CES 2019: Nowy projektor LG zadziwia. Ogromny obraz w ekstremalnie małym pomieszczeniu

Bartłomiej Pawlak, Las Vegas
To jeden z bardziej zadziwiających sprzętów na kończących się właśnie targach CES w Las Vegas. Koreańczycy wystawili na nich projektor, który wyświetla obraz o przekątnej nawet 90 cali z zaledwie... 5 centymetrów.

Przez ostatnie kilka dni na odbywających się w Las Vegas targach CES 2019 mieliśmy okazję oglądać sporo sprzętu RTV, z czego najbardziej w oczy rzucały się telewizory.

LG pokazało zwijany telewizor (o którym napiszę jeszcze nieco szerzej) oraz ultra szeroki monitorSamsung postawił na telewizor MicroLED 75 cali i nowego, jeszcze większego The Walla. Ale przede wszystkim u żadnej z czołowych firm nie zabrakło przynajmniej jednego ekranu wyświetlającego obraz w 8K.

Tymczasem na stoisku LG, poza wszechobecnymi ekranami, można było podziwiać również bardzo zaskakujący projektor. Mowa o CineBeam Laser 4K, który wyróżnia się (z pozoru) dość nietypową cechą - bardzo małą odległością projektora od powierzchni, na której wyświetlamy obraz.

W większości projektorów, aby uzyskać ostry obraz trzeba odsunąć urządzenie od ściany o dobre kilkadziesiąt centymetrów. W przypadku CineBeam Laser - jak deklaruje producent - wystarczy już 5 cm. Zadziwiająco mało.

LG CineBeam Laser 4K.LG CineBeam Laser 4K. fot. Bartłomiej Pawlak, Las Vegas / Next.Gazeta.pl

Czytaj też: CES 2019: LG prezentuje HomeBrew. Domowy "ekspres" do... warzenia piwa

Takie rozwiązanie może przydać się właścicielom bardzo małych mieszkań lub osobom, które nie chcą stawiać projektora na środku pokoju, ani wieszać pod sufitem. W tym przypadku wystarczy dosunięty do ściany stolik, na którym zazwyczaj znajduje się telewizor.

Przy odległości minimalnej (5 cm) CineBeam Laser jest w stanie uzyskać obraz o przekątnej 90 cali, a po oddaleniu go do zaledwie 18 cm od ściany rozmiar ten zwiększa się do aż 120 cali.

Na CES 2019 miałem okazję przekonać się, że projektor Koreańczyków faktycznie działa i radzi sobie z wyświetlaniem świetnej jakości obraz bez żadnych zniekształceń, podczas gdy urządzenie niemal dotykało ściany.

LG CineBeam Laser 4K.LG CineBeam Laser 4K. fot. Bartłomiej Pawlak, Las Vegas / Next.Gazeta.pl

CineBeam Laser całkiem nieźle radził sobie w filmach, dzięki bardzo dobremu odwzorowaniu czerni. Z ważniejszych informacji warto jeszcze wymienić, że może wyświetlać obraz o rozdzielczości maksymalnej 4K (jak sama nazwa wskazuję) i jasności 2500 lumenów. Jego obsługa odbywa się za pomocą pilota lub głosowo.

Nie jest to już co prawda pierwszy projektor wyświetlający obraz blisko powierzchni ściany, jednak pierwszy o tak wyśrubowanych parametrach. Na żywo robi on spore wrażenie.

---

Jesteśmy na CES 2019 w Las Vegas. Więcej artykułów z targów znajdziecie w TYM miejscu.

Więcej o:
Komentarze (31)
CES 2019: Nowy projektor LG zadziwia. Ogromny obraz w ekstremalnie małym pomieszczeniu
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 32 razy 20

  A Polacy w tym czasie zastanawiają się czy pod Smoleńskiem to był wybuch czy mgła ...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 15 razy 7

  ...który wyświetla obraz o przekątnej nawet ponad 2 metrów z zaledwie... 5 centymetrów...Ale mamy takiego prezesa którego przekątna wynosi 1.50 i więcej nikomu nie potrzeba.

 • joki8688

  Oceniono 6 razy 6

  CENA. Nikt nie zainteresuje się urządzeniem za setki tysięcy, jeśli zaspokajające potrzeby rynku, równie dobre urządzenia od lat istnieją i świetnie spełniają swoje zadanie. Takie 'nowości' (podobnie jak telewizory wielkości ściany o koszcie mieszkania) to żadne nowości, tylko gadżety dla arabskich szejków, którzy po zakupie złotego sedesu nie mają już pomysłu na wydanie kasy.

 • sylenth

  Oceniono 10 razy 6

  Polacy też mają porównywalne swoje osiągnięcia - typa co jak wchodzi na drabinkę to ma 2 metry i 5 cm we wzwodzie

 • roll

  Oceniono 2 razy 2

  Równolegle w Vegas odbywają się niemniej ciekawe doroczne targi przemysłu porno.

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 1 raz 1

  technologia tv jest coraz lepsza

  .

 • trashbox

  0

  5cm + 60cm pudła

 • hubba-hubba

  0

  Ja mam odwrotny problem. Telewizora używam rzadko i chcę się pozbyć grata z domu i stolika pod TV też. Mam świetne miejsce na postawienie projektora (wnękę w ścianie) w odległości ok. 5 m od miejsca na rozwijany ekran, ale nie chcę olbrzymiego obrazu, max. 60 cali mi wystarczy, a z takiej odległości większość projektorów wyświetla znacznie większy obraz. Coś sugerujecie, jakiś konkretny model (najlepiej w 4k)?

 • moja_jest_racja

  0

  juz nie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX