu to na sucho
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lidlaska

  0

  ja też sprawdzam i mam parametry lepsze od tych na umowie :)

 • cehaem

  0

  W Polsce zawsze mialem kablowke od osiedlowego operatora i nigdy zadnych kantow nie bylo. Teraz w UK zanim podpisuje umowe z operatorem na ADSL na kazdej stronie moge sprawdzic oszacowanie predkosci realnej w mojej okolicy. Jesli to, co pozniej dostane, od tego znacznie odbiega, mam powod do reklamacji. Przez cale lata mialem Sky, teraz Plusnet (czyli BT po taniosci) i zadnych problemow z predkoscia. Aczkolwiek wiem, ze sa okolice, nawet w miastach, gdzie 1,5 Mbit na sekunde to szczyt mozliwosci.

 • 122Sebsn

  0

  Już ucieszony myślałem że każą wpisać w umowy prędkość minimalną. Zamiast wydawać bez sensu kasę, zaczynają od złej strony(najpierw robią aplikacje która się przyda nikomu bo mało kto ma w umowie taką kwotę), a wbrew pozorom ludzie umowy czytają tylko znajdź ofertę z min prędkością) prędkość min. jest tylko w umowach łacz profesjonalnych dla fim.

 • kapitan-rzbik

  Oceniono 2 razy 0

  po hu logowanie żeby zrobić 1 test

 • sp_antek

  Oceniono 6 razy 0

  Kolego - nie rób ludziom wody z mózgu - osoby prywatne NIE MAJĄ OKREŚLONEJ STAŁEJ PRĘDKOŚCI NETA, jedynie formułkę -"...DO 10/20/40/80 Mb/s - znaczy prędkość MAKSYMALNA nie może przekroczyć DANEJ wartości, lecz NIE MASZ ZAGWARANTOWANEJ prędkości nominalnej. Więc operator przy umowie DO 80Mb/s jest bezkarny - gdyż obojętnie co udostępni - choćby 2kb/s - to jest to zgodne z umową.

 • mjunhy

  Oceniono 2 razy 0

  Ja mam światłowód i kosmiczną prędkość internetu ale komputer mam słaby procesor 2giga jednio 2 gb ramu więc wielka prędkość internetu nic nie daje.

 • tomcatkkk

  Oceniono 6 razy 0

  Gazeta ewidentnie reklamuje program! (krypto reklam)
  Wprowadza jednocześnie klientów w błąd. Operatorzy dla klientów indywidualnych najczęściej oferują prędkość "do". Czyli jak masz do 100mb/s w umowie to realnie może być 1 mb/s i to dalej jest zgodne z umową. Można prosić umowę z CIR (Committed Information Rate) jednak taka usługa będzie 10 razy, oby tylko 10 razy droższa.
  Jeszcze jedno prędkość najczęściej jest do modemu, routera. Nie bierze się zasięgu, prędkości połączenia wi-fi Przykładowo jeżeli masz 1gb/s (jak w moim przypadku) żaden router nie przepuści tej prędkości Przepustowość wi-fi to temat woda. prędkość spada w zależności od odległości i zakłóceń.

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy 0

  Wiele zależy też od rutera. Ja mam taki (własność operatora), że pełne parametry daje w odległości max. 2 metrów. A w drugim pokoju to już niestety jest "czarna dziura".
  Niestety jedyny sposób, to zmienić operatora, ale jak u innego będzie to samo?

 • caards

  Oceniono 1 raz -1

  Panie D. Maikowski, kończył Pan jakieś szkoły?? Na przykład podstawową?

 • caards

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Maikowski, kończył Pan jakieś szkoły??

 • anusza48

  Oceniono 1 raz -1

  To dobry krok w dobrym kierunku ale tylko 1szy.Bo co z klietami dostawców NETu drogą radiową:to te "talerze" na zewnątrz, a nie - jak chce regulacja - "po kablu" czy innym światłowodzie?
  A co się tyczy słabości mobilnych urządzeń,to jeśli w gospodarstwach domowych NET przychodzi po ustawowym kablu i następnie "rozsiewa się" routerem,to skutki słabości na wejściu dają podstawę do reklamacji jak wyżej.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 4 razy -2

  A jak mam prędkość gwarantowaną do 144 GB , gdzie najważniejsze jest to "do" ?

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 4 razy -4

  Operatorzy zapewniają transfer taki jak w umowie. Często z przyczyn technicznych nie da się utrzymać górnej granicy szybkości ale nawet ta dolna najczęściej wystarcza. Np Orange "do 80 Mbit/s" po łączach miedzianych zapewnia minimum 24 Mbit/s co wystarcza do oglądania 2 kanałów telewizyjnych HD jednoczesnego przeglądania Internetu.

 • masofrev

  Oceniono 11 razy -5

  > Operator kantuje cię na prędkości internetu
  Prędkość jest wartością wektorową! Internet nie ma "prędkości" - rozmawiamy zapewne o szybkości transmisji...
  Redaktor do gimnazjum!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX