Bill Gates "przyłapany" w kolejce po burgera. "Tak powinni zachowywać się bogaci ludzie"

Bill Gates, założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi na świecie został sfotografowany, gdy stał w kolejce do jednego z fast foodów. Zdjęcie, które zamieścił były pracownik firmy, robi furorę w sieci.

"Gdy jesteś wart ok. 100 mld dolarów, kierujesz największą fundacją charytatywną w historii, ale stoisz w kolejce po burgera, frytki i colę, jak każdy z nas" - napisał na Facebooku Mike Galos, były pracownik Microsoftu, który zamieścił zdjęcie Billa Gatesa czekającego w kolejce do jednego z amerykańskich fast foodów.

"Tak naprawdę powinni zachowywać się bogaci ludzie. W przeciwieństwie do tego pozera w Białym Domu" - dodał Galos, który zapewne miał na myśli prezydenta Donalda Trumpa.

Trump w ostatnich dniach również został sfotografowany "w towarzystwie" frytek, pizzy burgerów. Tyle tylko, że znajdowały się one na złotych tacach w Białym Domu.

Bill Gates uwielbia burgery

Zdjęcie wywołało falę pozytywnych komentarzy, a internauci zwracali uwagę, że - mimo ogromnego majątku - Bill Gates nadal pozostaje skromnym człowiekiem. Niektórzy kwestionowali jednak wybory dietetyczne założyciela i byłego szefa Microsoftu.

Gates jest zresztą znany ze swojego zamiłowania do burgerów. Kilkakrotnie przyłapano go, gdy czekał w kolejce do sieci Burgermaster, do której ma sentyment. Pierwsze biuro Microsoftu w Seattle znajdowało się własnie w okolicach Burgermastera.

Z kolei kilka lat temu Gates zabrał burgery na  wykład dla studentów. Tym razem pełniły one rolę rekwizytu. Amerykański miliarder chciał pokazać, że bez względu na to, ile pieniędzy mamy, i jak bogaci jesteśmy, burgery są zawsze takie same.

94,5 mld dolarów

Bill Gates założył (wraz ze swoim przyjacielem Paulem Allenem) Microsoft w 1975 roku i w ciągu kolejnych lat uczynił z tej firmy jeden z największych koncernów technologicznych na świecie. W latach 1995-2017 Gates (z małymi przerwami) okupował pierwsze miejsce na w rankingu najbogatszych ludzi "Forbesa".

Z piedestału strącił go dopiero Jeff Bezos, założyciel słynnego Amazona. Obecnie majątek Bezosa szacowany jest na 140 mld dol., a majątek Gatesa na 94,5 mld dol.

W 2000 r. Gates wraz z żoną Melindą założył fundację Bill & Melinda Gates Foundation, która do 2017 roku przekazała na cele charytatywne ponad 50 miliardów dolarów.

Więcej o:
Komentarze (187)
Bill Gates "przyłapany" w kolejce po burgera
Zaloguj się
 • extrafresh

  Oceniono 83 razy 65

  A Jarosława trzeba podwozić do Biedronki i tam się gubi - nie wie jak zrobić zakupy i zapłacić przy kasie.

 • nnkwd

  Oceniono 30 razy 28

  Normalny nie wyróżniający się niczym obywatel. Ma prawo jego życie i upodobania. W polszy misiewicze krawat, skóra, autko i komóra. Sory jeszcze krzyczą czołem panie ministrze.

 • bugaboo

  Oceniono 33 razy 25

  Biedak stał w kolejce, a mógł mu prywatny ochroniarz pojechać po zakupy i żwirek dla kota.

 • arabstrap

  Oceniono 23 razy 23

  Truizm. Ci najwięksi nie robią tego dla kasy. A w każdym razie od jakiegoś momentu. Dlatego są więksi od dużych.

 • 1852m

  Oceniono 30 razy 22

  Ogrom Biedronki przytłacza kaczego mlaskacza:)

 • sokolasty

  Oceniono 27 razy 21

  Bill przynajmniej swoim pracownikom dobrze płaci, a nie jak Jeff, że ich na burgery nie stać w Maku.

 • poppers68

  Oceniono 22 razy 20

  Autentyczna scenka z ulic Kyoto. Na ulicy stoi typowy food track " made in Japan". Mamy kawałki sashimi, jakieś kawałki kurczka z grilla i takie tam. Stoi karnie ( jak to w Japonii) spora kolejka.
  Podjeżdża limuzyna i parkuje przy krawężniku. Wychodzi kierowca w liberii i otwiera tylne drzwi.
  Wychodzi niewysoki ( a jakże - Japonia przecież) człowieczek i równie karnie staje na końcu kolejki oczekujących przy food tracku.
  No, nie żdziwiłbym się gdyby to był ktoś z samej góry Matsushity lub Sony.
  Można? Można....
  Najbardzie zabawni są nasi polscy " Czartoryscy w pierszym rozdaniu". Pradziad orał wołami, ojcowie szaleli Ursusami po wiosce a koledzy czy koleżanki mają już iście arystokratyczne emploi:)

 • justas32

  Oceniono 20 razy 18

  Jedni rozdają 50 miliardów, inni kradną 50 miliardów - ot, różnica ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX