Założyciel WhatsAppa znów wzywa użytkowników, aby usunęli konta na Facebooku

Brian Acton, założyciel WhatsAppa namawia użytkowników do usunięcia ich kont na Facebooku. To nie pierwszy raz, gdy Acton stanowczo odradza korzystanie z największej platformy społecznościowej świata.

Brian Acton, jeden z założycieli komunikatora WhatsApp, znów namawia do usunięcia konta na Facebooku. Miał do tego świetną okazję podczas przemówienia na Uniwersytecie Stanforda. Na temat Facebooka Acton wypowiedział się, opowiadając historię swojego rozstania z komunikatorem, którego jest współzałożycielem.

Gwoli przypomnienia, WhatsApp został sprzedany w 2014 właśnie Facebookowi. Acton opuścił WhatsAppa w 2017 roku po konflikcie z CEO Facebooka Markiem Zuckerbergiem i ówczesną szefową operacyjną serwisu Sheryl Sandberg.

Kilka dni temu, podczas konferencji na uniwersytecie Brian Acton namawiał studentów do rozstania się z serwisem Marka Zuckerberga. Przekonywał, że Facebook nie najlepiej dba o prywatność swoich użytkowników. Co gorsza, przedkłada nad nią monetyzację serwisu.

I dajemy im możliwości. To niedobrze. Kupujemy ich produkty. Logujemy się na ich stronach. Skasujcie Facebooka!

- mówił Brian Acton podczas swojego wystąpienia na Uniwersytecie Stanforda.

Przy okazji Acton skrytykował też firmy Apple i Google. Jak twierdzi, internetowi giganci nie powinni decydować o tym, co należy zakwalifikować jako mowę nienawiści i zablokować dla internautów.

Aby być brutalnie szczerym, otwarte sieci walczą o możliwość decydowania o tym, co jest mową nienawiści, a co nie. ... Apple usiłuje decydować, co jest dobrą aplikacją, a co złą. Google boryka się z pytaniem, która strona internetowa jest dobra, a która zła. Firmy te nie są przygotowane do podejmowania takich decyzji

- tłumaczył Acton.

To nie pierwszy raz, kiedy Brian Acton nieprzychylnie wypowiada się o Facebooku. Od jego odejścia w 2017 roku podobnych sytuacji było więcej. Ostatnio nakłaniał do kasowania kont na Facebooku po głośnej aferze Cambridge Analytica na początku 2018 roku.

Więcej o:
Komentarze (36)
Założyciel WhatsAppa znów wzywa użytkowników, aby usunęli konta na Facebooku
Zaloguj się
 • tornemorgren

  Oceniono 33 razy 19

  A wciąż jest pokaźna grupa ludzi myślących, że fejsbuk powstał po to , żeby było fajnie...

 • Masza i Niedźwiedź

  Oceniono 32 razy 14

  Nie mam i nigdy nie będę miał konta na fb. Zdaję sobie sprawę że jest jednym z nielicznych. Nie pojmuje fenomenu tego czegoś. Po co się chwalić innym ludziom swoimi fotkami i tym co robię, gdzie byłem itp. Co to kogo obchodzi. Ani mnie nie obchodzi jak ktoś wygląda itp.

 • kaktus-2

  Oceniono 15 razy 7

  cholera.... a ja nie potrafię usunąć swojego profilu na fejsbuku... pewnie dlatego, ze najpierw bym musiał go założyć...

 • d1r3ct

  Oceniono 10 razy 6

  Ale wcześniej sam się sprzedał Facebookowi ?! :D Do tego...niech zacznie prowadzić największy na świecie portal video lub wyzukiwarkę...To zobaczymy co zrobi jak zaczną się do niego zgłaszać np. ofiary hejtu, prześladowań (dziecko nagrane w szkole jak się nad nim znęcają), wytwórnie i stowarzyszenia filmowe i muzyczne - o usunięcie stron/linków z wyników. Czy wreszcie organy, agencje rządowe jakiegoś państwa bo dana firma, usługa narusza prawo.
  I wtedy oczywiście on...będzie dzielnie i mężnie walczył. Chciałbym to zobaczyć. Bo z jednej strony trzeba wyważyć wartości od wolności słowa, przez prawo lokalne po prawo...ludzi do prywatności. Łatwiej o to w komunikatorze, gorzej jak kto jest publicznie dostępne dla postronnych - czyli Facebook, Google.

 • kresedebarg

  Oceniono 5 razy 3

  na usunięcie konta trzeba czekać miesiąc - nie wolno się logowań w ciągu tych 30 dni - gdy się zalogujesz , zabawa zaczyna się od nowa

 • mille666

  Oceniono 1 raz 1

  Równie dobrze może doradzać, by zaprzestano oglądania tasiemców, czy sportu: ludzkość chce być głupia, bo to wygodne... do czasu.

 • radeberger

  Oceniono 9 razy 1

  Nie usunę konta na FB, ponieważ:
  - przeglądam na zamkniętej grupie oferty pracy. Choćbym nawet nie korzystał, to wiem, jak wyglądają stawki na rynku.
  - kiedy mam totalnego lenia i zapomnę hasła - mam możliwość zalogowania się "tylnymi drzwiami".

  A, że FB sprzedaje moje dane? A niech sprzedaje! Niczego na nim od 5 lat nie napisałem - patrząc po doborze reklam jaki mi oferują, idzie mi całkiem nieźle.

 • wycietytoja

  Oceniono 19 razy 1

  Antysemita?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX