Specjaliści od cyberbezpieczeństwa pilnie potrzebni. Już dziś brakuje 5 tys. pracowników

Z szacunków Cisco wynika, że specjaliści od zagrożeń w sieci są w Polsce bardzo potrzebni. W tym roku brakuje 5 tys. rąk do pracy, ale w przyszłym deficyt zwiększy się do 10 tys. osób.

Cisco szacuje, że na obecną chwilę w Polsce brakuje 5 tys. specjalistów ds. cyberbepieczeństwa w firmach, a za rok deficyt tych specjalistów podwoi się do 10 tys., poinformował dyrektor ds. technologii koncernu w Polsce Łukasz Bromirski.

W Polsce aktualnie brakuje 5 tys. specjalistów ds. bezpieczeństwa, za rok będzie to już 10 tys. Menedżerowie firm pytają Cisco, czy mamy kogo polecić

- powiedział Bromirski podczas prezentacji najnowszego raportu Cisco nt. cyberbezpieczeństwa.

Menedżer ds. sprzedaży rozwiązań cyberbezpieczeństwa Cisco w Polsce Mateusz Pastewski wskazał, że połowa alertów o incydentach pozostaje bez odpowiedzi w firmach.

Nie tyle jest to ignorancja, co sytuacja w której każde zastosowane rozwiązanie cyberbezpieczeństwa generuje informacje i alerty. W efekcie, za każdym razem zachodzi potrzeba fizycznej interwencji analityka, który podejmie decyzje czy działać. Brak wystarczającej liczby specjalistów i mnogość sygnałów powoduje, że firmy nie są w stanie w pełni analizować, czy alerty to faktyczne, czy fałszywe alarmy

- wskazał Pastewski.

W jego ocenie, można radzić sobie z tym poprzez konsolidowanie architektury cyberbezpieczeństwa i integrację systemów, tak aby skutecznie wymieniały się informacjami i weszły w proces postępującej automatyzacji zarządzania alertami.

Cisco to notowany na Nasdaq światowy lider w dziedzinie rozwiązań sieciowych.

Więcej o:
Komentarze (4)
Specjaliści od cyberbezpieczeństwa pilnie potrzebni. Już dziś brakuje 5 tys. rąk do pracy
Zaloguj się
 • twzelnik

  Oceniono 2 razy 2

  Brakuje, oj brakuje!
  Zamiast nich jest pełno półgłowków, którym się wydaje, że regularne czytanie niebezpiecznika to prawie jak doktorat, a bezpieczeństwo polega na wprowadzaniu absurdalnych zasad.

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 0

  sprobujcie dac ogloszenie w Chinach lub Moskwie

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 3 razy -1

  Kiedy Cisco odniesie się do zarzutów o instalowanie rządowych backdorów w swoich przełącznikach ? Hmmm ? Sprawa ma już ~20-25 lat i nadal nikt nie zajął oficjalnego stanowiska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX