Xiaomi też pracuje nad składanym smartfonem? Na filmie wygląda to świetnie

Bartłomiej Pawlak
Czy Samsung i Huawei powinny spieszyć się z prezentacjami swoich składanych smartfonów? W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające prototyp stworzony przez Xiaomi. Jeśli film jest prawdziwy, Chińczycy mogą być już blisko premiery swojego urządzenia, a mają się czym pochwalić.

Dotychczas na temat składanych smartfonów mówiło się głównie w kontekście urządzenia Samsunga, na temat którego Koreańczycy powiedzieli nieco podczas listopadowego Samsung Developer Conference. Nieco rzadziej przewijały się również firmy Huawei i LG.

Czy to składany smartfon Xiaomi?

Wygląda jednak na to, że również Xiaomi może być blisko prezentacji własnego składanego urządzenia. Do sieci trafił bowiem film przedstawiający prototyp takiego smartfonu.

Nagraniem podzielił się znany w branży i sprawdzony informator Evan Blass. Zaznaczył jednak, że nie jest w stanie samodzielnie potwierdzić autentyczności tego filmu. Dodał tylko, że producentem pokazanego prototypu jest najpewniej Xiaomi.

Składane urządzenie pokazane na wideo prezentuje się znakomicie. Co ciekawe, sama koncepcja jest zupełnie przeciwna temu, co zaprezentował Samsung. U Koreańczyków mieliśmy dwa ekrany, przy czym ten większy był składany do wewnątrz.

Jedno urządzenie, trzy formaty

W tym przypadku ekran jest jeden, jednak zaginany po dwóch stronach. Smartfon może więc dysponować dużym prostokątnym, jak i mniejszym kwadratowym wyświetlaczem. Po złożeniu obu części zamienia się za to w niemal klasyczny smartfon.

To może być prototyp składanego smartfona XiaomiTo może być prototyp składanego smartfona Xiaomi fot. screen / Twitter (Evleaks)

Najciekawsze jednak, że urządzenie świetnie reaguje na złożenie jednej z części. W ułamku sekundy dostosowuje wyświetlany obraz tak, aby był widoczny w całości na dostępnej części wyświetlacza. Tak dobrze nie radził sobie nawet Samsung Galaxy F.

Ciężko jednak powiedzieć, jak taki projekt sprawdzi się w praktyce. Nie mamy też żadnego porównania, bo składanego telefonu - jak na razie - nie dał dziennikarzom do testów żaden producent.

To może być prototyp składanego smartfona XiaomiTo może być prototyp składanego smartfona Xiaomi fot. screen / Twitter (Evleaks)

Od pewnego czasu nieoficjalnie wiemy, że Xiaomi również miało pracować nad składanym telefonem, jednak informacji na razie nie potwierdzono. Nie możemy więc być pewni, czy ujawniony film nie przedstawia urządzenia innej firmy lub - co jest prawdopodobne - prototypu, który nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Na więcej informacji trzeba więc zaczekać do czasu, aż Xiaomi samo potwierdzi prace nad podobnym produktem. Mimo wszystko, jeśli film jest autentyczny, Samsung i Huawei mogą zacząć bać się chińskiego konkurenta.

Czytaj też: Nadciąga rewolucja w branży. Ale czy składane smartfony mają sens?

Więcej o:
Komentarze (9)
Xiaomi też pracuje nad składanym smartfonem? Ten przeciek zdaje się to potwierdzać
Zaloguj się
 • grubymisiek1

  Oceniono 1 raz 1

  Mateusz już sam taki wymyślił.

 • kkrispl

  Oceniono 1 raz 1

  Może ja czegoś nie rozumiem ale po co komu takie coś? Tu zasadniczy problem polega na tym, że ekran faktycznie może i się składa ale ogniwa za bardzo się nie chcą składać, czyż nie tak??? Totalny bezsens....

 • cysio93

  0

  Otóż tak, Xiaomi może pracować nad składanym smartfonem. Ba, każdy MOŻE pracować nad składanym smartfonem, tylko większość z marnymi skutkami.

 • maszaikasza

  0

  Szanowny autorze, proszę sprawdzić jak wygląda kwadrat, a potem porównać go ze złożonym ekranem widocznym na załączonym filmie.

 • rstipes

  Oceniono 2 razy -2

  Szajomi. A po co to komu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX